999 rezultate për

fifa

Presidenti i FIFA-s kërkon ndryshime në "Fair-Play" financiar Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino ka folur në media për idenë e tij për ndryshimin e rregullave të “Fair-Play” finan
Futbollistja e SHBA-së "shuplakë" FIFA-s: Ne nuk respektohemi si djemtë Ylli i ekipit kombëtar të vajzave të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Megan Rapinoe, e ka kritikuar FIFA-n për mungesë
I rrëmbeu supertalentin, Liverpool denoncon Igli Taren Liverpooli i është drejtuar FIFA-s, për të dënuar Igli Taren dhe Lazion të cilët sipas anglezëve i kanë rrëmbyer pa të d
Presidenti i FIFA-s për vdekjen e Florijanës: Moment shumë i trishtueshëm për të gjithë komunitetin e futbollit Presidenti i Federatës së Futbollit Botëror (FIFA), Gianni Infantino, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e futbollistes
Arrestimi i Platini, reagon ish-presidenti i FIFA-s: Surprizë e madhe Lajmi që tronditi botën e futbollit ditën e sotme ishte arrestimi i ish-presidentit të UEFA-s, Mishel Platini, me akuzën
Kosova ngjitet si "raketë" në renditjen e FIFA-s (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Kosovës ka marrë katër pikë nga dy ndeshjet e muajit qershor. Dardanët fillimisht luajtën në udhëtim
Rënditja e re e FIFA-s/ Shqipëria humbet 4 pozicione, Kosova thyen rekord FIFA ka publikuar sot renditjen e re të shteteve për muajin qershor, shkruan Syri.net. Shqipëria ka humbur 4 vende ng
Iu bllokua merkato, Chelsea apelon vendim në CAS Chelsea ka apeluar zyrtarisht në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport (CAS) lidhur me ndalimin e transferimeve të imponuar n
Arrestohet për korrupsion zv.presidenti i FIFA-s Zv.presidenti i FIFA-a, Ahmad Ahmed është ndaluar mëngjesin e kësaj të enjte. Lidhur për motivet e këtij ndalimi ka d
Infantino rizgjidhet president i FIFA-s deri në vitin 2023 Gianni Infantino është rizgjedhur si president i FIFA-s deri në vitin 2023. Federatat e 211 anëtarëve të FIFA e vlerë
Infantino: FIFA ishte thuajse një organizatë kriminale Gianni Infantino pranoi në fjalimin e tij në kongresin e rizgjedhjes së tij si president i FIFA-s (pa asnjë rival) se kj
Zbulohet prapaskena, Griezmann ka nëshkruar që në muajin mars me Barcelonën Antoine Griezmann ka filluar të negociojë me Barcelonën nëntorin e kaluar dhe ka nënshkruar si lojtar i ri i Barcelonës
Parashikimi i FIFA19, goli i fitores në finalen e Championsit do të shënohet nga Shaqiri (VIDEO) Xherdan Shaqiri mund të mos jetë në formacionin e parë të Liverpoolin për përballjen me Tottenhamin në finale të Ligës s
Hidhet poshtë plani i FIFA, botërori do të vazhdojë me 32 skuadra Kupa e Botës do të vazhdoj të luhet me 32 skuadra edhe në Botërorin e Katarit 2022. FIFA ka bërë të ditur se ka brakt
Chelsea po mendon seriozisht për Coutinhon, problemi mbetet FIFA Chelsea është tepër i interesuar për sulmuesin brazilian të Barcelonës Philipe Countinho. Dukeqenëse Hazard e ka marr
Gjashtë arbitra dhe kryesori pa stemën e FIFA-s, FSHF-ja suprizon me gjyqtarin e DERBIT Në orën 16:30 në stadiumin “Selman Stermasi” do të luhet derbi i kryeqytetit, Partizani-Tirana. Një ndeshje që vendos sh
FIFA dënon 9 persona për manipulime ndeshjesh U deshën 8 vite, por në fund FIFA është kujtuar që të dënojë protagonistët e skandalit më të madh të manipulimit të ndes
Ky është arbitri shqiptar që është rrahur më shumë nga tifozët, mban dhe stemën e FIFA-s Gjyqtari anësor që ka edhe stemën e FIFA-s, Denis Rexha, duket se është “preja” e preferuar e tifozëve. Në sfidën e djes
Zyrtare: FIFA me dhjetë rregulla të reja në futboll Komiteti Ndërkombëtar i Futbollit, një organ i FIFA-s i ngarkuar për korrigjimin e rregullave ekzistuese dhe futjen e rr
Rënditja e FIFA-s, Shqipëria zbret një pozicion Kombëtarja shqiptare ka humbur një pozicion në klasifikimin e FIFA-s. Skuadra jonë përfaqësuese gjendet në vendin e 62-t