999 rezultate për

fetare

Frika nga terrorizmi, Mavraj ka një mesazh për izrealitët (FOTO LAJM) Mërgim Mavraj njihet si praktikant i fesë myslymane, dhe një nga personazhet më të dashur të kombëtares sonë. ngjarjet e
BBC: Në Shqipërinë e tolerancës fetare, aty ku ezanin e thërret një ish-i krishterë Shqipëria vijon të tërheqë vëmendjen e botës për bashkëjetesën e saj fetare. Dhe është "BBC" ajo që i ka kushtuar një re
Shembet shpella gjatë kremtimit të një feste fetare në Brazil, ka viktima Një shpellë në të cilën po kremtohej një feste fetare në Brazilin qendror është shembur duke zënë poshtë besimtarët, njo
Festa fetare më e përgjakshme në botë (FOTO LAJM) Java që po kalon është një javë festimesh për myslimanët e sektit Shiit nëpër botë. Ata kanë marrë pjesë në shënimin
Ky ishte fustani përrallor që veshi Elia Zaharia (VIDEO) Sot kryebashkiaku Veliaj kurorëzoi në martesë Princin Leka dhe aktoren Elia Zaharia. Përpara celebrimit zyrtar, çift
Imamët shqiptarë shembull i bashkëjetesës fetare në Zvicër, ja aktiviteti i tyre i fundit (FOTO LAJM) Imamët shqiptarë të Zvicrës vazhdojnë të jenë simbol i bashkëjetesës dhe harmonisë mes feve të ndryshme në Zvicër. Pë
Italia miraton "ligjin kundër xhamisë" Në veriperëndim të Italisë, në Liguria, këshilltarët rajonalë kanë miratuar një sërë masash të cilat kufizojnë në mënyre
“Burka, liri fetare por pengesë e madhe për integrimin” Kancelaria gjermane, Angela Merkel u shpreh dje kundër idesë së ndalimit të plotë të velit që mbulon të gjithë fytyrën e
Policia fetare e ISIS torturon femrat që refuzojnë të mbulohen Forcat e mbështetura nga Shtetet e Bashkuara kanë bastisur në një nga selitë e “policisë fetare” të ISIS ku femrat tortu
Kreu i KMSH-së në Berlin: Shqipëria model i harmonisë ndërfetare (FOTO LAJM) Kryetari i KMSH­së, Skender Bruçaj ka vizituar kryeqytetin gjerman, Berlinin, dhe ka marr pjesë në një konferencë të org
Papa Françesku: Bota është në luftë, por jo në luftë fetare I pyetur në lidhje me vrasjen priftit 85-vjeçar në një kishë Normandi të martën, Papa Françesku u përgjigj: “Fjala e
Presidenti Hollande takon udhëheqësit fetarë pas ngjarjeve në kishë Mbas ngjarjeve të djeshme, kur një prift në Francë u mor peng dhe më pas u vra, Presidenti francez ka takuar udhëheqësi
Pse mësim-besimi në shkollat publike? nga Besnik Kalisi - Feja është një bindje e brendshme e njeriut, ku, ai ka qëllim të arrijë tek Zoti, ku përmes feve
Të jetosh larg çdo gjëje (FOTO LAJM) Fisi Chang Tang-Pa rrëzë Himalajave, është fisi që jeton larg çdo gjëje, në këtë zonë nuk bëhet fjalë për celularë, madj
Vendimi, ja sa para do të marrin komunitetet fetare nga qeveria Prej disa vitesh qeveritë shqiptare mbështesin financiarisht komunitetet kryesore fetare në vend me qëllim uljen e varës
Mësimi i fesë në shkolla/ Hoxha: Janë set njohurish për fëmijët që të mos mashtrohen Përfshirja e mësimeve të fesë në shkollat laike shqiptare, ka shkaktuar debat edhe në emisionin "Kapital" të Aleksandër
SHËNIM/ Surpriza e Ramës në aktivitetin e KMSH që hap një debat të madh në shoqëri Nga Albeu.com Ka shkaktuar mjaft reagime deklarata e surprizë për opinionin publik e Kryeministrit Rama për futj
BFI ua ndalon hoxhallarëve pjesëmarrjen në tubime partiake me veshje fetare Bashkësia Fetare Islame e Maqedonisë do të ndalojë përfshirjen e xhamive në fushata politike. Kreu i BFI-së Sulejman Rex
Krasniqi: Busti i Papa Françeskut në Tiranë, servilizëm shpirtëshiturish! Nga Jakup Krasniqi - Nuk ka asnjë dyshim se për besimtaret katolikë, mbase dhe kombin, Shenjtërimi i Nënës Terezë është
Veliaj: “Papa Françesku, një shembull frymëzimi për të gjithë” U përurua sot në trekëndëshin e gjelbërt përballë Kambanës së Paqes, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” monumenti i Papa