999 rezultate për

fetare

EKSKLUZIVE/ Komunitetet fetare, apel politikës: Mblidhni mendjen, po destabilizoni vendin! Pesë komunitetet fetare në vend i janë drejtuar me një letër të pazakontë të gjithë spektrit politik të vendit duke kërk
Trump nënshkruan urdhrin e ri për fenë, ja për çfarë bëhet fjalë Presidenti amerikan, Donald Trump ka lehtësuar rregulloret qeveritare që nuk lejonin institucionet fetare të përjashtuar
Lista Serbe dënon sulmin ndaj xhamisë në Llabjan Shefi i Grupit Parlamentar të Listës Serbe, Slavko Simiç, ka reaguar për sulmin ndaj xhamisë në Llabjan të Novobërdës.
KMSH reagon për videon tallëse ndaj priftërinjve: Dënojmë ngjarjen, do marrim masa Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar në lidhje me videon mes imamit Ahmed Kalaja dhe Andi Lilës, ku ata shfaqeshi
Çavushoglu paralajmëron fillimin e një lufte fetare në Evropë Ministri i Punëve të Jashtme të Turqisë, Melvut Çavushoglu, ka dhënë alarmin për fillimin e një lufte fetare në Evropë.
Rexhep Qosja: Ja çfarë nuk më pëlqen te kryeministri Rama Akademiku Rexhep Qosja, gjatë një interviste në “Dritare me Rudinën”, foli gjatë për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ram
BFI mbësht fuqishëm ambasadorin amerikan Jess Baily Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame H. Sulejman Rexhepi, ka thënë se në emër të myslimanëve të Maqedonisë, përmes një te
Nis zbatimi i projektit pilot për futjen e fesë në shkollat publike Nxënësit në shkollat shqiptare po marrin njohuri mbi besimet fetare. Projekti pilot i Ministrisë së Arsimit në 10 shkoll
KOMENT/ Kur Shqipëria ndalonte fenë me ligj Nga Dr.Genti Kruja Të gjithë ne kemi kënaqësi kur kremtojmë dhe organizojmë festa, zhvillojmë aktivitete kulturo
Trump: Terrorizmi është kërcënimi themelor për lirinë fetare Presidenti i ri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, gjatë fjalës së tij në Mëngjesin vjetor të Lutjeve në
Zbulohet pse ylli i City-it, Gabriel Jesus mban numrin 33 Ka zhvilluar vetëm tri ndeshje deri më tani me Manchester City, por Gabriel Jesus po tregon se është një blerje e madhe
Myslimanë e të krishterë bashkohen rreth familjes Departamenti i Shkencave Islame në Kolegjin Universitar Bedër në bashkëpunim me Akademinë Ortodokse, Durrës dhe Seminari
LISTA/ Kosova pezullon sërish 16 organizata fetare që dyshohen për radikalizëm (FOTO LAJM) 16 organizatave joqeveritare Ministria e Administratës Publike ua ka pezulluar punën tash e tre muaj për shkak të veprim
Ahmeti: T’i ruajmë vlerat tona kombëtare dhe fetare Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti, me rastin e Krishtlindjes ka dërguar urim tek të gjithë besimtarët e besimit katolik.
Veliu: Në Maqedoni, marrëdhëniet fetare janë më të mira se ato etnike Plumi Veliu, ish- muftiu në Bashkësinë Fetare Islame në Maqedoni në një intervistë për median ka thënë se në Maqedoni, m
Bashkësia Islame në Maqedoni padit Menduh Thaçin Bashkësia Fetare Islame sot ka dorëzuar në Gjykatën Themelore të Shkupit padinë ndaj kryetarit të PDSH-së Mendu Thaçi, p
Ilir Kulla: Politika ka përdorur ndjenjat fetare të shqiptarëve në Maqedoni (VIDEO) Në emisionin e mbrëmjes së sotme në Opinion është duke u diskutuar për zgjedhjet që do të mbahen në 17 dhjetor në Maqedo
BFI apel subjekteve politike të mos keqpërdorin fenë në fushatën e tyre parazgjedhore Bashkësia Fetare Islame e Republikës së Maqedonisë,u ka bërë apel të gjitha subjektet politike që në fushatën e tyre pa
BFI i përgjigjet akuzave të Menduh Thaçit Bashkësia Fetare Islame ka reaguar ndaj akuzave të kryetarit të PDSH-së, Menduh ThaçI, i cili publikisht ka akuzuar drej
KMSH merr përfundimisht pronën tek ish-Disco Club Albania Komunitetit Mysliman të Shqipërisë i është kthyer sëfundmi prona tek ish-Disko Club Albania, për të cilën janë kaluar nj