999 rezultate për

fetare

Serbia nxit islamin ekstrem në Kosovë Shërbimi sekret serb vepron në Kosovë për të nxitur islamin ekstrem. Ata zgjedhin oratorë të suksesshëm shqiptarë, të
Jahjaga dënon shkruarjen e grafitit në Manastirin e Deçanit Dioqeza e Rashkë-Prizrenit ka deklaruar se në dyert e Manastirit të Deçanit, mëngjesin e sotëm është shfaqur një grafit
Urdhëri i Enver Hoxhës: Si u hoq festa e Bajramit dhe Pashkët! Sipas porosisë së Enver Hoxhës, KQ i Partisë së Punës së Shqipërisë, në vitin 1967, lëshon vendimin për heqjen e festave
Po me xhaminë ç'kanë?! (FOTO LAJM) Nëse në Shqipëri të gjitha festat fetare, edhe Pashkët e sotme, festohen në harmoni dhe paqe të plotë mes gjithë besimta
Zaev: Varfëria nuk zgjedh kombësi e as përkatësi fetare Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev është shprehur nga Koçani se askush nuk do të vijë nga jashtë e të ndihmojë Maqedoninë, ndë
SHBA: Amerikanët të kenë kujdes gjatë festës së Pashkëve në Kosovë Byroja për Siguri Diplomatike e Departmentit Amerikan të Shtetit, gjatë ditës së djeshme ka lëshuar një kumtesë përmes s
Njësi policore në Nju Jork për përgjmin e shqiptarëve Policia e Nju Jorkut ka shpërndarë një njësi të policisë së fshehtë të agjentëve civilë, detyrë operative e të cilëve is
Agolli: Janullatosi nuk erdhi për të qëndruar në Shqipëri Përplasjet mes besimeve fetare, shkrimtari i njohur Dritëro Agolli i cilëson si të nxitura dhe sajuara nga jashtë. Në nj
Forumi Rinor Islam: Të mbahen zgjedhje të lira dhe demokratike Forumi Rinor Islam ka bërë apel që zgjedhjet të mbahen të lira dhe demokratike. FRI gjithashtu ka theksuar se është e nj
Krerët e bashkësive fetare: Votoni me përgjegjshmëri për të ardhmen tuaj Përmes një letre të nënshkruar nga të gjithë krerët fetarë në Maqedoni, ata iu kanë bërë thirrje qytetarëve që të votojn
BIK: Celulat anti-fetare po shpëlajnë trurin të rinjve Sindikata e Bashkësisë Islame të Kosovës gjatë ditës së djeshme përmes një komunikatë ka shprehur ngushëllimet për famil
Qeveria rrit financimin e komuniteteve fetare Edhe pse ka munguar kryeministri Edi Rama, kjo nuk e ka penguar qeverinë që të marrë vendime. Në mbledhjen e djeshme të
Hebrenjtë ultra-ortodoksë protestojnë kundër propozimit për ushtri Në Nju Jork kanë protestuar rreth 50,000 hebrenj ultra-ortodoksë kundër propozimit të Izraelit për të zgjedhur qytetarë
Presidentja Jahjaga u prit nga Princ Charles Gjatë vizitës në Londër Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, u prit sot nga Princ Charles i Wales-it, m
"Projektligji për mbrojtjen nga zhurma s’është kundër bashkësive fetare" Sot në selinë e Kryesisë së BIK, Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka pritur përfaqësues nga Komisioni i Kuvendit të Kosovë
Doda-Ndoka debat për thithjen e votave mbi përkatësinë fetare Deputetja Demokrate Mesila Doda debaton me deputetin Nard Ndoka lidhur me fitimin e votave nga partitë politike duke shf
Projektligji për ndotjen akustike nuk ka frymë anti-fetare Myftiu i Kosovës Naim Tërnava ka pritur sot në selinë e Kryesisë së Bashkësisë Islame të Kosovës, Ministrin e Mjedisit d
“Shqiptarë, mos luftoni jashtë tokës suaj” (FOTO-LAJM) Vedat Xhymshiti Nga Siria - Sirianët nisën kryengritjen e tyre paqësore në mars 2011, duke shprehur kështu pakënaq
KMSH përkujton Profetin Muhamed (FOTO-LAJM) Shqipëria është i vetmi vend në Europë, që ka një harmoni dhe bashkëjetesë mes komuniteteve të ndryshme fetare. Kështu u
Zgjerohet debati për fenë në Kosovë Në Kosovë çdo ditë e më shumë po hapen diskutime e debate për fenë. Diskutimet nuk janë më vetëm në kafene apo në biseda