999 rezultate për

festen

Prishtina përgatitet për festën kombëtare Sheshi i Prishtinës është stolisur me flamuj kombëtar në prag të shënimit të 105 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë.
Ramush Haradinaj jep lajmin e mirë për festën kombëtare 28 nëntori është ditë e shënuar në Kosovë por nuk është datë e shënuar në kalendarin e festive zyrtare. Por kryeminis
Sevilla ngrin festën pas barazimit dramatik me Liverpoolin, trajneri diagnostikohet me kancer Lajm i keq për Sevillan, në lidhje me shëndetin e trajnerit Eduardo Berizzo pikërisht pas atij barazimi epik me Liverpoo
Shpendi fitoi, por ja si do t'ja prishë festën LDK-ja Lidhja Demokratike e Kosovës thotë se do të jenë fitues në Komunën e Prishtinës. Sipas deputetit të kësaj partie, Lum
Drogë dhe alkool, shihni si u festua Halloween në Britani (FOTO LAJM) Nata e Halloween është nata e përbindëshave dhe fantazmave, dhe padyshim që mbrëmjen e kaluar ka pasur shumë shpirtra zg
Marquez përgatit festën e titullit në Spanjë Marc Marquez është vërtet shumë pranë titullit të katërt në karrierë në Klasin Mbretëror, sidoqoftë 24-vjeçari spanjoll
Ja si duket Shtëpia e Bardhë në festën e Helloween (VIDEO) Në ditën e sotme në Shtëpinë e Bardhë është organizuar një pritje nga ana e presidentit Donald Trump dhe zonjës së parë
Drenasi nis festën për Ramizin Partia Demokratike e Kosovës ka nisur festën e saj në qytetin e Drenasit, pas raportimeve preliminare për fitoren e Rami
Flet striptisti në festën e Xhensilës: Ajo s'e shijoi performancën prej Besit “Unë që fëmijë kam patur pasion të shkoj në një shkollë baleti, ëndërroja të isha në skena të mëdha dhe televizione. Ba
Festimi i çmendur i telekronistit pas kualifikimit të Panamasë në Botëror (VIDEO) Panamaja u kualifikua për herë të parë në historinë e vendit në një Kupë Bote. Një ëndërr përrallorë e bërë realitet për
Islanda eliminon Turqinë, Serbia shtyn festën Spanja ishte skuadra e katërt që u kualifikua për në Botëror por shumë pranë është dhe Islanda dhe Serbia, me ishullorët
Veshjet luksoze të VIP-ave për festën gjigante të "Ora News" (FOTO LAJM) Televizioni “Ora News” ka festuar mbrëmjen e djeshme 10-vjetorin e krijimit të tij. Ky përvjetor u shoqërua me një m
Veshjet e VIP-ave në festën e "Opinion" (FOTO LAJM) Mbrëmja djeshme ka qenë shumë e madhe për VIP-at pasi ka qenë 20 vjetpri i Opinion. Festa ishte shumë e madhe dhe të ft
Berisha ironizon keq Fevziun: Gezuar festën kombëtare të “Opinion” Vetëm një ditë pas festës së “Opinion”, festë e cila u kurorëzua me një cermoni special në “Nënë Tereza|”, ka reaguar Sa
Familja Hoxha lë pas rivalitetet dhe shfaqet në festën e "Opinion" (FOTO LAJM) Padyshim që të gjithë e dinë se mes Top Channel dhe Klan Tv ka një rivalitet sepse janë dy televizionet më të ndjekura n
Gruevski uron besimtarët për festën e Kurban Bajramit Kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski, me rastin e festës së Kurban Bajramit dërgoi urime deri te kryetari i Bashkës
Kështu uruan VIP-at për festën e bekuar të Kurban Bajramit (FOTO LAJM) Dita e sotme është një ditë e bekuar për besimtarët myslimanë pasi festohet dita e cmuar e Kurban Bajramit. Festa ka
Tillerson i dërgon letër Isa Mustafës Sekretari Amerikan i Shtetit, Rex W. Tillerson, ka uruar kryeministrin Isa Mustafa dhe të gjithë myslimanët me rastin e
Mrekulli në festën e Bajramit, i riu shpëton gjallë por motori bëhen copa Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-ish Kombinati Metalurgjik. Nga raportimet e para mëso
Thaçi: Kosova krenohet me tolerancën ndërfetare Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar festën e Kurban Bajramit të gjithë besimtarëve islam. “Urime festën e Kur