999 rezultate për

festa

Akoma pa mbaruar festa e supergolit të Ronaldos, barazon Griezman (VIDEO) Një super ndeshje po zhvillohet në Santiago Bernabeo ku Reai dhe Atletiko po e tentojnë fitoren në të dyja frontet.
Festa e Pashkëve rrit çmimin e vezëve dhe mishit në Maqedoni Ashtu si për çdo vit festa e Pashkëve ka shënuar një rritje të ndjeshme të çmimeve. Për tregtarët është lirë, ndërsa për
Nuk zgjat shumë festa e Chelseat, Eriksen i hedh "ujë" zjarrit të tifozëve (VIDEO) Që Chelsea nuk do ta kishte të lehtë kundër Tottenhamit, kjo dihej. Por rivalët e qyetit nuk i kanë lënë të shijojnë
Festa e bektashianëve në Prizren Në teqenë Rufai të Prizrenit në mënyrë tradicionale u kremtua festa e Sulltan Nevruzit, e cila njihet si ditëlindja e Hz
Po kthehej nga festa e beqarisë, vajza e biznesmenit humb jetën para martesës Avioni i rrëzuar ditën e sotme në Iran i përkiste firmës turke Basaran Holding dhe deri tani mësohet se janë 11 persona
Festa e 8 Marsit, transporti publik falas për gjitha gratë dhe vajzat në Tiranë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, rezervoi një urim të veçantë sot, në 8 Mars, për të gjitha gratë dhe vajza
Mbaroi festa, Juventus kujton pasojat e kalimit në çerekfinale Tottenhami u mposht i shokuar nga Juventusi, teksa në Wembly italianët siguruan biletën për në fazën tjetër çerekfinale.
Festa e 8 Marsit, kryetarja e Manastirit mer një urim të veçantë (FOTO LAJM) Kryetarja e Komunës së Manastirit, Natasha Petrovska ka marrë një urim të veçantë për 8 marsin. Ky urim ka ardhur nga
U dogjën së gjalli 129 gra, kjo është historia tragjike e 8 Marsit Një legjendë shumë e famshme tregon se Festa e Gruas është vendosur si datë në vitin 1908, në kujtim të 129 punëtoreve t
Festa e Lukakut tregon se sa e rëndësishme ishte fitorja kundër Crystal Palaces Në javën e ardhshme Man Utd do të luajë kundër rivalëve të përbetuar, Liverpoolit, që aktualisht kanë 60 pikë (dy ma pak
Festa e Shën Valentinit zgjat 3 ditë! Cili është kuptimi i çdo date Shkurti është muaji i dashurisë, festohet gjithandej dashuria! Data 14 nuk është e vetmja që festohet. Të dashuruarit e
Këto janë aktivitetet e nesërme për 10-vjetorin e Pavarësisë Festa për përvjetorin e 10 të pavarësisë së Kosovës këtë vit ka filluar më herët. Meqenëse këtë vit shënohet dekada e
Një ditëlindje princeshash, festa e thjeshtë dhe private e Elias (FOTO LAJM) Princesha Elia Zaharia Zogu ka festuar ditëlindjen mbrëmjen e djeshme. Mes të ftuarve kanë qenë edhe mikeshat e saj S
Vazhdon festa në shtëpinë Gjebrea, Joni tregon si po feston Ana (FOTO LAJM) Pas fejesës së djalit të tyre Jonit, një festë tjetër e veçantë është sot në familjen e tyre. E vogla e shtëpisë, An
Maqedonia, vendi me më shumë festa zyrtare në rajon Maqedonia është ndër vendet me më shumë festa dhe ditë jopune në rajon. Sipas ligjit për festat në vend gjatë këtij viti
Festa e vërtetë! Shihni si djali i Ardit Gjebreas djeg shaminë e beqarit (FOTO LAJM) Nëse menduat se fejesa e djalit të Ardit Gjebreas përfundoi me një darkë familjare, e keni menduar gabim. Çifti i ri
Neymar shijon festat e fundvitit me ish të dashurën e tij, Bruna Marquez (FOTO LAJM) Ylli brazilian i futbollit Neymar ka vendosur të marrë maksimumin nga pushimet dimërore, sidomos pas ribashkimit me ish
Lori, Sara dhe Ledioni zbulojnë vendin magjik ku kanë shkuar pas festave të fundvitit (FOTO LAJM) Lori Hoxha me nisjen e vitit të ri nxitoi të postonte në “Instagram” foto nga udhëtimi i saj i parë i 2018-ës. Një vend
Festa e zbehtë brenda shtëpisë së pleqve (VIDEO) Në Shtëpinë e të Moshuarve në Prishtinë festën e Vitit të Ri e kanë pritur 63 të moshuar të cilëve u mungon përkujdesja
Adelina Ismaili sërish rebele, ekspozon gjoksin për festa(FOTO LAJM) Plot këngëtare të tjera tentuan të ndiqnin gjurmët e saj, por mbetën përpjekje të mundimshme që filluan e mbaruan me ves