999 rezultate për

festa

"Yjet" e Juventusit, darkojnë bashkë në prag të festave të fundvitit (FOTO LAJM) Juventusi e ka nisur majft mirë Serinë A këtë sezon teksa ka regjistruar 14 fitore dhe një barazim duke ecur të qetë dre
Erdhën festat, fshati në Kosovë sërish magjeps me bukurinë e tij (FOTO LAJM) Në shumë vende kanë filluar dekorimet në prag të festave të fundvitit. E për çdo fundvit është edhe një fshat në Koso
Yjet e Bayern Munich, sjellin festat para kohe (FOTO LAJM) Muaji dhjetor në fakt është muajit festave si krishtlindjet dhe viti i ri. Megjithatë është ende herët për të festuar po
Prishtina ende pa zbukurime për festa, ngjason si një qytet lindor Edhe pse festat e fundvitit po ofrohen, Prishtina ende nuk është dekoruar. Adonis Tahiri, zëdhënës i komunës së Prish
Si të realizoni foton perfekte në këto festa Sezoni i festave të fundvitit deklarohet i hapur dhe po ashtu edhe sezoni i fotove plot drita dhe gjallëri. Nëse jeni lo
Festa e Ermali dhe Amit, shikoni si u veshën VIP-at (FOTO LAJM) Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi kanë organizuar mbrëmjen e djeshme një mbrëmje për Ami Event. Disa nga veshjet e VIP_av
Si në Monte Carlo, "shqipet" skuqin Tiranën për festat e Nëntorit (FOTO & VIDEO) Festat e Nëntorit janë festuar nga të gjithë shqiptarët në mbarë botën. Këto ditë në Shqipëri janë kthyer edhe emigr
E sulmuan për pemën e festave në Shtëpinë e Bardhë, përgjigjet Melania Pak ditë më parë, Shtëpia e Bardhë filloi përgatitjen për festat e fundvitit. Zonja e Parë, Melania Trump, postoi në Tëi
Festat kuqezi festohen edhe në Greqi, shqiptarët ndezin Kretën (FOTO & VIDEO) Festa e Pavarësisë nuk është festuar vetëm në Shqipëri, por nga gjithë shqiptarët nëpër botë. Kështu këto dy ditë të
Thaçi uron festat duke përmendur heronjtë shqiptarë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka uruar shqiptarët për 28 Nëntorin, që, sipas tij, është dita më e madhe dhe më e r
Shpresë për 28 familje shqiptare, kjo është shqiponja më e veçantë që do të shihni për festa Halil Katrati, një humanist nga Kosova është kthyer padyshim në një frymëzim për të gjithë me veprën më të fundit. Në
Melania dekoron Shtëpinë e Bardhë për festat, duket magjike (VIDEO) Shtëpia e Bardhë ka pësuar transformimin e mrekullueshëm vjetor – duke i vënë theksin e veçantë të “Thesarit Amerikan”.
Cilat janë shtetet me më shumë festa zyrtare, ja ku renditet Shqipëria Mendoni se administrata publike në Shqipëri (sepse privati nuk lëshon pe kollaj) ka shumë ditë pushimi?! Epo, keni të dr
Një këngë e vecantë për të uruar festat e Nëntorit (VIDEO) Edhe sivjet, Kolegji Turgut Ozal ju ka uruar shqiptarëve festat e 28 dhe 29 Nëntorit përmes nje kënge të përgatitur enka
Skenderaj shkëlqen në prag të festave kombëtare Komuna e Skenderaj ka nisur që disa ditë përgatitjet për festat e 28 nëntorit, ku edhe ka publikuar agjendën se cilat ja
Nëse festat keni vendosur t’i kaloni jashtë, mësoni si të largoni frikën nga fluturimi Nëse jeni nga ata persona që e dinë mirë sesa e frikshme është të udhëtosh me avion dije se ka një zgjidhje. Ja 10
Kjo pemë festash, fsheh pas vetes një histori frymëzuese Tashmë kanë nisur festat në të gjithë botën, edhe pse është akoma nëntor. Por kjo pemë Krishtlindjesh në Gjermani th
Rozana Radi tregon dëshirën e e saj të festave: Dua të bëhem nënë Rozana Radi asnjëherë nuk flet për jetën e saj private. Para kësaj, Bora Zemani e pyeti këngëtaren se për çfarë i lut
Xhesika dhe Jehona ndezin Instagramin me një kërcim të nxehtë (VIDEO) Dy shoqet shumë të mira sjellin pamje nga festa në shtëpitë e tyre. Dyshja po kalojnë mjaft shumë kohë bashkë, e këtë h
"Bunga-bunga", tjetër kokëçarje për Berluskonin Ish-kryeministri italian, Silvio Berlusconi do të dalë sërish përpara gjyqit, këtë herë i akuzuar se ka paguar një dëshm