999 rezultate për

fese

Ja çfarë shkakton kafja e pirë esëll Kafja është një ndër pijet më të preferuara për shumë individë që në mëngjes, dhe një çështje me të cilën studiuesit jan
Ja çfarë ndodh midis vullkanit dhe rrufesë (VIDEO) Ky është një fenomen i rrallë i cili ndodh midis rrufesë dhe vullkanit. Pamjet janë bërë të mundura nga turisti Marc Sze
Efektet e shëndetshme të kafesë Sipas një studimi të bërë nga shoqata “National Coffe” SHBA, më shumë se 60 % e amerikanëve pinë një ose më shumë kafe g
Rama: Shqipëria rrezikohet nga islamofobia, ta parandalojmë Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot në Tiranë, përfaqësues të fesë dhe medias, për t’i bërë edhe një herë jehonë, asaj
SHBA: Të dënohen ata që shkojnë të luftojnë në Siri dhe në Irak Ambasadori i posaçëm amerikan për krizën në Lindjen e Afërt, RobertBradke, pas takimit me Ministrin e Drejtësisë Adnan J
Ja se për çfarë na shërben llumi i kafesë (FOTO LAJM) Asnjëherë nuk do të na shkonte në mëndje se llumi i kafesë mund të përdoret si një maskë bukurie, por dhe të gjejë përdo
Hoxhallarët apelojnë: Mos shkoni në Siri dhe në Irak Hoxhallarët kanë apeluar që qytetarët të mos shkojnë as në luftën e Sirisë dhe as të Irakut. Ata shprehen se shkuarja
Labi, i përkushtuar ndaj fesë dhe atdheut Këngëtari i njohur Labinot Tahiri shpesh herë ka treguar se është i përkushtuar ndaj vendit të tij dhe fesë myslimane.
Tahiri: Jemi kundër atyre që ndyjnë fenë islame Anëtari i Kryesisë së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka dënuar terrorizmin e Lavdrim Muhaxherit. Ai
Naim Tërnava: Ekstremistët fetarë, sindromë shkatërrimtare Bashkësia Islame e Kosovës është zotuar se do të luftojë kundër çdo lloj esktremizmi apo radikalizmi që mund të shkaktoj
Një filxhan kafe, pa pasur nevojën e aparatit Aparati i parë i kafesë në botë, ju lejon të beni një filxhan kafeje, ndërsa jeni ne lëvizje. Sistemi 1,50 £ (1,70 $) i
Urdhëri i Enver Hoxhës: Si u hoq festa e Bajramit dhe Pashkët! Sipas porosisë së Enver Hoxhës, KQ i Partisë së Punës së Shqipërisë, në vitin 1967, lëshon vendimin për heqjen e festave
Apeli i Hamitit: I thoni jo qarqeve të errëta Ish-kreu i Kuvendit të Bashkësisë Islame të Kosovës, Xhabir Hamiti, ka bërë një apel publik për kosovarët që të mos bien
Shkuarja e rekrutëve në Siri është fenomen i njohur në Evropë ​Eksperti i fesë islame Guido Steinberg, i cili është edhe punonjës shkencor në fondacionin Shkenca dhe Politika,
Vrasja e shqiptarit në Siri, tezja: Na tha se punonte në Arabi Pogradeci duket se është një nga qytetet me numrin më të madh të të rinjve të cilët kanë shkuar më të luftuar në Siri. V
Zgjerohet debati për fenë në Kosovë Në Kosovë çdo ditë e më shumë po hapen diskutime e debate për fenë. Diskutimet nuk janë më vetëm në kafene apo në biseda
23 vjet liri besimi Sot mbushen 23 vjet nga rihapja e faltores së parë në Shqipëri, Xhamisë së Plumbit në Shkodër, e cila ishte shkëndija e
Nokia përdor rrufetë për të karikuar telefonin (VIDEO) Një grup shkencëtarësh nga Universiteti Southampton janë bashkuar me Nokia-n për të eksploruar mundësitë e përdorimit të
PPE, rezolute për lirinë e besimit dhe fesë Pas incidenteve të muajit të kaluar, me djegien e kishave në Siri, Egjipt, dhe incidentin e kishës ortodokse të Përmetit
Dule: Ngjarja në Përmet, luftë ndaj fesë Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reaguar sot në lidhje me marrjen ndërhyrjen e Përmbarimit për marrjen e Pallatit të Kul