999 rezultate për

fese

Studim i ri: Kafja zgjat jetën Në studimin më të madh të këtij lloji, realizuar ndonjëherë, shkencëtarët analizuan të dhënat e gjysmë milioni njerëzve
Mos e hidhni llumin e kafesë, eliminon yndyrën nga kuzhina Gatimi në shtëpi siguron vlerat ushqyese që i duhen dietës sonë. Megjithatë, kur vjen koha për të pastruar dhe për të vë
Pirja e kafesë mbron mëlçinë nga kanceri Pavarësisht miteve që ekzistojnë, të pini kafenë ka shumë përfitime për shëndetin në përgjithsësi. Sipas një studimi t
E lau fytyrën me kafe për 7 ditë rresht, rezultatet janë të mahnitshme Nëse keni shpenzuar ndonjëherë kohë duke përdorur internetin, ndoshta keni parë shumë produkte për pastrimin e fytyrës,
Hiqeni celulitin me ndihmën e kafesë Në përditshmëri shumica prej nesh konsumon kafe turke, por mund të keni dëgjuar për benefitet që ajo ka për trupin tonë.
Krem kafeje, ëmbëlsira e shijshme e Amerikës Latine Krem kafeje është një ëmbëlsirë e shijshme dhe një recetë tipike e Amerikës Latine. Përbërësit: 5 gr kakao pluhur (i
Pasi të lexoni këtë nuk do t'i hidhni më mbetjet e kafeve Me shumë mundësi, njësoj siç bëni çdo ditë pasi pini kafe, mbetjet e kësaj të fundit i hidhni në koshin e mbeturinave.
Gjoba ndaj biznesmenit të kafesë, lirohet miku i Shullazit Miku i Emiljano Shullazit Pajtim Serjani është liruar nga burgu pasi ka përfunduar dënimin për akuzën e shtrëgimit për d
E pini kafen me qumësht? Ja si ndikon në shëndetin tuaj Tradita e pirjes së përditshme të kafesë e përfshin edhe kafenë me qumësht, por a keni menduar ndonjëherë se a janë të d
Llumi i kafesë, katër përdorime të rëndësishme Nëse konsumoni kafe turke me siguri që nuk e keni menduar kurrë se llumin e saj mund ta përdorni për gjëra të tjera.
Reagon nënkryetari i KMSH-së: Fyejnë klerin, por filmat nuk ndalohen me forcë Nënkryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Gazmend Aga, ka reaguar për herë të parë në një prononcim për GSh, mbi
Ja çfarë i bën kafeja esëll organizmit tuaj ër shumë njerëz kafeja është gjëja e parë që konsumohet sapo hapet dita. Për këtë arsye studiuesit kanë studiuar pijen
Al-Issa: Të gjithë të marrin shembull nga kosovarët për praktikimin e fesë Kosova është shembull se si praktikohet feja islame dhe të gjithë duhet të marrin mësim nga kosovarët në praktikimin e f
Ja si të largoni aromat e pakëndshme nga frigoriferi juaj! Frigoriferi është një ndër akesorët më të rëndësishëm në shtëpinë e gjithësecilit prej nesh, i vlefshëm në çdo stinë të
Dy biznesmenët vlonjatë u zunë për kafenë, ja si u qëllua me pistoletë Dy tregtarë u konfliktuan sot në Vlorë, sherr i cili degjeneroi edhe në përdorimin e armëve. Mësohet se dy tregtarët
Nis zbatimi i projektit pilot për futjen e fesë në shkollat publike Nxënësit në shkollat shqiptare po marrin njohuri mbi besimet fetare. Projekti pilot i Ministrisë së Arsimit në 10 shkoll
“In memoriam, 50 vjet nga ndalimi i fesë” Me ardhjen e sistemit komunist në vendin tonë në vitin 1944, filloi një propagandë e pastër antifetare. Hap pas hapi luf
Pallaska “sulmon” Shpend Ahmetin: Porositës i lajmeve shpifëse Juristi dhe analisti, Dastid Pallaska, ka lëshuar akuza të rënda ndaj kryetrarit të Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti
Tuna habiti të gjithë me këtë detaj në "Këngën Magjike" Tuna pas fitores së çmimit të Kritikës dje në "Këngën Magjike" ka postuar një foto në rrjetin social Instagram ku ajo sh
Probleme me kafeinën? Ja sa kafe konsiderohen të dëmshme për shëndetin Është kthyer gati në zakon konsumimi i kafesë në mëngjes ose në momente kur ndihemi të lodhur, me idenë që mund të na nd