999 rezultate për

fese

Shqipëria e para në botë për numrin e kafeneve Shqiptarët renditen të parët në botë për numrin e kafeneve që kanë në raport me popullsinë, duke ia kaluar edhe Spanjës.
Shqiptarët rritën konsumin e kafesë, rekord për numrin e lartë të bar-kafeneve Tashmë, prej vitesh bar-kafetë, mbajnë vendin kryesor si një ndër institucionet më të rëndësishme sociale, kulturore dhe
Mund të quhet edhe festa e shqiptarëve: Sot, Dita Ndërkombëtare e Kafesë E gjithë bota sot feston Ditën Ndërkombëtare të Kafesë. Duket si shaka, por jo nuk është e tillë. Festimi i kësaj di
Haradinaj: Mediat pranë Vucic kanë filluar një fushatë shpifëse kundër meje por kanë dështuar Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka reaguar ashpër kundër fushatës që po i bë
Nuk i dha dorën punëdhënësit, gruaja myslimane fiton gjyqin Nje vajzë suedeze e cila i përket fesë muslimane ka fituar një kompensim nga gjykata e vendit pas problemeve që u ngritë
Ja çfarë ndodh me ju nëse pini kafe në stomak bosh Kafeja në të vërtetë është e shëndetshme, meqë përbëhet nga anti-oksidantë dhe ushqyes të dobishëm për organizmin tuaj.
Rrufeja vret 28 dele në Klos Shtrëngata shiu kanë shoqëruar zonat malore të Klosit pasditen e sotme. Ndërkohë, sipas raportimeve në Njësinë Admin
Keni probleme me diabetin, pini kafe Kafja dikur u cilësua si jo e mirë për shëndetin tuaj. Megjithatë, ka prova në rritje se mund të mbrojë kundër lloje
Filxhani i kafesë rruga e cila zbuloi autorin e një vrasje para 50 vjetësh Një burrë është arrestuar për përdhunimin dhe vrasjen e një gruaje në vitin 1972 falë një testi ADN-je. Autoritetet
Lajm shumë i keq për kamarierët, rrezikojnë të mbeten papunë Teknologjia tashmë prej kohësh është në një sfidë shumë serioze me njeriun. Vendet e punës me përparimin e teknologji
Nëse po pini shumë kafe, mos u habisni se pse ndjeni këtë dhimbje të fortë Shumica e grave kanë dhimbje gjoksi dhe ky është fakt tashmë. Një ndër arsyet që e dimë të gjithë lidhet me periodat, të
Shkenca konfirmon pse e duam kaq shumë kafenë Shkencëtarët kanë identifikuar gjenin i cili ndikon në dëshirën tonë për të pirë një sasi të caktuar të kafesë. Rezul
Prokurorja jep detaje për viktimën që u vra te Shërbimi Sekret Prokurorja e Përgjithshme në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, Besa Limoni është duke u marrë me hetimet rreth vrasje
Del emri i viktimës që u vra brenda Shërbimit Sekret nga një agjent Agjencia Kosovare Inteligjencës ka dhënë detaje lidhur me vrasjen që ndodhi mëngjesin e sotëm brenda objektit të së njëj
Reagon Shërbimi Sekret, tregon për vrasjen e ndodhur brenda ndërtesës Agjencia Kosovare Inteligjencës është deklaruar lidhur me vrasjen që ndodhi mëngjesin e sotëm brenda objektit të së njëj
Koreja e Jugut ndalon shitjen e kafes në të gjithë shkollat e vendit Qeveria e Koresë së Jugut ndalon shitjen e kafesë në shkolla në mbarë vendin në një përpjekje për të frenuar rritjen e o
Një shtet ndalon shitjen e kafes Qeveria e Koresë së Jugut ndalon shitjen e kafesë në shkolla në mbarë vendin në një përpjekje për të frenuar rritjen e o
Çfarë nuk na tregojnë! Ana e errët e çokollatës dhe kafesë Pyetja kur jemi me dietë, është se çfarë ushqimesh duhet të shmang? Çfarë ushqimesh duhet të konsumoj? Në shoqërinë e s
Lajm i keq për kamarierët, rrezikojnë të mbeten papunë Teknologjia tashmë prej kohësh është në një sfidë shumë serioze me njeriun. Vendet e punës me përparimin e teknologji
Ky është lojtari i Kombëtares që refuzoi Izraelin për shkak të fesë Mbrojtës i kombëtares shqiptare, Naser Aliji momentalisht është pa ekip që nga largimi i tij nga klubi i Virtus Entellës