999 rezultate për

ferri

Reagon Talat Xhaferri: Do sigurojmë më shumë vota për ligjin e gjuhës shqipe Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferri ka reaguar lidhur me vendimin e presidentit Gjeorge Ivanov për të mos m
Xhaferri: Shqiptarët kanë merita për arritjet në Maqedoni Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi mbrëmë në emisionin "ClikcPlus" në TV21, u është përgjigjur pyetjeve të
Xhaferri uron Festën e Krishtlindjeve: Shëndet dhe mirëqenie në shtëpitë tuaja Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi uroi me rastin e Festës krishtere Lindja e Krishtit deri
Basha pret Talat Xhaferrin: Të drejtat e shqiptarëve janë avancim për Maqedoninë Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferri po qëndron në Tiranë në një vizitë treditore, ndërsa sot zhvilloi një taki
Xhaferri uron festën "Shën Klimenti i Ohrit" Kryetari Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi ka ururar qytetarët me rastin e festës Shën Klimenti i Ohri
Xhaferri për vizitë në SHBA, takon kongresmenët Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, po qëndron për vizitë në ShBA, ku ka realizuar takime individuale me k
"Ferri mbi tokë!" Kalifornia po shuhet nga flakët (FOTO LAJM) Një zjarr i madh i cili ka përfshirë Kaliforninë jugore ka detyruar mijëra njerëz të largohen nga shtëpitë e tyre dhe ka
Reagon Hamasi: Trump hapi dyert e ferrit duke e njohur Jerusalemin si kryeqytet të Izraelit Hamasi ka thënë se me njohjen e Jerusalemit si kryeqytet të Izraelit dhe me vendimin për të transferuar ambasadën atje,
Dëshmia e prokurores shton misteret: Dosjet kanë materiale sekrete Pak ditë më parë u bë i ditur skandali se në Prokurorinë e Elbasanit janë zhdukur 3 dosje sekrete. “Dosje të rëndësi
Zhdukja e tre dosjeve të krimit në Elbasan, zbulohet e vërteta Tre dosje me materiale për hetimin e korrupsionit janë zhdukur nga Prokuroria e Elbasanit. Ajo që ka bërë denoncimin ësh
Xhaferri: Janë bërë shkelje procedurale gjatë arrestimeve Kreytari i Kuvendit Talat Xhaferi duke komentuar aksionin e sotëm policor ku janë arretuar edhe deputet të VMRO-DPMNE-s
Turistët e "ferrit", vizitorët e vullkaneve në Hawaii (FOTO LAJM) Në Hauai është duke lulëzuar një tjetër lloj turizmi, përveç atij tradicional për plazhet dhe kulturën vendase. Muajt
Xhaferri: Maqedonia është vend në të cilin respektohet pasuria gjuhësore Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferi dërgoi urim me rastin e 22 Nëntorit - Ditës së Alfabetit të Gjuhës Shqip
Gazetari tregon bisedën e fundit me Sokol Olldashin: Ajo natë ferri… (FOTO LAJM) Nesër bëhen 4-vite të ndarjes nga jeta e deputetit demokrat Sokol Olldalli. Ditën e sotme gazetari Ilir Kadia me anë
Rasti i Kumanovës, Xhaferri: Në Kuvend mund të kërkojmë vetëm përgjegjësi politike Kryeparlamentari i Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi mbrëmë në emisionin "360 shkallë" krahas shumë çështjeve që nd
Ish- kampioni i Botës tregon sa vuajti për t'u shpëtuar plumbave të 97-tës Historia e shkurtër dhe qesharake e ish kampionit të botës Mario Kempes, si trajner tek Lushnja në vitin e vështirë 1997
Ish- kampioni i Botës tregon sa vuajti për t'u shpëtuar plumbave të 97-tës Historia e shkurtër dhe qesharake e ish kampionit të botës Mario Kempes, si trajner tek Lushnja në vitin e vështirë 1997
Xhaferri: Të hënën ligji për gjuhët është në rend dite Në një takim me gazetarët kryetari i Kuvendit të Maqedonisë Talat Xhaferri, në lidhje me ligjijn për gjuhën shqipe, u sh
Horror! I shqyen veshët dhe hundën me dhëmbë në darkën e ferrit (FOTO LAJM) Një tjetër ngjarje tronditëse vjen nga Rusia, ku një rus u arrestua pasi i preu veshët, hundën dhe gishtat një gruaje të
Ligji për gjuhën shqipe, Xhaferri: Na duhen "gishta" për miratimin e ligjit Talat Xhaferi është duhet të caktojë kohën kur do të vazhdojë debati për ligjin për gjuhët. Sipas tij nuk parashikoh