999 rezultate për

fenomeni

Nga droni tek kamerat e sigurisë, 17 teknika ekstreme kundër kopjimit (FOTO LAJM) Ndërsa studentët po bëhen gjithnjë e më dinake me aftësitë e tyre të kopjimit, disa mësues po avancojnë gjithashtu në te
Bushati flet hapur e i jep "shuplakë": Modeli i PS dështoi “Është fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30
Interi kujton Ronaldon, publikon pamjet e 59 golave të "Fenomenit" (VIDEO) Faqja zyrtare e Interit në Facebook ka publikuar golat e Ronaldo fenomenit. Braziliani kishte krijuar aq familjarizëm
"Fenomeni" Ronaldo zbulon pikën e dobët: Kisha frikë të gjuaja me kokë, një herë u çava në vetull "Fenomeni" Ronaldo ka qenë i jashtëzakonshëm me këmbë, por nuk është shquar shumë për golat e shënuar me kokë. Brazil
Thërrisni karabinierët, ndryshe ky nuk ndalet: Ronaldo Luiz Nazario de Lima, "Fenomeni" që u ndal vetëm nga gjunjët (FOTO LAJM) “Për ta ndaluar duhet t’i shtish”… Do të shprehej kështu Miguel Angel Lotina, trajneri I Logrones, të cilës Ronaldo I sh
Ronaldo 'Fenomeni': Moratti ishte si një baba Ronaldo, “Fenomeni”, ka zbuluar detaje interesante nga e kaluara e tij tek Interi. Largimi i Ronaldos nga Interi isht
Kryeqyteti i binjakëve në botë! Fenomeni kulturor dhe genetik Antropologët me kalimin e viteve kanë kuptuar se Igbo -Ora ka një karakteristikë të veçantë, ajo është një nga qytetet k
Fenomeni i pazakontë mbrëmë në qiellin e Tiranës (FOTO LAJM) Pas tërmeteve, nata e mbrëmshme ka qënë jnë ndër më të frikshme për banorët e Tiranës, Lezhës dhe Durrësit sa i përket r
Magjia e Hënës së të Korrave, fenomeni përsëritet pas 19 vitesh (FOTO LAJM) Nëse ju pëlqejnë ‘shfaqjet’ e qiellit atëherë nuk duhet ta keni humbur spektalin e dhuruar një natë më parë, Hënën e të
Barcelona prezanton uniformën e 3, ngjason me atë të sezonit 1996-1997 kur luante "fenomeni" (VIDEO) Barcelona, në bashkëpunim me Nike ka prezantuar uniformën e tretë për sezonin e ri 2019/20. Me këtë unifromë skuadra
Djersiteni gjatë natës, zbuloni shkakun që ‘fshihet’ pas këtij fenomeni Nëse zgjoheni natën për shkak të djersitjes dhe ndërroni bluzën, ky fenomen njihet si djersitje gjatë natës. Një nga shk
"Fenomeni" Kejvina i vë përsëri "flakën" rrjetit (FOTO LAJM) Kur vjen fjala të fotot e "nxehta" të instagramit Kejvina Kthella nuk di të ndalet. Modelja këtë verë i ka çmendur t
Pamje mahnitëse nga fenomeni "Manhattanhenge" (FOTO & VIDEO) Shumë njerëz në Nju Jork janë tubuar në Manhattan për të shijuar pamjet e fenomenit të ashtuquajtur “Manhattanhenge”, pe
Dalin provat, si e trukoi ndeshjen skuadra e "fenomenit" (VIDEO) Bisedat e incizuara mes personave të përfshirë në rastin e kurdisjeve të ndeshjeve në futbollin spanjoll dëshmojnë se ki
Të rinjtë martohen me të moshuara për të hyrë në BE, fenomeni që "çmend" Lezhën Numri i shtuar i padive për të zgjidhur martesa mes djemsh të rinj dhe grave në moshë të thyer në Lezhë, ka zbuluar një
Paratë jashtë bankave, fenomeni i fajdeve ndodh ende “Dhënia e parave me fajde është një fenomen i lashtë që ka vazhduar përgjatë gjithë historisë. Edhe vendi ynë nuk i ka s
Skandali në La Liga, skuadra e Ronaldo "fenomenit" trukoi ndeshjen e javës së kaluar (VIDEO) Skandali i trukimeve të ndeshjeve në futbollin spanjoll ka bërë që të përfundojnë në pranga emra të njohur në këtë vend
Fenomeni më zëmër të madhe, paguan pushimet lojtarëve (FOTO LAJM) Fenomen kur luante në fushë, por edhe tani në rolin e presidentit. Ish-sulmuesi brazilian, tashmë aksioneri i maxhor
Neymar te Reali ? Fenomeni jep mendimin e tij Legjenda braziliane, Ronaldo deklaron se nuk e sheh të mundshme transferimin e Neymar te Real Madrid. Neymar është pë
Befason Fenomeni: Ky është sulmuesi më i mirë me të cilin kam luajtur Shumë kampionë ka pasur si partner sulmi, por në zemrën e Ronaldo Luis Nazario da Lima, ose ndryshe "Fenomeni", është ve