999 rezultate për

fenomen

Fenomen i rrallë, qeni mumifikohet brenda trungut të pemës (FOTO LAJM) Ky një qen i mumifikuar i cili u gjet brenda një trungu peme 20 vjecare pasi ngeci aty kur po ndiqte një "rakun" dhe u m
Ndodh përsëri fenomeni, shkretëtira më e nxehtë mbulohet me dëborë (FOTO LAJM) Vendasit u habitën përsëri kur panë që dunat e rërës në shkretëtirën e Saharasë u zbarëdhën nga dëbora. Fëmijët mund
Fenomeni mbron Neymarin: Dhe un do doja të luaja tek PSG, Reali të mendojë markimin Neymar Junior nuk ka pse të mendojë largimin nga PSG për të fituar “Topin e Artë”, sepse këtë trofeu individual do ta ma
Fenomeni i fundit shqiptar i Instagramit, fotot më pikante të Oriola Marashit (FOTO LAJM) Ajo është një nga modelet më seksi shqiptare dhe një ndër më të kërkuarat në treg e pas daljes në videklipin “Mama” e ba
Fenomeni dëshiron të bëhet President klubi, e shpreh vetë dëshirën Luis Nazario Da Lima, apo Ronaldo, siç e njeh bota e futbollit, është një nga emrat e nominuar në Brazil, për të marrë d
Nëse vlerat e lojtarëve do ishin si sot, Fenomeni do të ishte më i shrenjti në histori Ekspertët e ueb faqes “Playratings.net”, platforma digjitale që prodhon analiza ekonomike të avancuara në performancën e
Driblimi fenomenal i Payetit e dëmton portierin, del me barel (VIDEO) Marseille shënoi fitore të martën në mbrëmje ndaj Strasbourg me rezultat 2-0. Por ajo që bëri më shumë buj nuk ishte fit
Fenomeni krikon Neymarin: Dhe unë u largova nga Barcelona por... Vendimi i Neymar Junior për t’u larguar nga Barcelona drejt PSG-së është një hap pas në aspektin sportiv. Flet pa dorash
Për 17 vjet u vetëvranë 975 persona, tentuan 3646 të tjerë Mesatarisht që nga vitit 2001 në Kosovë çdo muaj janë shënuar 4.8 vetëvrasje. Shifrat që ka Policia e Kosovës për këtë f
Ronaldo tregon aventurat që ka pasur kur ishte i vogë: Në fillim e nisa si portier dhe përfundova në sulm Ronaldo Lima de Nazario ose siç quhet ndryshe si "Fenomeni" pranon se aventura e tij me Realin e Madridit ishte më e buk
Fenomeni zgjedh periudhën më të bukur në karrierën e tij Ronaldo (fenomeni) ka dhënë një intervistë në programin e Canal Zone dhe ka folur për disa nga fazat që kaloi si futboll
Tjetër pritje fenomenale e tifozëve për Atalantën dhe Berishën (VIDEO) Një fitore që për Atalantën do të mbetet në histori. Përballë Romës në “Olimpico” skuadra e Gianpiero Gasperinit arriti
Natyra po ndërton një mur gjigant në kufirin Rusi-Kinë Ngritja e mureve nga qeveritë e vendeve të ndryshme në botë në vitet e fundit është kthyer në një fenomen për shkak të r
Fenomeni mburret me rivalët e kohës së tij: Nuk mjafton vetëm Messi me Ronaldon Në një intervistë për gjermanen Bild, i pyetur mbi dominin e Messit dhe Cristiano Ronaldos në dekadën e fundit, Ronaldo
Fenomen i rrallë pritet të ndriçoj natën, do të shfaqet Hëna e ujkut Në natën e parë të janarit në SHBA, qielli nuk do të shkëlqejë vetëm nga fishekzjarrët me rastin e Vitit të Ri, por edhe
Fenomeni i rrallë, ylberi zgjat për plot 9 orë Ylberi mund të ofrojë pamje mahnitëse, por për shumicën e njerëzve, spektakli zgjat shumë pak. Por, ky nuk ka qenë ra
Qielli do të jetë ndryshe më 1 janar, NASA paralajmëron fenomenin e veçantë Ky vit është quajtur viti i superhënave kjo për shkak të tre momenteve të vecanta që kanë ndodhur në qiell. Me datë 1
Qyteti mbulohet nga dëbora blu, fenomeni i rrallë habit banorët Banorët e një qyteti kanë mbetur të habitur, pasi i gjithë vendi u mbulua nga një shtresë dëbore ngjyrë blu. Fenomen
Shkencëtarët japin alarmin: Bëhuni gati për epokën e akullit! (VIDEO) Shkencëtarët kanë bërë një paralajmërim të frikshëm duke deklaruar se toka është pranë një epoke akulli. Kjo epokë p
Neymar kujton fëmijërinë: Dhe unë rash pre e stilit të flokëve të Fenomenit Legjenda braziliane, Ronaldo, i ka frymëzuar gjenerata të tëra të futbollistëve, ndërsa Neymar është njëri prej tyre.