999 rezultate për

femijes

Zbulohet gjinia e fëmijës së Amit dhe Ermalit Para pak javësh Ami dhe Ermali na dhanë lajmin e mirë se Joeli i vogël do të bëhej me një vëlla ose me një motër. Kaq
Pak muaj fejesë, Floriana Garo në pritje të fëmijës së parë Floriana Garo është në pritje të ëmbël! Moderatorja simpatike e ekranit shqiptar po pret një fëmijë dhe është në mua
“Skifteri” shqiptar kapet mat pas të qarave të fëmijës E qara e një fëmijë është bërë shkak për arrestimin e dy grabistësve në itali. Ata të dy vidhnin masivisht parkingje
Dëgjon live të rrahurat e zemrës së fëmijës, përlotet këngëtari “Kur ti buzëqesh”, kënga që Kelly prezantoi këtë të diel në Këngën Magjike, i dedikohet bashkëshortes së tij, Enisës. S
Fruthi i merr jetën fëmijës 14 muajsh Një fëmijë 14 muajsh ka humbur jetën si pasojë e sëmundjes epidemike të fruthit. Në klinikën infektive thanë se vikti
Historia rrënqethëse e nënës me fëmijë (VIDEO) Viktimës së dhunës, nënë e fëmiut 6 vjeçar, tash e tre muaj nuk i është paguar ushqimi i fëmijës nga ish- bashkëshorti i
Ja kur duhet të shqetësoheni nëse fëmija nuk ju shikon Sipas një studimi të kryer kohët e fundit, është folur për rëndësinë e kontaktit me sy midis nënës dhe fëmijës. Sipas ty
Lindi 20 fëmijë, nuk mund t'i gjejë një emër fëmijës së fundit (FOTO LAJM) Archy Redfort ka lindur të hënën në Morekambe në Lancashire në Britani të Madhe. Prindërit e tij të lumtur që tashmë
Momenti tmerrues kur kamarieri i hedh sipër tenxheren me supë të nxehtë fëmijës (VIDEO) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një restorant në kinë, ku një kamerier ka rrëshqitur duke i hedhur supën e nxehtë sipë
Mos u largoni fshehurazi kur lini fëmijën në çerdhe Prindër, ju që dërgoni fëmijët në çerdhe, kujdes kur largoheni, mos ikni fshehurazi fëmijës. Kjo mënyrë të vepruari ësht
Disa rregulla të rëndësishme që duhet t'i mësoni fëmijës suaj (FOTO LAJM) Ndoshta tani fëmija juaj po rritet dhe po i kupton më mirë gjërat. Sigurisht me vështirësitë që janë sot fëmijët janë
Mendimet e nënave gjatë shtatzënisë, krijojnë personalitetin e fëmijës Gjendja e bebes tuaj është ashtu siç është edhe mendja juaj. Nëse po vrisni mendjen se çfarë personaliteti bebja do të k
Rrënqethëse, britmat e nënës dhe fëmijës kur i shembën shtëpinë (VIDEO) Ditën e sotme në Shkozë po shemben 153 banesa të cilat do të lirojnë hapësirën për projektin e Lanës. Që në nisje të
Ami dhe Ermali në pritje të fëmijës së dytë Amarda Toska dhe Ermal Mamaqi janë padyshim një nga çiftet më të dashura për publikun dhe që prej shumë vitesh janë pjes
Tre gjërat që nuk duhet t'ia thoni fëmijës tuaj Në mes të një debati, pavarësisht nëse është me një fëmijë apo me adoleshent, ka disa fraza të cilat mund të mos jenë sh
Katte Middleton në pritje të fëmijës së tretë (FOTO LAJM) Një nga gratë më të pëlqyera në botë, Katte Middleton është në pritje të fëmijës së saj të tretë. Lajmi bëhet i dit
Çifti amerikan zbulon imazhin e Jezu Krishtit në ekon e fëmijës Imagjinoni për një moment sikur po shkoni për të bërë një eko të bebes që ndodhet në trupin tuaj dhe papritmas, bashkë m
Mungesa e babait shkatërron zhvillimin emotiv të fëmijëve Është e ditur tashmë se sa i rëndësishëm është babai për zhvillimin e fëmijës. Në fakt, si dashuria, si refuzimi nga ana
“ I pritet koka” në një aksident, mjekët i ngjisin kokën fëmijës 16 muajsh (VIDEO) Një ndërhyrje kirugjikale shokuese është bërë në Australi ku pas një aksidenti të frikshëm të voglit Jackson Tailer iu t
Tragjedia në familjen shkodrane, liqeni shuan dy jetë fëmijësh Familjet Tahiri në Shkodër kanë hapur dyert e mortit pasi dy të rinj, kushërinj u mbytën nga dallgët në liqenin e Shkodr