999 rezultate për

fehmi

Kur Fehmi Lladrovci paralajmëronte dënime të merituara për tradhtarët Është bërë publike një video e nëntorit të vitit 1997, ku shihet heroi kombëtar Fehmi Lladrovci, së bashku edhe me përfa
PD në zi, ndahet nga jeta një nga themeluesit (FOTO LAJM) Ndahet nga jeta kryetari i Komisionit Nismëtar për themelimin e Partisë Demokratike në Berat, Fehmi Telegrafit. Kreu
Arrestohet për fajde babai i Nazitit, vokalistit të grupit "Aurora" Babai i vokalistit të grupit muzikor “Aurora”, Nazit, Fehmi Sfishta, është arrestuar dje për fajde. Një tjetër perso
E vranë serbët, kështu përulej Ibrahim Rugova para varrit të Fehmi Aganit (VIDEO) Më 6 maj të vitit 1999, serbët ekzekutuan një prej intelektualëve më të respektuar të vendit, Fehmi Aganin. Fehmi Aga
KPK shkarkon Fehmi Petkun, kryetar i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda Është shkarkuar nga detyra, kryetari i gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda, Fehmi Petku. Javën e kaluar ai iu nënsh
Djali i Bekim Fehmiut rrëfen se sa shumë serbët i urrejnë shqiptarët Uliks Fehmiu, djali i aktorit të ndjerë shqiptar, Bekim Fehmiu ka treguar disa detaje rreth jetës private për mediat e h
Jashari: Drenasi ka marrë pamje tjetër Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari bashkë me asamblistët e tij kanë bërë homazhe pranë shtatoreve të heronj
Bashkë në paqe dhe në luftë, 20 vjet nga rënia e Fehmi dhe Xhevë Lladrovcit Sot bëhen 20 vjet nga rënia heroike e komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladrovci dhe bashkëshortes s
Dikur u zu me Ramën në Kuvend, çfarë bëri sot Majko për të mos votuar shembjen e Teatrit (VIDEO) Ndryshe nga hera që shkoi në sesionin e kaluar parlamentar duke shkaktuar edhe reagimin nervoz të Ramës, kësaj radhe Pan
Kur Fehmi Lladrovci i thoshte botës që e ka për nder të vdesë për Kosovën (VIDEO) Sot në Drenas janë përuruar shtatoret e heronjve kombëtar, Xhevë dhe Fehmi Lladrovcit, të cilët kanë rënë duke luftuar p
Bekim Jashari tregon se çfarë ndodhi mbrëmë në Drenas Mbrëmjen e kaluar kanë arritur në Drenas shtatorët e heronjve Fehmi Lladrovci dhe Xheva Krasniqi Lladrovci. Shtatorët
Ndërron jetë gruaja e Fehmi Aganit, detaje nga ceremonia Bashkëshortja e veprimtarit të shquar dhe nënkryetarit të LDK-së, Fehmi Agani, Sadija, ka vdekur sot në orët e hershme t
Pse sheshi në Drenas u duket si disko qytetarëve Sheshi “Fehmi Lladrovci” në Drenas, nuk ka shumë vite që është ndërtuar, por ndriçimi i tij është thuajse jashtë funksio
Kur Fehmi Lladrovci hidhte vallen në një dasmë në vitin 1983 (FOTO LAJM) Një fotografi të pa publikuar më parë ku shihet duke vallëzuar komandanti i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Fehmi Lladro
Fillon bllokim i rrugëve Fehmi Agani dhe Hajdar Dushi në Prishtinë Gjatë ditës së sotme Komuna e Prishtinës ka informuar gjithë qytetarët se rrugët ‘Fehmi Agani’ dhe ‘Hajdar Dushi’ do të
Ahmeti tregon rrugën që do të bllokohet për 60 ditë Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka njoftuar se që nga sot do të mbyllen për qarkullim dy rrugë të Prishtinës. Ng
Deputetët zgjedhin Fehmi Mehmetin guvernator të bankës Kuvendi ka votuar Fehmi Mehmetin për guvernator të Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës. Nga 110 deputetë, për Mehme
Bahtiri paditet për shpifje në gjykatë Ndonëse i fitoi zgjedhjet komunale dhe e mori drejtimin e komunës, kryetari i Mitrovicës së Jugut ende vazhdon “betejën”
Ndërron jetë veterani i UÇK-së (FOTO LAJM) Pas një sëmundje të rënd, dje ka ndërruar jetë intelektuali, veprimtari e veterani i luftës, Bajram Mehani. I ndjeri
​E gjithë jeta e Bacës Tush ka qenë luftë për liri (FOTO/VIDEO) Mijëra qytetarë janë mbledhur sot në fshatin Gllanasellë të Drenasit për t’i dhënë lamtumirën e fundit Muhamet Lladrovci