999 rezultate për

farke

Nishani: “Vatra” farkëtoi aleancën me SHBA dhe ruajti atdhedashurinë Presidenti i Republikës, Bujar Nishani është takuar me shqiptarët e “Vatrës” në SHBA duke vlerësuar se ky vit, ka shënua
Dollapi nuk jep dorëheqje Administratori i CEZ Shpërndarje, Sahit Dollapi u shpreh sot në një deklaratë për mediat se nuk do të japë dorëheqjen dh
Tiranë, nisin punimet për rrugën e Farkës Kreu Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha inspektoi sot fillimin e punimeve në rrugën e Farkës. Sipas tij, kjo rrugë do t’i
Konflikt për pronësinë, digjet shtëpia në Farkë Një banesë është shkrumbuar nga flakët mesditën e sotme në Mjull-Bathore të Komunës Farkë. Fatmirësisht në banesë nuk ba
Berisha në Farkë: Askush nuk ka ecur më shpejtë se shqiptarët Kryeministri Berisha ka marrë sot pjesë në përurimin e një tjetër shkolle. Në fjalimin e tij ai ka ripërsëritur arritjet
Avokati i Popullit jep çmim për bazën ajrore të Farkës Pilotët e komandës së helikopterëve të Farkës të cilët arritën të përballonin me sukses situatën e emergjencës civile si
Merkel farkëton në Europë një aleancë anti-Hollande Kancelarja Angela Merkel ka rënë dakord me liderë të tjerë konservatorë në Europë që të ndihmojë në garën presidenciale
20 plumba ndaj simpatizantëve të PD-së Edhe në ditën e heshtjes zgjedhore nuk kanë munguar incidentet elektorale. Tre persona, janë qëlluar me rreth 20 plumba