999 rezultate për

farke

Përfundon investimi në zonën e Farkës, nis ndërtimi i shëtitores së liqenit Një rrugë e re lidh tashmë Farkën me shëtitoren e Liqenit, e cila krijon më shumë mundësi lëvizje jo vetëm për banorët e
Bashkia përfundon rrugën që lidh zonën e Lundrës me Farkën Bashkia e Tiranës ka nisur investimet edhe në periferi, duke ruajtur të njëjtat standarde si në qendër. Një nga investim
Shkarkohet shefi i Sigurisë në Farkë Prokuroria e Shkodrës akoma nuk ka marrë një përgjigje nga i mbijetuari Gerald Baramuça, për aksidentin ajror të Grizhës
Dy të vdekur në aksidentin tek Ura e Farkës Update- Rëndohet bilanci i aksidentit në aksin rrugor që lidh Tiranën me Elbasanin, ku bëhet fjalë për dy të vdekur. Aks
Veliaj inspekton punimet pas rrëshqitjeve të dherave në Farkë Në pak javë, Bashkia e Tiranës ka mundur t’i japë zgjidhje problemit të banorëve të pallateve që rrezikoheshin nga rrësh
Nis puna për pallatet e rrezikuara në Farkë (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës ka nisur punën për të shpëtuar nga shembja dy pallate në zonën e Farkës. Vetë Erion Veliaj ka pë
Rrëshqitje masive dheu në Farkë, banorët kërkojnë ndihmë Shumë ndërtesa janë vënë në rrezik, si pasojë e rrëshqitjeve masive të dheut në Farkë, ndërsa banorët kanë apeluar për n
IKMT-ja nis aksionin në Farkë IKMT-ja ka nisur aksionin në Farkë, ndërsa më tej do të vijojë në Berat dhe Krujë. Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e
Gjendet i mbytur një 46-vjeçar në liqenin e Farkës, i kishte duart e lidhura Një person është gjetur i pajetë mbrëmjen e sotme tek Liqeni i Farkës. Policia, e cila ka mbërritur në vendngjarje ka mu
Kryekomunari i Farkës akuzohet për falsifikim dokumentesh Policia e Tiranës nis procedim penal ndaj kryetarit të komunës Farkë, Fatbardh Plaku dhe përgjegjësit të zyrës së Kadast
Berisha thirrje për protesta: Të ndahemi nga bandat qeveritare të Edi Ramës Ish-kryeministri Sali Berisha akuzon qeverinë se po zbaton kodin e mafies dhe të heshtjes për një të zgjedhur vendor nën
Policia merr në mbrojtje familjen e kryekomunarit të Farkës (FOTO-LAJM) Kryekomunari i Farkës, Fatbardh Plaku jep detaje në lidhje me sulmin me armë ndaj makinës së djemve të tij. Në një inter
Qëllohen me armë dy djemtë e kryekomunarit të Farkës Sulmohet me armë automjeti i djemve të kreut të komunës Farkë, Fatbardh Plaku, sulm nga i cili fatmirësisht nuk ka pasur
Gjendet kundërtanku me të cilin u sulmua vila e kryeplakut të Farkës Policia e Tiranës zbulon kundërtankun i cili dyshohet se është qëlluar vila e Fatbardh Plakut, kryekomunarit të Farkës s
Plagosen dy fëmijë nga aksidenti pranë urës së Farkës në Tiranë Përlasen dy automjete pranë urës së Farkës në Tiranë. Nga aksidenti automobilistik janë plagosur dy fëmijë, por janë jas
Atentati ndaj kryekomunarit të Farkës për shkak të detyrës Sulmi me antitank ndaj ndaj banesës së kryetarit të Komunës së Farkës në Tiranë, Fatbardh Plaku dyshohet të ketë ndodhur
Kur Berisha akuzonte Plakun si të babëzitur (VIDEO) Ish kryeministri Sali Berisha e cilësoi si akt terrorist ndaj qeveritareve te opozites, sulmin me antitank ndaj kreut të
Banesa e kryetarit të komunes Farke u qëllua me antitank (FOTO-LAJM) Banesa e kryetarit te komunes Farke ne Tirane eshte qelluar me antitank. Fillimisht u tha se ne murin rrethues te banese
PD fajëson qeverinë për atentatin ndaj kreut të komunës Farkë Partia Demokratike reagoi sot ndaj sulmit të banesës së kryetarit të Komunës Farkë. Përmes një deklaratë për mediat, dep
Eksploziv banesës së kreut të komunës së Farkës Një sasi eksplozivi ka shpërthyer mbrëmë në banesën e kryetarit të Komunës së Farkës, Fatbardh Plaku. Sipas policisë nga