E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Monchengladbach-Man City (VIDEO)
999 rezultate për

farke

200 pemë të reja në Liqenin e Farkës nga vullnetarët e Fundjavë Ndryshe Parku i Liqenit të Farkës është pasuruar sot edhe me 200 pemë të tjera, falë kontributit të nismës “Fundjavë Ndryshe”, e
Dëshmia rrënqethëse: E qëllova katër herë me çekiç në kokë deri sa vdiq Është lënë në burg Selman Alija, i riu që masakroi me çekiç babain e tij dhe trupin ia hodhi në liqenin e Farkës. Gj
Ngjarja makabre në Tiranë, at e bir jetonin mes skamjes në Shkozë (FOTO LAJM) Ngjarja makabre në Tiranë ka tronditur thellë opinionin publik pasi një djalë 28-vjeç ka qëlluar disa herë me çekiç baba
Horror, ky është vendi ku 28-vjeçari hodhi trupin e babait pasi e vrau me çekiç Ngjarja makabre në Tiranë ka tronditur thellë opinionin publik pasi një djalë 28-vjeç ka qëlluar disa herë me çekiç baba
Heronjtë e ajrit, komandanti i Farkës flet për shpëtimin e të përmbyturve Prej 30 vitesh ai jeton mes ajrit e tokës, në shërbim të qytetarëve që gjenden në vështirësi të mëdha. Sot është kom
Pylli Orbital, Bashkia e Tiranës vijon mbjelljen e pemëve në Liqenin e Farkës Liqeni i Farkës po shndërrohet dita ditës në një park të mirëfilltë dhe në një nga destinacionet më të frekuentuara të q
Shkatërrohet natën parku i liqenit të Farkës (FOTO LAJM) Vetëm pak kohë më parë, Bashkia e Tiranës mbolli një numër të konsiderueshëm pemësh në Parkun e Liqenit të Farkës, për t
Punonte në varrezat e Farkës, 63-vjeçari humb jetën Vetëm një ditë më parë policia me anë të një njoftimi bëri me dije se një 63-vjeçar ka ndërruar jetë teksa punonte në va
Farkë dhe Kashar, Veliaj: Më mirë mbjellim pemë, se sherr e shamatë Bashkia e Tiranës vijon të pasurojë me pemë të reja Parkun e Liqenit të Farkës dhe zonën e Kasharit. Me ndihmën e Komuni
600 mijë euro nga një pronë, a e shiti Shkëlzen Berisha super vilën në Farkë? (FOTO LAJM) Krahas të tjera, djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili nuk rezulton të ketë ndonjë aktivitet biznesi, ka deklar
Veliaj: Është koha që të punojmë më fort Bashkia e Tiranës do t’u shpërndajë rreth 2 mijë rrënjë ullinj familjeve që jetojnë pranë liqenit të Farkës, të cilat së
Super vila e djalit të Berishës në Farkë që konkurron luksin e Ilir Metës në Gjirin e Lalzit (FOTO LAJM) Pas cilësimit të LSI si partia më e pasur në vend, vëmendja shkoi edhe tek vila e kreut të saj, Ilir Meta në zonën e Gji
Bashkia e Tiranës nis fazën e dytë të pyllëzimit të Parkut të Liqenit të Farkës Liqeni i Farkës po kthehet në një zgjedhje e bukur për të gjithë ata qytetarë që duan ta kalojnë kohën e lirë dhe fundja
Aksident i rëndë në Farkë, vajza mbetet e bllokuar brenda makinës Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë mesnatës, pranë një qendre tregtare në zonën e Farkës, në kryeqytet. Sipas të d
Kreu i Bashkisë së Tiranës inspekton linjën ish Stacioni i Trenit-Farkë, i shtohen 5 autobusë Banorët e Saukut dhe Farkës mund të udhëtojnë drejt Tiranës, deri te ish Stacioni i Trenit, me një linjë të re, e cila p
Policia rrethon Farkën për kapjen e grabitësit të pestë të bankës Policia e Shtetit, pasditen e sotme po zhvillon një aksion gjithëpërfshirës në Farkë për kapjen e autorit të pestë të gr
Bashkia e Tiranës nis pyllëzimin e Liqenit të Farkës, mbillen 450 pemët e para Parku i Liqenit të Farkës do të jetë hapësira e dytë më tërheqëse për qytetarët e Tiranës. Jo vetëm për bukurinë natyror
Tirana sërish pa drita, ja zonat ku do ndërpritet energjia ditën e nesërme OSHEE ka njoftuar se disa zona të Tiranës do të jene pa drita në orët në vijim si pasojë e riparimeve që do të bëhen në
Bashkia nis mbjelljen e fidanëve në Liqenin Artificial, së shpejti pyllëzohet Parku i Farkës Së shpejti, Bashkia e Tiranës do të nisë pyllëzimin e Parkut të Liqenit të Farkës, për ta shndërruar atë në mushkërinë e
Rreth 1500 banorë përfitojnë nga ndërtimi i rrugës së re në Farkë Në qendër të vëmendjes së Bashkisë së Tiranës janë edhe investimet në zonat periferike të kryeqytetit. Nënkryetari i