999 rezultate për

falur

Ivanovi fal 24 të burgosur për Vitin e Ri Presidenti Gjorgje Ivanov ka dhënë aministi për 24 persona, të cilët aktualisht po vuajnë nëpër burgjet e vendit. Sip
Myslimanët në Rusi mbushin sheshet e Moskës (FOTO LAJM) Myslimanët që banojnë në Rusi mbushën përplot xhamitë për të falur namazin e Bajramit që në orët e para të mëngjesit.
Tirana dhe Partizani falin xhumanë para derbit (FOTO LAJM) Jemi vetëm pak orë para derbit të kryeqytetit Tirana-Partizani dhe ethet e supersfidës ndjehen kudo. Edhe pse në "Qe
Kombëtarja e Omanit fal xhumanë në Prishtinë (FOTO LAJM) Miqësorja e rradhës për Përfaqësuesen e Kosovës luhet të dielën në stadiumin e Prishtinës, por kombëtarja e Omanit ka mb
Ja si falet xhumaja në xhaminë e hoxhë Shefqet Krasniqit (FOTO LAJM) Kjo është Xhamia e Madhe e Prishtinës, në të cilën shërben si imam Shefqet Krasniqi. Sot, që është ditë xhumaje, shum
Labinotë Demi-Murtezi: Ky, Ramazani i Palestinës Deputetja nga rradhët e Partisë së Drejtësisë, Labinotë Demi-Murtezi, u shpreh se me rastin e muajit të Ramazanit, shpre
Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi duke e falur namazin (FOTO) Mërgim Mavraj dhe Ilir Azemi janë dy futbollistët shqiptarë të klubit gjerman Greuther Furth. Mërgim Mavraj luan për
Nakamura, "snajper" i pagabueshëm edhe në martesë (VIDEO) Shunsuke Nakamura, ish fudbollisti i Kombëtares japoneze dhe Celtic Glasgow ka qenë i njohur për goditjet kirurgjikisht
Komuna e Prizrenit rikthen borxhet e falura për bizneset Komuna e Prizrenit u rikthen borxhet e falura prej dy të tretave, në shumën prej 2 milionë e 800 mijë euro bizneseve. Kj
Robben: Ribery, të kam falur Mesfushori hollandez i Bayer Munchen, Arjen Robben ka zeruar çdo gjë për sezonin e ri. Ai pati deklaruar me diplomaci se
Kthehet për vdekjen e babait, vetëvaret 57 vjeçari Një 57 vjeçar është gjetur i vetëvarur në tualetin e shtëpisë. Sipas policisë Ilia Vako kishte ardhur para disa ditësh n
Rita Pereira "çmend" Cristianon (FOTO LAJM) Mund ti ketë ardhur fundi historisë mes Cristiano Ronaldos dhe Irina Shayk. Sipas të përditshmes portugeze "Correio da M
Xhemati falet para Stacionit të Policisë Dhjetëra persona xhematlinj gjatë ditës së premte në vend të xhamisë kanë zgjedhur një ambient tjetër për ta falur namaz
Hetohet Krasniqi e Sejdiu Prokuroria e Qarkut në Prishtinë ka nisur të hetojë ish-presidentin Fatmir Sejdiu dhe ushtruesin e detyrës, së president
Amnistia fiskale, rritet numri bizneseve të falura Pas vendimit të qeverisë për të shtyrë edhe për 3 muaj të tjerë afatin e amnistisë fiskale është rritur numri i biznesev
Rrushaj: Amnistia, ja borxhet e falura Zëvendës ministri i Financave Alfred Rushaj ka shpjeguar procesin e amnistisë fiskale me shifra konkrete dhe shembuj kon
Fitojnë llotarinë prej 11 mln $, i falin për bamirësi Bashkëshortët Allen dhe Violet Large, të cilët kanë fituar në llotarinë kanadeze mbi 11 milionë dollarë, kanë falur fiti
PS: Berisha ia ka falur pasurine publike Vokshit Partia Socialiste ka vijuar edhe sot me atë të cilën ajo e cilëson korrupsion e radhës së