999 rezultate për

fakti

Femrat e këtij fisi martohen me 7 burra (FOTO LAJM) Në Luginën Nyimba ne zonën mes Nepalit dhe Tibetit jeton një fis i quajtur Niyma. Karakteristika e këtij fisi është s
Vritet lideri i Al Kaedës në Siri (FOTO +16) Një nga liderët më të vjetër të Al-Kaedës në Siri, Abu Sulaiman al Masri ka gjetur vdekjen në një përleshje të armatosur
Ja 6 stadiumet me më shumë tifozë deri tani në Serinë A (FOTO LAJM) Italia është një vend ku kultura e të shkuarit në stadium në fakt mungon, krejt ndryshe nga Gjermania dhe Anglia. Gjiths
Rebelohet Luana Vjollca: Unë jetoj pastër! Bukuroshja Luana Vjollca ka zgjedhur që të përgënjeshtrojë lajmet që qarkullojnë lidhur me faktin se ajo ka tymosur ciga
Gjykata e Lartë lë në burg deputetin Armando Prenga Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e deputetit të partisë Socialiste, Armando Prengës, për zëvendësimin e masës së sig
SHËNIM: Rama dhe Meta nuk i paskan "kopsitur" të gjitha të shtunën! Media raportoi se “paqja” mes Ramës dhe Metës u vendos pas një marrëveshje për disa ndryshime në kabinetin qeverisë duke
Dimri që afrohet do ti sjellë refugjatët në Shqipëri Televizioni i njohur “Euronews” ka shkruar rreth valës së emigrantëve, duke thënë se ata mund të dynden në Shqipëri dhe
Rama: Ja pse këmbëngula në OKB për njohjen e Kosovës Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,ka bërë një bilanc të takimeve që zhvilloi New York, në kuadër të Asamblesë së Përgj
Rrëfimi i Maks Velos: Ja pse nuk i besoj më një femre Maks Velo ka rrëfyer sot faktin se përse nuk i beson më një femre dhe për rrjedhojë se përse nuk është martuar në jetë.
Rama: Nuk pranoj afatet e opozitës për dekriminalizimin Kryeministri Edi Rama, duke i'u përgjigjur Bashës në intervistën “5 pyetjet nga Babaramo”, ka thënë se nuk pranon afate
Shqipëri-Portugali, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Gianni de Biasi duket se nuk do të bëjë shumë ndryshime në formacionin titullar të Shqipërisë për ndeshjen e sotme kund
Rama i zhgënjyer nga De Biasi Afrimi i tij në Kombëtaren Shqiptare në vitin 2013 u prit me shumë bujë, madje paraqitjet e para të Valdet Ramës me fane
Mourinho hyn në Guinnes, ja 5 rekordet (FOTO LAJM) Jose Mourinho hyn pesë herë në librin e rekordeve Guinnes. Siç raporton faqja zyrtare e Chelsea-t, "Special One" ka fest
Messi vs Ronaldo, ja 7 diferencat mes tyre (FOTO LAJM) Debati i zjarrtë për më të mirin e botë në futboll vazhdon. Messi apo Ronaldo? Për disa, argjentinasi është futbollisti
Një shqiptar në Big Brother të SHBA (VIDEO) Quhet Jace Agolli, dhe është shqiptari i cili është pjesë e pjesë edicionit amerikan të sivjetëm të spektaklit Big Broth
PD ruan "nderin", ia kalon LSI-së, PS forcë e parë Pasi janë numëruar 1749 kuti nga 5301 në të gjithë Shqipërinë, në garën për këshillat bashkiakë, rezulton se koalicioni
Kuvendi shtyn seancën e së enjtes Kuvendi ka shtyrë seancën e së enjtes. Në një mesazh zyrtar, Kuvendi bën me dije se seanca e 18 qershorit nuk do të zhvi
Khloe Kardashian thumbon ziliqarët (FOTO LAJM) Familja Kardashian nuk e ka mohuar faktin e ndërhyrjeve, por ndodh që ndonjëra prej tyre të hedh poshtë ndonjë thashethe
Beyonce në rrezik, fansat ofendohen prej saj Beyonce di si të tërheqë pas vetes të gjithë fansat, por ka raste kur strategjitë e saj dështojnë. Një rast i tillë përk
Ja kush votoi dje kundër Blatterit Presidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë, Tomislav Karaxhiç votoi kundër Sepp Blatterit, në zgjedhjet e FIFA-së të