999 rezultate për

fakti

SHËNIM/ Lajm i mirë Kryeministri Rama u godit me vezë nga disa studentë që kundërshtojnë reformën në arsimin e lartë gjatë një vizitë në Fak
Benzema arrestohet nga policia, ja shkaku Lojtari i Realit, është ndalur dhe arrestuar nga policia pasi është zënë duke drejtuar makinën pa patentë shoferi. Sulmu
Ku është katandisur parlamenti shqiptar?! nga Dionis Xhafa - Duket se jetojmë në kohët ku anti-vlera ngrihet si vlerë dhe vlera shpesh cilësohet si anti-vlerë. Nd
Femrat e këtij fisi martohen me 7 burra (FOTO LAJM) Në Luginën Nyimba ne zonën mes Nepalit dhe Tibetit jeton një fis i quajtur Niyma. Karakteristika e këtij fisi është s
Vritet lideri i Al Kaedës në Siri (FOTO +16) Një nga liderët më të vjetër të Al-Kaedës në Siri, Abu Sulaiman al Masri ka gjetur vdekjen në një përleshje të armatosur
Ja 6 stadiumet me më shumë tifozë deri tani në Serinë A (FOTO LAJM) Italia është një vend ku kultura e të shkuarit në stadium në fakt mungon, krejt ndryshe nga Gjermania dhe Anglia. Gjiths
Rebelohet Luana Vjollca: Unë jetoj pastër! Bukuroshja Luana Vjollca ka zgjedhur që të përgënjeshtrojë lajmet që qarkullojnë lidhur me faktin se ajo ka tymosur ciga
Gjykata e Lartë lë në burg deputetin Armando Prenga Gjykata e Lartë ka rrëzuar kërkesën e deputetit të partisë Socialiste, Armando Prengës, për zëvendësimin e masës së sig
SHËNIM: Rama dhe Meta nuk i paskan "kopsitur" të gjitha të shtunën! Media raportoi se “paqja” mes Ramës dhe Metës u vendos pas një marrëveshje për disa ndryshime në kabinetin qeverisë duke
Dimri që afrohet do ti sjellë refugjatët në Shqipëri Televizioni i njohur “Euronews” ka shkruar rreth valës së emigrantëve, duke thënë se ata mund të dynden në Shqipëri dhe
Rama: Ja pse këmbëngula në OKB për njohjen e Kosovës Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama,ka bërë një bilanc të takimeve që zhvilloi New York, në kuadër të Asamblesë së Përgj
Rrëfimi i Maks Velos: Ja pse nuk i besoj më një femre Maks Velo ka rrëfyer sot faktin se përse nuk i beson më një femre dhe për rrjedhojë se përse nuk është martuar në jetë.
Rama: Nuk pranoj afatet e opozitës për dekriminalizimin Kryeministri Edi Rama, duke i'u përgjigjur Bashës në intervistën “5 pyetjet nga Babaramo”, ka thënë se nuk pranon afate
Shqipëri-Portugali, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Gianni de Biasi duket se nuk do të bëjë shumë ndryshime në formacionin titullar të Shqipërisë për ndeshjen e sotme kund
Rama i zhgënjyer nga De Biasi Afrimi i tij në Kombëtaren Shqiptare në vitin 2013 u prit me shumë bujë, madje paraqitjet e para të Valdet Ramës me fane
Mourinho hyn në Guinnes, ja 5 rekordet (FOTO LAJM) Jose Mourinho hyn pesë herë në librin e rekordeve Guinnes. Siç raporton faqja zyrtare e Chelsea-t, "Special One" ka fest
Messi vs Ronaldo, ja 7 diferencat mes tyre (FOTO LAJM) Debati i zjarrtë për më të mirin e botë në futboll vazhdon. Messi apo Ronaldo? Për disa, argjentinasi është futbollisti
Një shqiptar në Big Brother të SHBA (VIDEO) Quhet Jace Agolli, dhe është shqiptari i cili është pjesë e pjesë edicionit amerikan të sivjetëm të spektaklit Big Broth
PD ruan "nderin", ia kalon LSI-së, PS forcë e parë Pasi janë numëruar 1749 kuti nga 5301 në të gjithë Shqipërinë, në garën për këshillat bashkiakë, rezulton se koalicioni
Kuvendi shtyn seancën e së enjtes Kuvendi ka shtyrë seancën e së enjtes. Në një mesazh zyrtar, Kuvendi bën me dije se seanca e 18 qershorit nuk do të zhvi