999 rezultate për

fakt

Zbritini pamjes tuaj 10 vjet vetëm me mjatë dhe limon Këto 2 përbërës të thjeshtë do t’ju ndihmojnë të rinovoni lëkurën tuaj dhe të dukeni 10 vjet më të rinj brenda natës!
Si duken VIP-at pa grim (FOTO LAJM) Aktorë të famshëm, modele, këngëtarë; të gjithë janë të magjishëm përpara kamerave apo publikut. Të duket sikur bukuria
Mediat prestigjoze nxjerrin fakte: Messi kishte të drejtë për 2 penalltitë e mohuara (VIDEO) Brazili siguroi një vend për në finalen e Kupës së Amerikës duke mposhtur 2-0 Argjentinën. Por kjo ndeshje nuk ka kal
RAMA E THOTË HAPUR/ PD "shkrihet" pas 30 qershorit, nuk jam as aktor, as faktor dhe as fajtor për krizën Kryeministri Edi Rama deklaroi në “Real Story” se nuk ka arsye për të pasur frikë për të dalë për të votuar në 30 qersho
Ndodhen në Barbados, por ky fakt po i "shkatërron" pushimet Marinës dhe Getoarit (FOTO LAJM) Marina Vjollca dhe Getoar Selimi kanë vendosur të fillojnë pushimet për këtë verë dhe prej ditësh janë duke pushuar në B
Njihuni me piloten që po "çmend" rrjetin (FOTO LAJM) Ana Paula Cespedes konsiderohet si “pilotja më seksi në botë”. 21-vjeçarja na e ka kujtuar këtë fakt me fotot e reja
Lista e ushqimeve që mendojmë se janë të shëndetshme por në fakt jo Etiketat e ushqimeve nuk tregojnë shpesh të vërtetën sesa i shëndetshëm është një produkt. Më poshtë, po iu sjellim një
Pogba i dërgon sinjal Juves? Lojtari poston foto me fanellën bardhezi (FOTO LAJM) Pol Pogba ka befasuar tifozët e Juventusit teksa pak minuta më parë ka postuar në "InstaStory" një foto me fanellën e Ju
Mësoni 10 fakte interesante për Islandën Islanda është një nga vendet më të bukura në botë. Në të ndodhet Dettifoss, një nga ujëvarat më të mëdha në Evropë, ai k
Flaka Krelani flet hapur për ndërhyrjet estetike (FOTO LAJM) Flaka Krelani është një na këngëtaret më zë më potent që ka Kosova. Ajo numëron shumë këngë në repertorin e saj muzikor
Rihapet tenderi për Unazën e Madhe Projekti i ri i lotit të parë do të ketë një vlerë prej 2.6 mld lekësh rreth 200 mln më shumë se oferta e anuluar e komp
11 fakte rreth akullores Shumica e njerëzve i duan akulloret dhe pëlqejnë t’i shijojnë ato gjatë verës së nxehtë. Por përtej shijes së dhe kënaqë
7 fakte të padëgjuara më parë rreth Machu Picchut (FOTO LAJM) Perandoria e fuqishme Inkase, e fundit e qytetërimeve të mëdha andine, lindi në malësitë peruane në fillim të shekullit
Fakte interesante për Machu Pichun Perandoria e fuqishme Inkase, e fundit e qytetërimeve të mëdha andine, lindi në malësitë peruane në fillim të shekullit
11 fakte interesante rreth akullores Shumica e njerëzve i duan akulloret dhe pëlqejnë t’i shijojnë ato gjatë verës së nxehtë. Por përtej shijes së dhe kënaqë
Disa fakte që mund të shpëtojnë jetën tuaj një ditë Si të thyeni xhamin e makinës në rast aksidenti ? Nëse jeni në një situatë ku mund të dilni nga një makinë vetëm përm
Berisha reagon sërish për daljen e përgjimeve Ish-kryeministri Sali Berisha reagon sërish lidhur me pëgjimet e publikuara sot nga gazeta gjermane “Bild”. Përmes nj
PËRGJIMET/ Pse sot u faktua se gjermanët ia kanë "prerë" biletën Ramës Ka një përpjekje nga aparati i propagandës së qeverisë për të vënë në pah faktin se përgjimet e publikuara sot nga "Bild
Fakte interesante rreth ëndrrave Ëndrrat janë pjesë e ‘pandashme’ e gjumit tonë, dhe mbase shpesh herë e keni pyetur veten pse shohin ëndrra njerëzit, ap
Këto fakte historike do t'iu tregojnë edhe njëherë sa e vogël është bota (FOTO LAJM) Po ju prezantojmë me një listë të ngjarjeve historike që ndodhën në të njëjtën kohë dhe duke parë krahasimet e tyre mun