999 rezultate për

fakt

22 fakte interesante për shtetin e mrekullueshëm të Norvegjisë 1. Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë.
Fakte interesante që nuk i dinit për lotët Trupi i njeriut është një mrekulli. Kryen mijëra procese në të njëjtën kohë, çdo sekondë të çdo dite, si një makinë e ak
Para se të martoheni, bëjini partnerit tuaj këto 8 pyetje A po mendoni të martoheni? Nëse përgjigja është pozitive, lexoni me kujdes 8 pyetjet që duhet t’i bëni bashkëshortit tua
Tayna mund t’i mërzisë miqtë e saj për këtë fakt, por ne nuk i vëmë dot faj (FOTO LAJM) Tayna është kthyer në një nga reperet më të komentuara në media që kur publikoi videoklipin e parë e deri më sot që numë
Faktet rreth batenijes me të cilën Meghan ka mbështjellë të birin do ju habisin (FOTO LAJM) Siç tashmë është vënë re, çdo dalje publike e Meghan Markle komentohet deri në detaje. Ashtu ka ndodhur edhe me daljen e
Komentohet për faktin se nuk di të plaket, habit me daljen e fundit Shyhrete Behluli (FOTO LAJM) Hitet "Vëlla e motër", "Bijat", "Ende e dua", menjëherë ju kujtojnë këngëtaren e mirënjohur shqiptare, Shyhrete Behluli
10 fakte interesante rreth Greqisë (FOTO LAJM) Përpos monumenteve antike dhe turistëve të shumtë që e vizitojnë çdo ditë, Greqia është e njohur edhe për disa gjëra të
De Ligt shënon në portën e tij, Inter në avantazh (VIDEO) Interi ka kaluar në avantazh përballë Juventusit në miqësoren që po zhvillohet në Kinë. Në fakt ishte autogoli i Mat
Disa fakte për të Dielën E diela, për shumicën prej nesh, është dita e fundit e javës. Nata e së dielës është lajmëruesi i së hënës dhe vdekja e
Duken si ushqime, por në fakt nuk janë të tilla (FOTO LAJM) Duken si ushqime, por në fakt nuk janë të tilla. Këto janë disa objekte të ndryshme që ne mund të shohim çdo ditë, apo e
Dani Alves drejt Premier League Dani Alves është një nga futbollistët më të kërkuar të momentit në Europë. Edhe pse në moshën 36 vjeçare, ai ka tregu
"Tayna dhe Rina më kopjojnë", kengetarja akuzon me fakte (FOTO LAJM) Arta Bajrami ka akuzuar dy reperet më të reja shqiptare Rina Balaj dhe Tayna-n për kopje! Ajo ka bërë disa postime të
Arbana dhe Eduarti e kaluan natën në të njëjtën shtëpi, këto janë faktet (FOTO LAJM) Arbana Osmani kohët e fundit është përmendur në mëdia për romancën e saj me regjisorin e emisionit të saj, Eduart Grisha
11 fakte të padëgjuara më parë rreth filmit Titanic Po ju tregojmë 11 fakte mbi filmin e shumë shikuar dhe të pëlqyer në mbarë globin Titanic: 1. Aktorë si Tom Cruise, B
Media holandeze e bëjnë fakt të kryer, nesër dita e prezantimit të De Ligt Heshtja e ditëve të fundit nuk fsheh prapa asnjë surprizë të pakëndshme. Përkundrazi, marrëveshja Juventus-De Ligt garan
Kapen "mat" Bora dhe Donaldi, këto janë faktet që vërtetojnë lidhjen (FOTO LAJM) Prej muajsh Bora Zemani dhe Donald Veshaj janë përfolur gjërësish në media për një lidhje të mundshme. Ndërkoh që Rom
7 fakte interesante rreth personave që kanë quka Ephelides që janë të sheshta ngjyrë kafe lehtë dhe tentojnë të ndryshojnë me ndryshimin e stinëve. P.sh. në verë bëhen k
Dalin në skenë të tjera fakte mbi vdekjen e Astorit, gjendet një dokument i falsifikuar Futbolli Italian u trondit një vit më parë nga vdekja e kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori. Ai ndërroi jetë në dhom
12 fakte që duhet ti mësoni me patjetër rreth botës 1.Popujt e Lindjes së Lashtë njihen ndër shpikësit dhe zbuluesit më të mëdhenj në disa fusha shkencore. Arritjet e tyre
Fakte psikologjike që tregojnë se kush jeni në të vërtetë Truri i njeriut prodhon 12,000 deri në 50,000 mendime në ditë. Kjo është diçka e pabesueshme. Ka disa fakte psikologj