999 rezultate për

fakt

Cakaj e bëri fakt të kryer, Rama rrëzon vendimin për pasaportat diplomatike Qeveria shqiptare ka vendosur të shtyjë me një vit vlefshmërinë e pasaportave diplomatike dhe shërbimit. Kryeministri Ra
10 fakte interesante për zemrën: E qeshura na zgjat jetën Ilaçi më i mirë i zemrës është e qeshura Një e qeshur ‘me shpirt’ mund të qarkullojë 20% më shumë gjak në të gjithë t
50 faktet që nuk i keni ditur më herët për festën e Krishtlindjeve Origjina e Krishtlindjeve që nga momenti kur filloi të festohej lindja e foshnjës Jezus dhe deri në ditën e sotme, ka sh
50 fakte të pabesueshme, çfarë nuk dini për Krishtlindjet Origjina e Krishtlindjeve që nga momenti kur filloi të festohej lindja e foshnjës Jezus dhe deri në ditën e sotme, ka sh
Spiropali ka dy standarde për "mbrojtjen e identitetit të viktimave" Shkelja e privatësisë ishte një nga argumentat e përdorur nga maxhoranca për të mbrojtur paketën antishpifje në Kuvend.
10 fakte interesante për dhjetorin dhe festat që nuk i dinim 1.Muaji dhjetor e ka marrë emrin nga fjala latine “decem” që ka kuptimin 10, pasi dhjetori ishte muaji i 10-të në kalend
Nga e qeshura me "shpirt" deri tek rrahjet e saj, 10 fakte interesante për zemrën Ilaçi më i mirë i zemrës është e qeshura Një e qeshur ‘me shpirt’ mund të qarkullojë 20% më shumë gjak në të gjithë t
5 gjallesa që mund të jetojnë "pas vdekjes" Dihet se ka shumë gjallesa të cilat mund të jetojnë edhe pas vdekjes pa kurrë farë vështirësie ose të paktë me mungesën
Salianji nuk dorëzohet as para burgut, paralajmëron fakte e prova të reja për "Babalen" Pavarësisht se Prokuroria ka kërkuar burg për Salianjin, ish--deputeti i PD nuk ka ndërmend të ndalet. Salianji paral
Tjetër dedikim Loredanës? Mozzik hapi zemrën dhe na e bëri mishin kokërr! (VIDEO) Sapo akrepat kanë shënuar 00:00 dhe ka hyrë mesnata, reperi Mozzik ka lançuar këngën e tij më të re të tilluar “Zemra im
Gruaja që surprizoi burrin tek Arbana Osmani: Trilluam, na mbajtën 3 muaj me bukë Një grua nga Burreli, me emrin Elida ka treguar se hera që ajo e dërguar bashkëshortin e saj, Arianin, për ta surprizuar
11 faktet që duhet t’i dini për tërmetet Ngjarjet natyrore si shpërthimet vullkanike dhe ndikimet meteor mund të shkaktojnë tërmete, por pjesa më e madhe e tërme
Zbulimi befasues i satelitëve italianë: Tërmeti deformoi tokën në Durrës Agjencia e njohur italiane “Ansa” ka zbuluar një fakt të pazakontë në lidhje me situatën pas tërmetit në Shqipëri. Si
Një zyrtare e ministrisë së Brendshme, gazetari zbulon protagonistët e videos +18 Lidhur me videon me përmbajtje +18 që po diskutohet prej ditësh, ka reaguar edhe gazetari Elton Qyno. Sipas tij, në k
Nishani flet pas takimit me Metën: Mësova fakte të pabëra publike Pas Berishës ditën e djeshme, Meta ka pasur një takim ditën e sotme me ish-Presidentin Bujar Nishanin. Ky i fundit, p
7 fakte se si udhëtojnë familjet mbretërore Familja mbretëore ka një listë të madhe të rregullave të cilave duhet ti përmbahet. Kur bëhet fjalë për udhëtime, këto r
Juve "fërkon" duart, Abidal konfirmon largimin e mesfushorit të Barçës Këtë sezon ka përfunduar në stol dhe disa skuadra janë të interesuara për shërbimet e tij. Aventura e Ivan Rakitiç t
Vajzat kosovare pritën me lule lojtarët anglezë, Çitaku: E turpshme! Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku e ka quajtur të turpshëm veprimin e bërë dje në aeroportin “Adem Jashari” në
Spanja vendos rekord absolut ndaj Maltës (VIDEO) Spanja është kualifikuar në Euro 2020 si e para e Grupit F. Iberikët shkatërruan me rezultatin e thellë, 7-0 Maltën, duk
Qytetarët, thirrje për bashkim opozitës shqiptare (VIDEO) Përçarja e faktorit politik shqiptarë në Maqedoninë e Veriut në shumë parti, ka shkaktuar reagimet të shumta jo vetëm te