999 rezultate për

fakt

Nga njerëzit e thjeshtë te kokat e krimit, java e zezë trondit shqiptarët (FOTO LAJM) Jemi vetëm pak ditë nga fundi i muajit i cili nuk ka qenë aspak i qetë, por i mbushur me atentate të bujshme dhe krime q
Nga një shtet te tjetri, me kë po i kalon pushimet luksoze Tayna (FOTO LAJM) Nga një destinacion te tjetri, diku më bukur e diku më luks, pushimet e Taynës duket se do jenë të gjata. Pas Los Ang
Futbollisti i dytë shqiptar që i bashkohet Romës, 10 fakte interesante për Marash Kumbullën Gjigandi i Kombëtares Shqiptare, Marash Kumbulla, ditën e djeshme zbarkoi në Romë. Mbrojtësi i cili vetëm pas një vi
Detaji i rëndë nga vrasja në Bathore, viktima kishte urdhër mbrojtjeje Detaje të reja kanë dalë nga krimi i rëndë në familje që tronditi ditën e djeshme Bathoren. Jetmira Hasani gjeti vdek
Mos e humbisni: Tërbohet keq Gattuso, shikoni çfarë bën në stërvitjen e Napolit (VIDEO) Gennaro Gattuso nuk mund të heqë dorë kurrë nga grinta dhe loja e ashpër. Edhe pse ka disa vite që është larguar nga
Fakte interesante për jetën e Nënë Terezës! 4 vite më parë, Nënë Tereza u kthye në shenjt të Kishës Katolike, pasi Papa Françesku njohu mrekullinë e dytë të saj, at
Dobësohem nëse s'ha ëmbëlsira? Në fakt shëndoshesh dhe ja pse! Dëshironi të dobësoheni, po bëni shumë ndryshime, por nuk shihni rezultat? Epo faji është që nuk po hani në mënyrën e du
A është depresioni gjenetik? Çrregullimi i madh depresiv është një sëmundje e zakonshme mendore, që prek 19 milionë adoleshentë dhe të rritur. Kjo së
Mbidozë, vrasje mafioze dhe aksidente, 10 të famshmit që patën fund tragjik (FOTO LAJM) Ata na sjellin gëzim dhe kjo është arsyeja pse kur ata vdesin ne e kemi kaq të vështirë ta pranojmë si fakt. Për disa nj
Epidemiologu: Efektiviteti i vaksinës anti-COVID nuk do jetë më shumë se 50% Epidemiologu Ilir Alimehmeti thotë se fakti që vaksina anti-COVID duhet të prodhohet për një kohë shumë më të shkurtër n
Fakte interesante rreth aplikacionit shqiptar dua.com dua.com është platformë sociale e cila ka për qëllim bashkimin e shqiptarëve kudo në botë përmes dashurisë, ndihmës dhe
Kampionët e Kosovës apelon rastin në CAS, kërkon të rikthehet në Ligën e Kampionëve Drita do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) përjashtimin nga Liga e Kampionëve pas rregullave të reja të
Greqia e bën fakt të kryer! Shteti helen e përcakton vetë zonën detare Ceshtja e zonës bregdetare mes Shqipërisë dhe Greqisë është rikthyer sërish. Ditën e sotme në Kuvend, kryeministri grek
COVID-19/ Silva Bino zbulon tre faktorët që kthehen në burim infeksioni Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino ka zbuluar se tre burimet e inféksionet për përhapjen e korónavirusin mbete
U përhap lajmi se kishte ndëruar jetë, shfaqet për herë të parë Isa Mustafa Kreu i LDK, Isa Mustafa është shfaqur për herë të parë pas 7 ditësh nga infektimi i tij me COVID-19. Në fakt fotoja e pu
Winnie Pooh ishte një vajzë dhe fakte të tjera të çuditshme që do ju lenë pa fjalë (FOTO LAJM) Ju kishtë shkuar ndonjëherë nëpër mend se Winnie Pooh mund të ishte një vajzë? Epo ja që është e vërtetë. Në fotogale
Tratativa mes Juventus dhe Artur, mesfushori ka marrë vendimin përfundimtar Juventus dhe Barcelona kanë negociuar gjatë për të arritur te një shkëmbim mes mesfushorësh. Të përfshirë janë Mirale
"A e di Ministria e Arsimit se nuk rrethohemi nga oqeane?", Fuga analizon pyetjen e testit të Gjuhë-Letërsisë A e di ministria e arësimit se Shqipëria nuk rrethohet nga oqeane !!! ------------------------ Gomarlliqet e pyetjes t
7 fakte për kafen turke që nuk janë ashtu siç i dini Kafja turke nuk është thjesht një pije, por konsiderohet pjesë e kulturës turke e më gjerë. Ajo është e njohur për mënyr
Rama nxjerr videon e Bashës: Të qash e të mos qeshësh dot (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetin e tij social facebook një video ku i është përgjigjur kreut të PD-së Lulzim