999 rezultate për

fakt

Çfarë nuk dimë COVID-19: Nga origjina, përhapja, faktorët e rrezikut dhe deri tek vaksina Një nga vështirësitë në luftimin e pandemisë që e ka kthyer botën përmbys është se shkenca di pak për coronavirusin përg
A ju mbron maska? Disa mite dhe fakte për koronavirusin ISHP ka publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të sqaruar më t
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p
Shala: Nëse ka marrëveshje me Serbinë, Kurti të japë fakte në Kuvend Deputeti i LDK-së, Kujtim Shala, duke folur në seancën për rrëzimin e Qeverisë “Kurti”, ka thënë se nëse janë të vërteta
Fjalët magjike që përdor Kate Middelton për të disiplinuar fëmijët në publik (FOTO LAJM) Fëmijët, do të ngelen fëmijë, ky është fakt. Në fakt fëmijët janë fëmijë edhe kur u duhet të dalin në publik me status t
Fakte "historike", pse amerikanët u çmendën këto ditë pas letrës higjienike Kushdo që ka lexuar mediat ose ka “lundruar” nëpër rrjete sociale, me siguri që ka parë pafund video të amerikanëve të p
Maradona i dehur në ndeshjen e fundit, e detyrojnë të futet në karantinë (VIDEO) I dehur dhe me një “look” të ri para se të nisë karantinen. Diego Armando Maradona nuk ndryshon kurrë dhe çdo shfaqj
Faktet dhe mitet mbi koronavirusin, a do ta ulë moti i ngrohtë numrin e infeksioneve? Në klimat e buta, gripi sezonal ka tendencë të ndizet në dimër dhe të zvogëlohet kur mbërrin pranvera. Po në lidhje me k
PD publikon videon, akuzon Ramën dhe Manastirliun se gënjejnë për koronavirus (VIDEO) Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i përgjigjet Ramës dhe ministres Manastirliu duke thënë se po gënjejnë pë
A ju mbron maska? ISHP tregon disa mite dhe fakte për koronavirusin ISHP ka vendosur të publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të
CHAMPIONS/ Dy super "derbi" na presin sonte Sonte Champions mbyll ndeshjet e para të fazës së 1/8 me dy super ndeshjet Real Madrid - Manchester City dhe Lyon -Juven
Ndryshimi drastik, Marina Vjollca paska humbur shumë peshë (FOTO LAJM) Në fakt, dicka vumë re që herën e fundit, kur u diskutua fustani i saj I kuq prej “kukulle Barbie“. Marina Vjollca d
Hoxha i Nismës i drejtohet VV-së: Durojini vezët Anëtari i kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Fazli Hoxha, reagoi ndaj një deklarata të nënkryetares së Kuvendit të Koso
"Më njohu me fakte tronditëse", Basha zbardh takimin me Metën Ditën e sotme u bë me dije se presidenti Ilir Meta u takua me kryedemokratin Lulëzim Basha, ku sipas zëdhënësit Tedi Blu
10 fakte që lidhen me 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës Sot Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosov
Kosova feston 12 vite pavarësi, 11 fakte që duhet të dini për 17 shkurtin e 2008-ës Në një ditë të jashtëzakonshme si e sotmja, për Kosovën shtet që feston 12 vite pavarësi, nuk kanë munguar që herët në m
"Gruaja më e re e divorcuar është 10 vjeç", fakte të padëgjuara më parë rreth botës së vajzave Çdo 90 sekonda, një grua vdes gjatë shtatzënisë ose gjatë momentit të lindjes së fëmijës. Gratë përdorin 20.000 fjalë
Pendohet për marrëdhënien treshe, Egla Harxhi rrëfen jetën sentimentale (FOTO LAJM) Egla është përfolur për marrëdhënien treshe, por kohët e fundit ajo ka zbuluar se është një nënë beqare, duke i dhënë nj
10 fakte për gjinjtë që nuk i keni dëgjuar ndonjëherë Të gjithë kemi lindur me gjinj, si gratë edhe burrat! Por, a i dini disa të vërteta për to? A e dini cila është madhësia
Burrat të cilët e puthin gruan e tyre në mëngjes jetojnë 5 vjet më shumë, 14 fakte mbi dashurinë Dashuria është magjike, e bukur, por edhe misterioze. Ka shumë gjëra që nuk i dimë për të. Shkenca ofron sqarime në bazë