999 rezultate për

evropian

Vjen edhe një lajm i mirë për liberalizimin e vizave Komiteti parlamentar për të drejtat civile, drejtësi dhe punë të brendshme të Parlamentit Evropian më 29 gusht e ka në a
Mesi takon përfaqësuesin e posaçëm të OSBE-së për Evropën Juglindore Më 14 Gusht 2018, në Tiranë, ZëvendësKryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi ka pritur në një takim zy
Evropianët frikësohen nga Trump se mund të mbështesë shkëmbimin e territoreve Serbia dhe Kosova po flasin për rivendosjen e kufijve. Kryeqytetet e mëdha evropiane janë kundër, edhe SHBA-ja dikur ka
Avramopoulos i dërgon letër Hoxhajt: Kërkova zyrtarisht heqjen e vizave Komisioneri për Punë të Brendshme dhe Emigrim, Dmitris Avramopoulos i ka shkruar letër zëvendëskryeministrit të Kosovës,
Komisioni Evropian nuk i thotë jo shkëmbimit të territoreve Një zgjidhje e përhershme nënkupton një zgjidhje realiste, e qëndrueshme dhe e mundshme, në pajtueshmëri me të drejtën n
Kovacic kërkon largimin nga Real Madrid, klubet evropiane hidhen në sulm për shërbimet e tij Mateo Kovacic me shumë mundësi do të largohet nga Reali i Madridit. Është vetë mesfushori kroat, i cili ka kërkuar të lë
PD reagon për ndarjen nga jeta të ish-ministrit socialist Për ndarjen nga jeta të ish themeluesit të PS Luan Hajdaraga ka reaguar edhe PD. Në një mesazh ngushëllimi, PD shkru
Ogur i mirë për shqiptarët, Merkel synon postin e rëndësishëm në BE “Ilsole24ore” shkruan se kancelarja gjermane, Angela Merkel, mund të synojë vitin e ardhshëm kreun e Komisionit Evropian
Gjigandët evropian duan shërbimet e talentit të Dortmundit Christian Pulisiç është një nga talentet e shumtë që dalin nga skuadra e Borusia Dortmundit. Lojtari me origjinë kro
Zyrtare: UEFA pezullon Marseillen për dy sezone nga kompeticionet evropiane UEFA ka pezulluar Marseille nga të gjitha kompeticionet europiane pas incidenteve të ndodhura në katër ndeshje gjatë sez
Dhurata ul gëzimin për vizat, a di diçka që ne nuk e dimë? Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pranuar se sfida kryesore për liberalizimin e vizave me BE-në mbetet
Një organizatë pro-evropiane kërkon ndarjen e Kosovës Një think-tank serb që drejtohet nga Jelena Milic, e cila mbahet si proeuropiane, ka dalë me një propozim për ndarjen e
Mburren me vizat që për faj të tyre u vonuan me vite Një ditë pas dhënies së rekomandimit për liberalizimin e vizave, bartësit e institucioneve të Kosovës janë shprehur të e
I dehur apo jo? Juncker sqaron të vërtetën e incidentit (VIDEO) Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, mohoi se kishte qënë i dehur gjatë darkës gala në samitin e NATO
Rojet kufitare evropiane mund të ndërhyjnë në Maqedoni Komisioni Evropian dhe Maqedonia arritën sot një marrëveshje që do t’i mundësojë rojeve kufitare evropiane për të ndërhy
Ky është hapi më i vështirë i liberalizimit të vizave për Kosovën Rekomandimi pozitiv nga Komisioni Evropian për liberalizimin e vizave, e fut Kosovën në një fazë të re të këtij procesi,
Këto janë shtetet ku kosovarët mund të udhëtojnë kur të liberalizohen vizat Komisioni Evropian ka publikuar sot një raport lidhur me rekomandimin pozitiv që i është dhënë Kosovës për heqjen e viza
Kosova lëviz pa viza, por cilat janë kushtet? Kosova sot, zyrtarisht, mori dritën e gjelbër përmes rekomandimit pozitiv për heqjen e vizave nga Komisioni Evropian.
Del dokumenti që kërkohet heqja e vizave për Kosovën Komisioni Evropian dha rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për Kosovën, në një konferencë për media pas pak
Komisioneri evropian del zyrtarisht: Kosovës t'i hiqen vizat Komisionari i BE-së për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos ka thënë se Kosova i ka plotësu