999 rezultate për

evropian

Ivanov takon Mogherinin, kërkon datë konkrete për nisjen e bisedimeve me BE Presidenti Gjorge Ivanov sot ka realizuar takim me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të BE-së, Fe
Kryeministrja e Serbisë vjen sonte në Shkup për vizitë zyrtare Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq sonte do të vijë në Shkup ku do të merr pjesë në darkën e punës që e organizon për
Juncker: Vazhdoni me punën që të hapen negociatat Kreu i Parlamentit Evropian, Jean Clod Juncker ka komentuar vendimin ie Komisionit Evropian për fillimin e bisedimeve pë
Rreziku rus, BE kthen sërish sytë nga Ballkani Ballkani nuk ka qenë asnjëherë gjatë viteve të fundit në vëmendjen e Bashkimit Europian sa këto kohët e fundit dhe kjo d
Raporti që tregon fytyrën e vërtetë të qeverisë Komisioni Evropian ka publikuar raportin për Kosovën, në të cilin theksohet nevoja për luftim më të madh të krimit të or
Junker i bëri thirrje BE-së që të nxisë perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor Presidenti i Komisionit Evropian Zhan Klod Junker i bëri thirrje Bashkimit Evropian që të nxisë perspektivën evropiane t
VV kërkon seancë të jashtëzakonshme lidhur me Raportin e BE-së për Kosovën Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka kërkuar që të ketë debat parlamentar lidhur me Raportin e BE-së për vendet
Zhbogar: Këtë vit raporti për Maqedoninë ishte më i mirë se vitet e kaluar “Maqedonia mori rekomandim të pastër për fillimin e negociatave nga ana e Komisioni Evropian dhe një raport shumë të mir
Grubi: Merita për rekomandimin u takon qytetarëve Me rastin e publikimit të Progres-raportit të Komisionit Evropian për Republikën e Maqedonisë për vitin 2017, z. Artan G
Thaçi i gëzohet hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi pas publikimin e Raportit të Progresit për gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor ësht
Raporti më i detajuar i Komisionit Evropian për Kosovën Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova ka prezantuar Raportin e Progresit, i cili thekson s
KE rekomandon hapjen e negociatave me Maqedoninë Komisioni Evropian rekomandon fillimin e bisedimeve me Maqedoninë për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Komisioni vëren
Thaçi regon para Haradinajt: Jemi lodhur me raporte, duam viza Pas publikimit të Raportit të Progresit nga Komisioni Evropian për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, ka reaguar Pr
Dimitrov: Shpresoj të kemi rekomandim të pastër Shpresoj se do të kemi rekomandim të pastër për fillim të bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian, porositi sot
Duhet edhe një kriter për liberalizimin e vizave Komisioni Evropian nuk është ende në gjendje të konfirmojë nëse Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizim
Dimitrov i paduruar për raportin e Komisionit Evropian Shpresoj se do të kemi rekomandim të pastër për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, porositi sh
Thaçi përsëri nënshtron Haradinajn, mund ta zëvendësojë në Samitin e Sofies Samiti i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor që do të mbahet më 16-17 maj në Sofje, sot i dha dritë të gjelbër e
Dimitrov në përvjetorin e Fondit Evropian për Ballkanin Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov do të merr pjesë në konferencën rajonale me rastin e 10 vjetorit të themel
Ish-nënkryetarja: Ballkani Perëndimor të pranohet njëkohësisht në BE Ish-nënkryetarja në Parlamentin Evropian, Ulrike Lunaçek, thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta paraqesë një propozim për
Dritë jeshile për negociatat me BE: Shqipëria në rrugë të mbarë Duket se edhe në këtë lëmsh të madh akuzat për trafik droge, rrijtje të krimit dhe korrupsion, Shqipëria qenka në rrugë