999 rezultate për

evropian

I çmenduri Ronaldo, ka shënuar më shumë gola se kto 5 klube evropiane këtë vit 2018 Cristiano Ronaldo këtë vit 2018 ka shpërthyer me performancat e tij të shkëlqyeshme duke shënuar shumë gola. Ylli p
Bashkimi Evropian bllokon Shqipërinë dhe Kosovën për heqjen e doganave Shefja e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Shqipëri, znj. Romana Vllahutin, ka zhvleftësuar deklaratat e politikanëv
Fuqitë evropiane propozojnë sanksione kundër Iranit Britania, Franca dhe Gjermania i kanë propozuar Bashkimit Evropian sanksione kundër Iranit, që lidhen me programin e tij
Më 19 prill vendoset për fatin e Kosovës Pas përjashtimit nga Regjistri Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (EQAR), Agjencia e Kosovës për Akred
Tre gjigandët evropianë kërkojnë trajnerin e Juventusit Suksesi i Massimilano Allegrit për tre vite e gjysmë në krye të Juventusit ka bërë që disa skuadra të hedhin sytë tek ai
Haradinaj pasi të kalojë Demarkacionin duhet të themelojë edhe Asociacionin Zyrtarët e Bashkimit Evropian u kanë kërkuar institucioneve të Kosovës që pa vonesa ta themelojnë Asociacionin e komunav
Bashkimi Evropian fshesë azilantëve, për tre vite 35 mijë të kthyer Mbi 35 mijë kosovarë janë riatdhesuar nga vendet evropiane në tre vjetët e fundit. Vlerësohet se të rikthyerit nuk janë
S'ka liberalizim të vizave deri në vitin 2020 Ekspertët e integrimit evropian alarmojnë se nëse Kuvendi i Kosovës nuk e miraton Demarkacionin me Malin e Zi gjatë këti
Kosova dhe Serbia bëhen shkak vonese në punë për shumë qytetarë evropianë Shumë orë digjitale në 25 shtete të Evropës: nëpër radio, furra elektrike, frigoriferë, alarme digjitale dhe mjete të tj
Kuvendi i Kosovës thërret seancë të jashtëzakonshme Kuvendi i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbahet seancë e jashtëzakonshme për të diskutuar lidhur me vendimin për për
Demarkacioni, Kosova rrezikon të humb hapin e punës së institucioneve të BE Duke u bazuar në praktikat e vendeve tjera të Evropës Perëndimore që kanë gëzuar procesin e liberalizimit të vizave, pro
Kërkohet seancë e jashtëzakonshme pas përjashtimit të Kosovës nga EQAR Avdullah Hoti, i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, (LDK), sëbashku me Grupin Parlamentar të Lëvizjes
Thaçi nga Sofja i këshillon partitë në Kosovë se si duhet të sillen Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në takimin e liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe përfaqësuesve të la
Apostolova: Jemi me ju Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Natalyia Apostolova, ka thënë se ardhja e delegacionit të lartë të BE-së sot tregon p
Hoxha: Kaq muaj duhen që të lëvizim pa viza Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se pret që liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës të bëh
Këto janë procedurat deri te liberalizimi i vizave nëse demarkacioni votohet Ekspertja e integrimeve europiane, Jehona Lushaku, ka bërë thirrje që të votohet demarkacioni me Malin e Zi dhe ka shpje
Nesër Mogherini vjen në Kosovë Përfaqësuesja e lartë për Politik të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, nesër do ta vizitojë Kosovën. Këtë e ka
Zv. Presidenti i FIFA-s pranon ftesën për të vizituar Shqipërinë Zv. Presidenti i FIFA-s pranoi me kënaqësi ftesën e Presidentit të FSHF-së për të vizituar Shqipërinë në një kohë shumë
Veseli takohet me Apostolovën Kryetari i Kuvendit të Kosovës do të takohet sot me shefen e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Nataliya Apostolova.
McAllister: Kosova ta ratifikojë marrëveshjen e vitit 2015 për Demarkacionin Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, dhe anëtari i partisë së Angela Merkeli (CDU), David M