Komisioni Evropian: Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave
999 rezultate për

evropian

Kryetari i PE-së këshillon Serbinë për Kosovën Kryetari i Parlamentit Evropian, Antonio Tajani, në një vizitë zyrtare në Serbi, deklaroi se BE-ja dëshiron të shohë vaz
STATISTIKË / Lojtarët që kanë dalur më shumë "offside" në top-5 ligat evropiane Pozicioni jashtë loje mund të shndërrohet në një art në futboll. Ka skuadra që e ndërtojnë tërësisht ciklin fitues të ty
KE afat 10 ditor kundër nëntë vendeve për paraqitjen e masave për cilësinë e ajrit Komisioni Evropian dha sot një afat prej 10 ditësh për nëntë vende të konsideruara si nxënës të këqinj të Bashkimit Evro
STATISTIKË / Leo Messi lojtari më së shumti gola dhe asiste në top-5 ligat evropiane Lionel Messi është lojtari që ka kontribuar më së shumti me gola dhe asiste në top 5 ligat Evropiane. Ashtu si në dis
Mësoni kur do të këndojë Gent Bushpepa në Eurovizion! Para një muaji Eugen Bushpepa u shpallet fitues i RTSH-së, dhe do të jetë pikërisht ai që do të përfaqësojë Shqipërinë n
Thaçi: Shqiptarët e Maqedonisë duhet të ngrihen në nivelin e kombeve evropiane Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi, sot para dite ka vendosur kurora lulesh pranë varrit të kryetari
Bullgaria i kërkon Kosovës këtë kusht për integrimin në BE Shefja e diplomacisë bullgare Ekaterina Zaharijeva ka deklaruar se ekzistojnë faktor të jashtëm që kanë ndikim të fuqish
BE s'ka plan për Kosovën ndërsa Matoshi thotë diçka për këtë Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj ka ngritur alarmin lidhur me integrimin e vendit në Bashkimin Evropian, duke thënë se
BE nxjerr nga lista e zezë 8 vende Ministrat e Financave të Bashkimit Evropian tërhoqën sot 8 vende nga lista e tyre e zezë e parajsave fiskale, përfshirë
Analistët serbë: Serbia i ka konsumuar zgjidhjet e mira për Kosovën, i ka mbetur më e keqja Serbisë nuk do t’i lejohet anëtarësimi në Bashkimin Evropian, pa një zgjidhje të qartë të çështjes së kufijve. Kështu ka
Rriten mospajtimet mes Kosovës dhe BE Kosova po dështon në përafrimin e saj me Bashkimin Evropian dhe po dëmton raportet me institucionet e BE-së, thonë deput
Zyrtare: Shqipërisë i hiqet e drejta për organizimin e Kampionatit Evropian të Peshëngritjes (FOTO LAJM) Ditët e fundit kanë qenë shumë të vështira për peshëngritjen shqiptare. Si fillim ishte skandali i daljes pozitiv me
Mediat britanike: Shqipëria anëtarësohet në BE në vitin 2025 Eurokratët janë të gatshëm të bien dakord për një afat kohor deri në vitin 2025 për fillimin e procesit që do të shohë S
Macron: Britania nuk mund të ketë qasje të plotë në tregun unik të BE Një marrëveshje e veçantë mes Britanisë së Madhe dhe Bashkimit Evropian, ashtu si kërkon qeveria britanike është e mundu
Grubi për konferencë në Sofje Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Artan Grubi, prej sot e deri më 22
Tensionohen raportet e Kosovës me PE, shkak Gjykata Speciale Paqartësitë dhe qëndrimet kontradiktore rreth Gjykatës Speciale që po mbretërojnë në Kosovë ditëve të fundit janë bartur
Instagram dhe Google+ i bashkohen luftës kundër gjuhës së urrejtjes Rrjetet sociale “Instagram” dhe “Google+” vendosën t’i bashkohen “kodit të sjelljes” të Komisionit Evropian, ku angazhoh
Hahn: Mali i Zi dhe Serbia më afër BE Serbia dhe Mali i Zi me gjasë do të jenë vendet e ardhshme që do të integrohen në Bashkimin Evropian, ndoshta deri në vi
Grubi për vizitë pune në Bullgari Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane të Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, z. Artan Grubi, prej 20 deri më 22
Rrugëtimi fantastik në Kupat Evropiane, Skënderbeu renditet në vendin e 47-të (FOTO LAJM) Ecuria fantastike këtë sezon e Skënderbeut, teksa u kualifikua në grupet e Europa Ligës, pasi kaloi edhe 4 ture paraelim