999 rezultate për

evropian

Zyrtare: UEFA pezullon Marseillen për dy sezone nga kompeticionet evropiane UEFA ka pezulluar Marseille nga të gjitha kompeticionet europiane pas incidenteve të ndodhura në katër ndeshje gjatë sez
Dhurata ul gëzimin për vizat, a di diçka që ne nuk e dimë? Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka pranuar se sfida kryesore për liberalizimin e vizave me BE-në mbetet
Një organizatë pro-evropiane kërkon ndarjen e Kosovës Një think-tank serb që drejtohet nga Jelena Milic, e cila mbahet si proeuropiane, ka dalë me një propozim për ndarjen e
Mburren me vizat që për faj të tyre u vonuan me vite Një ditë pas dhënies së rekomandimit për liberalizimin e vizave, bartësit e institucioneve të Kosovës janë shprehur të e
I dehur apo jo? Juncker sqaron të vërtetën e incidentit (VIDEO) Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, mohoi se kishte qënë i dehur gjatë darkës gala në samitin e NATO
Rojet kufitare evropiane mund të ndërhyjnë në Maqedoni Komisioni Evropian dhe Maqedonia arritën sot një marrëveshje që do t’i mundësojë rojeve kufitare evropiane për të ndërhy
Ky është hapi më i vështirë i liberalizimit të vizave për Kosovën Rekomandimi pozitiv nga Komisioni Evropian për liberalizimin e vizave, e fut Kosovën në një fazë të re të këtij procesi,
Këto janë shtetet ku kosovarët mund të udhëtojnë kur të liberalizohen vizat Komisioni Evropian ka publikuar sot një raport lidhur me rekomandimin pozitiv që i është dhënë Kosovës për heqjen e viza
Kosova lëviz pa viza, por cilat janë kushtet? Kosova sot, zyrtarisht, mori dritën e gjelbër përmes rekomandimit pozitiv për heqjen e vizave nga Komisioni Evropian.
Del dokumenti që kërkohet heqja e vizave për Kosovën Komisioni Evropian dha rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për Kosovën, në një konferencë për media pas pak
Komisioneri evropian del zyrtarisht: Kosovës t'i hiqen vizat Komisionari i BE-së për Migrim, Çështje të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos ka thënë se Kosova i ka plotësu
Komisioni Evropian: Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave Dimitris Avramopoulos, Komisioneri Evropian për Migracionin, Çështjet e Brendshme dhe Shtetësinë, nuk e ka pritur takimi
Të gjitha detajet, kur kosovarët do të udhëtojnë pa viza Sot Kosova ka marrë lajmin e mirë për çështjen e liberalizimit të vizave. Ndërkaq këto janë të gjitha hapat dhe zhvil
Sot është ditë e rëndësishme për vizat Komisioni Evropian, pas takimit të kolegjit të Komisarëve, të mërkurën pritet të dalë me njoftimin se Kosova i ka përmbu
Hahn përsëri ju thotë maqedonasve se e kanë derën e hapur Dyert e Bashkimit Evropian për Maqedoninë janë të hapura dhe nga ju varet nëse atë do ta shfrytëzoni ose jo. E juaja ës
Prezantohet Modeli i Ri i Nëpunësit Civil në Administratën Publike në Shqipëri ZëvendësKryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi prezantoi sot modelin e ri të nëpunësit civil në admin
Për çdo serb, vrasim 100 myslimanë! Fjalët e ashikut të Thaçit që u harruan nga Europa Aleksander Vuciq po thotë gjithçka që Brukseli dëshiron të dëgjojë, për t’ia lehtësuar Serbisë anëtarësimin në Bashkimin
"Rafall", NATO, BE dhe "qërshia mbi tortë"! Nga Destan JONUZI - Kjo javë do të jetë java vendimtare për Maqedoninë dhe qytetarët e saj, këtë javë Maqedonisë i b
Kryeministrja May mbron planin për BREXIT edhe pas dorëheqjes së ministrave Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, e mbrojti planin e saj për Brexit, apo daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashk
Ndryshojnë rregullat e lëvizjes në Schengen/ Çfarë duhet të dini Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën S