999 rezultate për

europian

Shpërthejnë mediat Europiane: Nipërit e Johan Cruyff po bëjnë historinë (FOTO LAJM) Ajax-i arriti një mrekulli mbrëmjen e djeshme duke eliminuar Juventusin nga Liga e Kampioneve. Të gjitha gazetat spor
Kërkesa nga Hollanda për pezullimin e vizave, debate të forta në Shqipëri Në Shqipëri vendimi i marrë të martën nga parlamenti hollandez për të kërkuar nga Komisioni europian pezullimin e rregji
I futet garës për këshillin Europian në moshën 100 vjeçare Për shumicën e njerëzve arritja e moshës 100 vjeçare do të ishte arsye më se e mjaftueshme për pushuar dhe për t’i marrë
Reali i vendosur për tu divorcuar nga Bale, 2 gjigandë Europian janë gati të nënshkruajnë me të Media sportive spanjolle "AS" ka sqaruar në versionin e saj online se drejtuesit e Real Madrid do të lehtësojnë maksimal
Kampionati Europian i Peshëngritjes, Briken Calja medalje ari në stilin në shkëputjes Peshëngritësi Briken Calja ka fituar medaljen e artë në stilin e shkëputjes në peshën 73kg, në Kampionatin Europian të P
Salvini kërkon të bëhet udhëheqës i të djathtëve në BE Mateo Salvini, zëvendëskryeministër i Italisë dhe do të organizojë një mbledhje të partive të ekstremit të djathta europ
Hahn: Në maj do të kërkojmë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë Në muajin maj, Komisioni Europian do të rekomadojë hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e V
U kërkua nga skuadra të mëdha europiane tashmë ka frikë për të ardhmen, kërkon garanci U përfol se Mauricio Pochettino do të shkonte te Real Madrid apo te Manchester United, por në fund këto ekipe zgjodhën t
Super lajm, PE voton për liberalizimin e vizave ndaj Kosovës Parlamenti Europian votoi për vazhdimin e mandatit të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës. Parlamenti e
Xhaka: Nëse luajmë sëbashku mund të arrijmë në Europian Mesfushori Taulant Xhaka foli në lidhje me fitoren ndaj Andorrës. Ai mendon se Bulku ka bërë punë të mirë. Fitorja -
Bullgaria ndëshkon Kosovën (VIDEO) Edhe pse Kosova e nisi shumë mirë në minutate para ndeshjen me Bullgarinë, duke se fati nuk ishte me ta. Kombëtarja
257 kg kokainë e fshehur në banane i drejtohej tregut Europian Ishte e fshehur në banane, por policia ka arritur të konfiskojë një sasi të konsiderueshme droge. Bëhet fjalë për 257 kg
900 milionë euro buxhet, Agnelli sfidon UEFA-n Në ditët e fundit "Superliga" është tema më e nxehtë e futbollit europian të klubeve. Siç shkruan "Sportmediaset", ky ko
Rudi Vata: S’kemi kualitetin që kishim në 2016 I ftuar në studion e emisionin "Ëndërr Kuqezi" në RTSH, ish-kapiteni i Kombëtares, Rudi Vata ka folur për gjendjen aktua
Historiani zviceran: Edi Rama u shtiret europianëve si njeri i ndriçuar Historiani dhe politologu zviceran Jens Schmitt e konsideron publikisht Edi Ramën si një demagog, që u shtiret europianë
Veseli: Turqia skuadër normale, mund të shkojmë sërish në Europian Frederic Veseli beson se Shqipëria mund të përsërisë suksesit e vitit 2016-të. Në konferencën për të shtyp të kësaj të m
Grezda: Do bëjmë të njëjtën gjë si në Europianin e fundit Kombëtarja shqiptare ka nisur grumbullimin për dy ndeshjet e para eliminatore për "Euro 2020" me Turqinë dhe Andorrën.
Paula i uron fat CR7 dhe Portugalisë në kualifikueset e Europianit (FOTO LAJM) Aktorja e njohur Paula Labaredas ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për të ftuar rikthimin e Cristiano Ronaldo te Portugalia
GVG pozicionohet duke u zgjeruar me selinë e re europiane Global Voice Group (GVG) - një ofrues i zgjidhjeve të TI-së për qeveritë dhe autoritetet rregullatore - javën e kaluar n
Ky është shteti europian që të dënonte me vdekje nëse putheshe në publik Më 9 mars të vitit 1562 në Napoli të Italisë, puthja në publik u ndalua me ligj edhe u bë e dënueshme me vdekje. Nës