999 rezultate për

europian

Taksë e re për transportin ajror Me qëllim rënien e nivelit të dioksidit të karbonit, Bashkimi Europian po shqyrton mundësinë për të vendosur një taksë m
Basha poston pamje nga protesta: Askush nuk do ta marrë peng të ardhmen tonë Europiane (VIDEO) “13 Maji ishte një ditë e jashtëzakonshme e bashkimit të qytetarëve për Shqipërinë si gjithë Europa”. Kështu deklaron kr
Protesta e opozitës, studentët “Demokratë Europianë”: Deshmitarë të dhunës së policisë ndaj qytetarëve Një ditë pas protestës së opozitës, rrjeti i studentëve “Demokratë Europianë” që mori pjesë në tubim, ka reaguar për d
Nis Samiti Brdo-Brijunit, Meta takon liderët e Ballkanit Ka nisur pak minuta më parë Samiti i Procesit të Brdo-Brijunit që po zhvillohet në kryeqytet. Në këtë samit janë të
Deputeti holandez: Në pritje të KE për hapjen e negociatave me Shqipërinë Jeffrey van Haaster, deputet i parlamentit holandez dhe njëherësh reporter për Ballkanin Perëndimor ndodhet për një vizi
Lamtumirë Atletico, Godin njofton transferimin te Interi Diego Godin i thotë lamtumirë Atleticos. Mbrojtësi uruguajan në konferencën për shtyp në Wanda Metropolitano përshëndeti
Nuk kanë pushime dhe janë gati në çdo orë, themelohet Fast që do të kapë të rrezikshmit Jo rrallë herë personat me rrezikshmëri të lartë kanë arritur t’i shpëtojnë policisë. Për këtë arsye, Drejtoria e Përgji
Ish-deputetja e parlamentit Europian apel Ramës: Mos prishni Teatrin Ish-deputetja e Parlamentit Europian, Doris Pack, i ka bërë thirrje kryeministrit dhe kryebashkikut Erion Veliaj, që të
Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim kryen në Sarajevë mbledhjen vjetore nga 7-9 maj Mbledhja Vjetore e Bankës Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim është një prej eventeve më të rëndësishme rajonale, që në
Barbari në burgun grek të mbushur me shqiptarë: Të dënuarit me kancer lihen të vdesin si qen (VIDEO) KUJDES! PAMJE TË RËNDA NË GALERI! Greqia është vendi me sistemin më të keq të burgjeve në Bashkimin Europian,
Meta: Nuk habitem që u shtynë negociatat, as për disa vite nuk hapen Presidenti Ilir Meta në intervistën e dhënë sot për Ora News ka qenë mjaft i qartë në përgjigjen e tij lidhur me pyetjen
Fleckenstein: Objektivi jonë është hapja e negociatave Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, eurodeputeti Knut Fleckenstein ka qenë pjesë e takimit të zhvilluar s
E konfirmon Lala: Rashica në "radarët" e klubeve të mëdha Europiane Altin Lala, ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare dhe tani menaxheri i yllit në rritje të ekipit kombëtar të Kosovës, Milo
Talenti i Dortmund lë me gisht në gojë ekipet e mëdha europiane Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka hedhur poshtë çdo zë në lidhje me transferimin në fund të sezonit
Hahn: T’i hapen negociatat Shqipërisë, BE të eksportojë stabilitet Komisioneri europian, Johanes Hahn shprehet i bindur se në fund të muajit Maj Komisioni Europian do të paraqesë një reko
DW: Në Tiranë, besim dhe skepticizëm për hapjen e negociatave Besimi se Këshilli Europian do të hapë negociatat e anëtarësimit në BE me Shqipërinë shoqërohet me skepticizëm dhe pasig
Histori të çmendura që pa i parë me sytë tuaj nuk i besoni (FOTO LAJM) Historia ndërtohet nga ngjarje të ndryshme dhe disa prej tyre janë vërtet për të qeshur dhe të çuditshme, si të ishin sk
Komisioneri i BE, Hahn: Shqipëria ka situatë problematike me të drejtën e pronës Komisioneri i BE, Johannes Hahn, në një intervistë ekskluzive për DW thotë se kuadri ligjor për të drejtat e pronës në S
Klubet më të mëdha europiane e kërkojnë me ngulm, Frankfurt paguan vetëm 7 milion euro për të Eintracht Frankfurt ka blerë kartonin e Luka Jovic, sulmuesi i datëlindjes 1997, protagonist i një super sezoni mes Bund
Stoli kuqezi, Edoardo Reja mbërrin në Tiranë Trajneri i ri i Kombëtares, Edoardo Reya, ka mbërritur në Tiranë për t’u prezantuar nga presidenti i FSHF-së, Armand Duk