999 rezultate për

europian

"Prusjane e veshur me Chanel", kush është presidentja e Bankës Qendrore Europiane Christine Lagarde njihet si drejtuese e FMN nga e gjithë bota. Fjala e saj ka peshë, qoftë për krizën e Greqisë apo për
Arrihet marrëveshja, kjo do të jetë shefja e BE Më në fund arrihet marrëveshja! Ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, 60-vjeçarja e CDU, do të jetë
Merkel "i pret krahët" Ballkanit: Jeni fqinjët tanë europianë, por rruga ka ende pengesa Që në fillim të fjalës së saj për Konferencën e Ballkanit Perëndimor që zhvillohet në Poznan, më 4 Korrik, kancelarja gj
Vazhdon numërimi i votave në Vlorë, kryeson Dritan Leli Vazhdon numërimi i votave për qytetin e Vlorës. Deri më tani, Dritan Leli- Aleanca për Shqipërinë Europiane 2,944 vo
Merkel: Ballkani Perëndimor ka perspektivë europiane Vendet e Ballkanit Perëndimor janë fqinjët tanë europiane dhe kanë një perspektivë europiane, deklaroi sot kancelarja gj
Futbollisti i Kombëtares refuzon të votojë, jep mesazh për gjithë shqiptarët (FOTO LAJM) Vendi momentalisht është ngërthyer nga kauza e zgjedheve vendore, që do të mbahen të dielën. Debatet e forta mes politak
Takimi me Bashën, reagon Meta Mëngjesin e sotëm, në orën 9:00 presidenti Meta është takuar me kyedemokratin Lulzim Baha. Takimi zgjati vetëm 20 mi
Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim sesa europianët Shqiptarët shpenzojnë më shumë për ushqime dhe arsim, europianët për banesë dhe argëtim. Shpenzimet për ushqime, arsim d
Mediat ruse shkruajnë për Era Istrefin, e quajnë yll Europian (VIDEO) Ditën e sotme u publikuar projekti më i ri "Sayonara Babe" e reperit rus Eëdëej në bashkëpunim Era Istrefin , shkruan Ga
Sot Joao Felix zyrtarizohet te klubi i madh Europian Sot telenti portugez Joao Felix do të zyrtarizohet te Atletico Madrid. Felix do të jetë lojtari i pestë më i shtrenjtë
PD: Europianët nuk pranojnë në familje një hajdut votash si Edi Rama Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar me anë të një postimi në Facebook lidhur me shtyrjen e negoc
Soreca thirrje për dialog mes partive: "Nuk ka kohë për të humbur" Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka reaguar menjëherë lidhur me deklaratën të dhënë përshtyp nga Këshilli
Haradinaj: Këshilli i Ministrave të BE-së e njeh rëndësinë e heqjes së vizave për Kosovën Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një njoftimi në profilin e tij në "Facebook" ka demantuar lajmet e publikuara so
Rrezik rikthimi i vizave, Meta: Këmbanë alarmi Përmes një deklarate shpërndarë mediave kreu i shtetit deklaron se ka ndjekur me vëmendje të gjitha qëndrimet dhe diskut
BE: "Burimet ruse" u përpoqën të ndërhyjnë në zgjedhjet europiane Bashkimi Evropian tha se ka mbledhur dëshmi për aktivitete "të vazhdueshme dhe të qëndrueshme" të dezinformimit nga Rusi
SKANDAL/ Kampioni shqiptar letër ministres: Presidenti i federatës dërgoi djalin e tij në Lojërat Europiane Kampioni shqiptar i Qitjes, Arben Kucana i ka drejtuar sot një letër të hapur ministres së sporteve, pasi sipas tij ka n
Zëri i Amerikës jep një lajm të hidhur për Shqipërinë Mundësitë që Shqipëria të marrë dritën jeshile për hapjen e bisedimeve për anëtarësim nga vendet anëtare, duket se po zv
Në pritje të CAS-it, UEFA shtyn vendimin për Milanin UEFA ka analizuar shkeljet e Fair Play-t Financiar nga ana e Milanit, por ka vendosur të shtyjë vendimin final, në pritj
Basha nga Berlini: Politikanët e korruptuar kërcënojnë integrimin dhe stabilitetin e rajonit Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Berlin është duke zhvilluar një vizitë në kuadër të perspektivës europiane t
Etrit Berisha shpreson që Shqipëria të kualifikohet në këtë europian Portieri dhe një nga liderët e kuqezinjve, Etrit Berisha e kupton momentin ku ndodhet përfaqësuesja dhe pranon se duhet