999 rezultate për

europa

Gattuso publikon listën e lojtarëve kundër Rijekës, lë jashtë katër yjet e skuadrës Gennaro Gattuso ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Rijeka në Europa League Trajneri i Mil
Supersfida e sotme Real – BVB, gjermanët rrezikojnë dhe Europa Leaguen Real Madridit dhe Borussia Dortmundit do të takohen sot në një ndeshje që premton spektakël, por për fat të keq vlej vet
Simeone: Është e dhimbshme, sepse futbolli është i mrekullueshëm Simeone e sheh si diçka pozitive eliminimin nga Liga e Kampionëve, pavarësisht se “dhemb një gjë e tillë”. Atletico M
Formula speciale e Skënderbeut për Europa League, do të luajë një 17-vjeçar Kundër Jang Bojsit, Skënderbeu pritet që të kujdeset më shumë për aspektin e menaxhimit të lojtarëve, sidomos të atyre q
Europa ndër vite (FOTO LAJM) National Geographic revolucionarizoi fotografinë në historinë e saj 125-vjeçare. Fotografët e ndryshëm të kompanisë,
Paralajmërime për acar të madh, Europa do të përjetojë një dimër vdekjeprurës Meteorologët britanikë parashikojnë që vendi të preket nga një valë polare i të ftohtit, duke bërë që vetë jeta e banorë
Çfarë po ndodh me ekipet gjermane? Edhe pse me yje, sërish dështojnë të jenë të suksheshëm Modeli i futbollit gjerman ka rezultuar ndër më të suksesshmit në Europë me aftësinë e tij për të tejkaluar krizat finan
Ja sa miliona euro ka fituar Skënderbeu nga Europa League Skënderbeu ka arkëtuar fillimisht 3.3 milionë euro vetëm nga pjesëmarrja në fazën e grupeve të Ligës së Evropës. Por,
Skënderbeu eleminohet përfundimisht nga Europa League (FOTO LAJM) Skënderbeu nuk ka mundësi që të kualifikohet për më tej edhe pse arriti një fitore të merituar me Dinamon e Kievit.
Strakosha lihet pushim nga Inzaghi ndaj Viteses Thomas Strakosha është një nga futbollistët shqiptarë, që po kthehet në një protagonist të padiskutueshëm në Serinë A, m
Milan ndalet sërish nga AEK-U Milani ka barazuar 0:0 me AEK-un, ndeshje e vlefshme për grupet e UEFA Europa League. Ashtu si në “San Siro”, Milani
Paralizohet europa, goditet nga stuhi të forta (FOTO LAJM) Stuhi të fuqishme kanë mbërthyer pjesët e Europës Qendrore dhe Veriore. Për pasojë 5 persona kanë humbur jetën në Gj
Presidenti i FSHF-së i bën komplimente Skënderbeut Për Presidentin e FSHF-së, Armand Duka, sfida Skënderbeu – Partizani i Beogradit, përtej rezultatit që mund të kishte qe
Ja çfarë ndodhi mbrëmë në të gjitha grupet e Europa League Milani i Montellës duket se ka ‘harruar’ si fitohet, sepse pas 3 humbjeve radhazi në kampionat, ndalet edhe në sfidën e
Pa Gavazaj dhe Nimagën, ja si do luajë Skënderbeu Në kërkim të fitores së parë në grupin B të Europa League. Ndaj Partizanit e Beogradit, Skënderbeu do të synojë tre pikë
Europa sërish në panik, drejt shpërthimit vullkani që shkakton një mega cunami (FOTO LAJM) Vullakni La Palma në Ishujt Kanarie është gati gati të shpërthejë pas 40 lëkundjesh në vetëm 48 orë. Ka shqetësime se
TVSH për biznesin e vogël? Europa e përjashton nga sistemi (FOTO LAJM) Nëse do të miratohet plani i qeverisë për të hequr fare kufirin ku bizneset fillojnë e paguajnë TVSH, duke e çuar në zer
Skënderbeu merr pikën e parë në Europa League Skënderbeu ka fituar pikën e parë në xhiron e dytë të fazës së gurpeve të Europa Ligës. Klubi shqiptar barazoi 1 me 1 k
Wenger i irrituar për kalendarin e ngjeshur të Arsenalit Për Arsene Wenger kalendari i ngjeshur i ndeshjeve të Topcinjve mund të quhet i “pashpirt” për grupin e tij, duke qënë s
Keni planifikuar të dilni? Mësoni si do jetë moti sot Kushtet e motit dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore ndërsa vranësira m