999 rezultate për

europa

Mes 12 monumenteve më të rrezikuara botërore radhiten edhe 3 shqiptare Një thesar mund të humbasë përgjithmonë. Kështjella e Sammezzano, në Reggello, në provincën e Firences, ka hyrë në listë
Pse Mkhitaryan nuk do të mbajë fanellën me numrin 7 Europa League ? Arsenal ka njoftuar se Henrikh Mkhitaryan ka zgjedhur fanellën me numër 7, por, këtë nuk mund ta mbajë edhe në Europa Le
Tre persona humbin jetën nga stuhia "Eleanor", Europa në kaos (FOTO LAJM) Tre persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e stuhisë Eleanor që përfshiu pjesën më të madhe të Evropës veriore, duke shka
Stuhi dhe reshje dëbore, paralizohet Europa (FOTO LAJM) Moti i keq ka prekur njq pjesë të Evropës. Deri në 30 centimetra borë të akumuluar në Uells, me Midlands dhe Anglinë
Europa në ethet e luftës: Rusia ka gati sulmin me 100 mijë ushtarë, tanke, raketa dhe avionë Rusia zhvilloi pak kohë më parë stërvitjen më të madhe të viteve të fundit e quajtur "Perëndimi" duke angazhuar aty më s
Publikohet raporti i frikshëm: Europa ka furnizuar terroristët me armë (FOTO LAJM) "Një e treta e të gjitha armëve të përdorura nga Shteti Islamik i Irakut në fushën e betejës janë prodhuar në Bashkimin
5 skuadrat favorite që mund të fitojnë Europa Leaguen (FOTO LAJM) Sot është hedhur shorti për 1/16 e Europa leagues, ku 32 skuadra kanë mësuar kundërshtarët e tyre Bastoret sportive t
Skënderbeu mbush xhepat nga pjesmarrja në Europa League, zbuloni sa fituan në total korçarët Skënderbeu nuk kishte vetëm bërjen e histporis motivim për të laujtur mirë në fazën e grupeve. Nënkampionët e Shqipërisë
32 skuadrat që u kualifikuan në fazën tjetër të Europa League Teksa u mbyllën ndeshjet e fundit në të gjitha grupet e Europa Leagues, tashmë janë konfiguruar edhe renditjet përfundim
Daja: Europa na do kaq shumë, saqë problemi fillon që tek mosdhënia e vizave Në përfundim të ndeshjes, trajneri Daja u shpreh se arbitri e masakroi ekipin e tij në ndeshjen e sotme, dhe se Skënderb
Thellohet kriza tek Milani, tani humbasin edhe ndaj Rijekës (VIDEO) Milan ka pësuar një humbje tjetër në drejtimin e Genaro Gatutusos tani në Europa League ndaj Rijekës me shifrat e pastra
Skënderbeu mposhtet në sekondat e fundit të ndeshjes, dhe e mbyll renditjen në vendin e fundit (VIDEO) Skënderbeu ka humbur 2-1 nga Young Boys në Europa League, në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në këtë kompeticion
Gattuso publikon listën e lojtarëve kundër Rijekës, lë jashtë katër yjet e skuadrës Gennaro Gattuso ka publikuar listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjen ndaj Rijeka në Europa League Trajneri i Mil
Supersfida e sotme Real – BVB, gjermanët rrezikojnë dhe Europa Leaguen Real Madridit dhe Borussia Dortmundit do të takohen sot në një ndeshje që premton spektakël, por për fat të keq vlej vet
Simeone: Është e dhimbshme, sepse futbolli është i mrekullueshëm Simeone e sheh si diçka pozitive eliminimin nga Liga e Kampionëve, pavarësisht se “dhemb një gjë e tillë”. Atletico M
Formula speciale e Skënderbeut për Europa League, do të luajë një 17-vjeçar Kundër Jang Bojsit, Skënderbeu pritet që të kujdeset më shumë për aspektin e menaxhimit të lojtarëve, sidomos të atyre q
Europa ndër vite (FOTO LAJM) National Geographic revolucionarizoi fotografinë në historinë e saj 125-vjeçare. Fotografët e ndryshëm të kompanisë,
Paralajmërime për acar të madh, Europa do të përjetojë një dimër vdekjeprurës Meteorologët britanikë parashikojnë që vendi të preket nga një valë polare i të ftohtit, duke bërë që vetë jeta e banorë
Çfarë po ndodh me ekipet gjermane? Edhe pse me yje, sërish dështojnë të jenë të suksheshëm Modeli i futbollit gjerman ka rezultuar ndër më të suksesshmit në Europë me aftësinë e tij për të tejkaluar krizat finan
Ja sa miliona euro ka fituar Skënderbeu nga Europa League Skënderbeu ka arkëtuar fillimisht 3.3 milionë euro vetëm nga pjesëmarrja në fazën e grupeve të Ligës së Evropës. Por,