E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

europa

Mesfushori Napolit: Bëj tatuazh nëse fitojm Europa League, por sm’ë le mami Napoli përgatitet për ndeshjen e radhës në Europa League, ku do të përballet me skuadrën e Salisburgut, shkruan Albeu.co
Sarri: E ardhmja ime nuk është problem Pas disa ndeshjeve negative në krye të skuadrës Londineze stoli i Italianit filloi të lekundej, shkruan Albeu.com Në
Flet Sarri: Triumfi në Europa League na shpëton sezonin Pas dështimit në Premier League dhe humbjes në finalen e FA Cup, shpresa e vetme që Chelsea të korrë një trofe këtë sezo
Macron: Europa kurrë më e ‘nevojshme’ se sot dhe kurrë me e ‘rrezikuar’ se sot Presidenti Francez, Emmanuele Macron i ka bërë thirrje qytetarëve të BE ta shfrytëzojnë votimin në zgjedhjet e Parlamen
Erdogan: Europa e sigurtë falë Turqisë Presidenti turk Recep Tayip Erdogan në një nga mitingjet e partisë të cilën ai e drejton u shpreh se Europa jeton e sigu
Hidhet shorti i Europa League, Interi sfidon gjermanët, Chelsea dhe Arsenali sfida të lehta Në shtëpinë e futbollit evropian, në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën e 1/8-ave të Europa League. Ku 16 skuadra d
Këto janë 16 ekipet që janë kualifikuar në UEFA Europa League UEFA Europa League mbylli ditën e sotme fazën e 1/16-ave, ndërsa menjëherë nesër në orën 13:00, do të hidhet shorti për
Interi shkërrmoq Rapid Vienna dhe kualifikohet në Europa League (VIDEO) Interi e ka mposhtur sonte Rapid Vienna me rezultatin 4-0 në “Giuseppe Meazza”, për t’u kualifikuar në mesin e 16 më të
Chelsea kryen detyrën ndaj Malmos dhe kualifikohet në fazën tjetër të Europa League (VIDEO) Chelsea ka fituar sonte me rezultatin 3-0 ndaj Malmos në "Stamford Bridge", ndeshje e vlefshme për UEFA Europa League.
Këto janë 9 skuadrat që janë kualifikuar në fazën tjetër të Europa League Tashmë janë mësuar emrat e 9 skuadrave që janë kualifikuar në fazën tjetër të UEFA Europa League. Pas Sevillas, që dj
Arsenali kualifikohet në fazën tjetër të Europa Leagues (VIDEO) Arsenali ka mposhtur me rezultatin 3-0 BATE Borisov në “Emirates”, për t’u kualifikuar në mesin e 16 skuadrave më të mir
Napoli i Hysaj eleminon Zurichun e Kolollit (VIDEO) Napoli ka prerë biletën për fazën tjetër të Europa League, duke eliminuar Zurichun pasi mposhti 5-1 me rezultat të përg
Sevilla e pamposhtur, eleminon nga Europa League Lazion e Strakoshas (VIDEO) Sevilla ka eleminuaur nga Europa League Lazion e Starkoshas me rezultatin e përgjithshëm 3-0. Golat për andaluzianët
Vuçiq: Kosova ka një mbështetje të fshehtë nga SHBA dhe Europa për taksën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë sot se ekziston një mbështetje e fshehtë për taksën e vedosur nga qeveri
Dy vende nga Europa duan organizimin e Kupës së Botës 2030 Kampionati Botëror mund të rikthehet në Europë. Pas katarit që do organizojë Kupën e Botës në vitin 2026, i cili do z
Spalletti publikon listën per Europa League, mbetet jashtë 3 futbollistë Trajneri i Interi, Luciano Spalletti ka zyrtarizuar listën e lojtarëve që do të luajnë në Europa League. Në fillim do je
Enea Jorgji: Në Shqipëri arbitrat paragjykohen shumë Për Enea Jorgjin ky ka qenë një vit i mirë në planin personal. Kryesori i Superiores u bë shqiptari i parë që gjykon një
Çfarë po ndodh me Higuainin, ka 7 ndeshje pa shënuar Gozano Higuain duket se po bëhet problem për Milanin. Argjentinasi e nisi mjaft mirë sezonin duke shënuar por ajo ndeshj
"Dështuam t’a bëjmë Shqipërinë si Europa" Pastor Akil Pano është shprehur se brezi i tij ka dështuar për t’a bërë Shqipërinë si gjithë Europa dhe për këtë arsye u
Sot Milani kërkon suksesin, për të harruar eleminimin nga Europa League Milani do të luajë sot në mbrëmje në transfertë ndaj Bolognas, për të mbyllur javën e 16 të kampionatit Italian të futbo