999 rezultate për

euro

Gjigandët europian në garë për mbrojtësin e Leipzig Dayot Upamecano është një nga lojtarët e rinj më të kërkuar në merkato, sa i përket repartit të mbrojtjes. Lojtari i Lei
Italianët zemërgjërë e amerikanët kurnacë, detajet nga konferenca ku u mblodhën 1.15 miliardë euro Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të
Ahmetaj zbulon detajet, Franca nuk dhuroi 100 mln euro për Shqipërinë! Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj ka sqaruar se sa para ka dhënë këtë të hënë Franca, e cila habiti jo pak persona
Zbuten gjakrat pas 1.15 miliard euro! Meta: E duartrokas Ramën! Presidenti Ilir Meta e konsideroi një sukses për Shqipërinë konferencën e sotme të donatorëve, në Bruksel, ku edhe u pag
Gazetari: 700 milionë euro janë kredi, Shqipëria nuk ka nevojë për borxhe konferencash! Sot në Bruksel në Konferencën e Donatorëve, u mblodhën 1.15 miliardë euro dhe do të shpenzohen për ndërtimin e zonave të
Osvaldo rikthehet në fushën e blertë, pas 4 vitesh Pothuajse 4 vite më parë vendosi të lërë futbollin për t’iu përkushtuar pasionit tjetër të tij muzikës ku formoi edhe nj
Ursula Von Der Leyen jep lajmin e mirë: Ka ardhur koha për hapjen e negociatave! Pas Konferencës së Donatorëve ku u mblodhën 1.15 miliardë euro për Rindërtimin, kryeministri Rama dhe Presidentja e KE,
Rama thumbon liderët europianë: Kujdes, mos vini bast për mua e qeverinë time! "Mos vini bast ku bëhet fjalë për mua dhe qeverinë time..." Rama nuk e ka fshehur dot gëzimin pas Konferencës së Dona
Dhuruan 1.15 miliard euro, Presidentja e KE ia bën të qartë Ramës: Do monitorohet çdo gjë! Shqipëria ka arritur të mbledh më shumë se 1.15 miliardë € nga Konferenca e Donatorëve në Bruksel. Presidentja e KE,
1.15 miliard euro për Shqipërinë, Rama i ngazëllyer citon bashkë Biblën e Kuranin Sot është një ditë e rëndësishme për shqiptarët pasi në konferencën e donatorëve u arrit të mblidheshin 1.15 miliard eur
Më shumë se ç'pritej! Mblidhen 1.15 miliardë euro për të rindërtuar Shqipërinë pas tërmetit! Shifër rekord! Shqipëria ka arritur që të grumbullojë 1.15 miliardë eur për rindërtimin pas dëmeve nga tërmetti ditën e
Zbulohen shifrat, Emiratet e Bashkuara Arabe japin 70 milionë euro për Shqipërinë Shtetet anëtare pjesëmarrëse në Konferencën e Donatorëve po shpallin publikisht angazhimin e tyre me fonde për procesin
Erdogan se harron Ramën, kaq para dhuroi për rindërtimin pas tërmetit Turqia ka dhuruar për rindërtimin e Shqipërisë 46.3 milion euro. Kjo shifër u bë publike gjatë konferencës së donato
Habit Serbia, dhuron 2 milionë euro për shqiptarët: Si shenjë e miqësisë tonë! "Jemi përkrah Shqipërisë. Pas tërmetit ne kemi dërguar 13 ekspertë për të ndihmuar Shqipërinë..." Kryeministrja e Ser
KONFERENCA/ Shuma që dhuron Rumania, Hungaria, Irlanda dhe Mali i Zi, tre shtete nuk japin shifër Konferenca e Donatorëve për Rindërtimin vijon në Bruksel ku marrin pjesë 100 shtete që po japin kontributin për tërmetin
SHIFRA/ Italia 65 milion euro, sa para dhuroi Greqia për Shqipërinë? Greqia ka dhënë kontributin e saj për Shqipërinë, e cila më 26 nëntor u godit nga një tërmet i fuqishëm që i mori jetën
Del shifra, sa para dhuroi Greqia për Shqipërinë Delegacioni grek ka zbuluar shifrën që do të japë për të përballuar dëmet e tërmetit të 26 nëntorit në Shqipëri. Mëso
Surprizon Franca, jep shumën marramendëse për rindërtimin pas tërmetit Franca ka bërë një lëvizje surprizë duke ofruar një shumë të madhe prej 160 milionë eurosh për Shqipërinë, pas tërmetit
Vuçiç nuk mban fjalën, sa para dha Serbia për tërmetin në Shqipëri Kanë dalë shifrat e para të shteteve që kanë dhuruar para për rindërtimin e zonave të dëmtuara nga tërmeti. Mësohet
Po shkonte jashtë me 12 mijë euro në çantë, 20 vjeçarja tregon arsyen e çuditshme Një 20-vjeçare nga Tirana po procedohet penalisht pasi u kap nëë aeroportin e Rinasit me 12.450 euro të padeklaruara.