999 rezultate për

euro

Publikohet versioni anglisht i këngës së Arilena Arës për në Euroizion (VIDEO) Arilena Ara është fituesja e festivalit të 58-të në RTSH. Kënga “Shaj” do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurosong. Prej
Futet në karantinë Presidenti i Parlamentit Europian Frika nga koronavirusi ka shtyrë presidentin e Parlamentit Europian, David Sassoli, të punojë nga shtëpia për dy javët e
Sekuestrohen mjëra euro e lekë, i jepet fund piraterisë televizive Policia e Pogradecit ka finalizouar operacionin policor e koduar “Pirateria”. Operacioni është kryer nga Seksioni për Kr
Të dërguarit e Merkel dhe Macront në Prishtinë, çfarë mesazhi kanë për Kurtin Te derguarit special të presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelares gjermane Angela Merkel, do të zbarkojnë sot
"Sistemi kriminal po vendos garën për Europë", Erion Braçe shpërthen keq pas humbjes së Partizanit (VIDEO) Zv.kryeministri i Shqipërisë, ka lënë mënjanë situatën kaotike që është krijuar nga Koronavirusi, teksa është përqendrua
Supersfida e Europa League do të luhet pa tifozë Ndeshja Sevilja-Roma, e vlefshme për 1/8 e Europa League, do të luhet pa tifozë në kuadër të masave të marra nga Ministr
Përse "Euro 2020" rrezikon të anulohet? Kampionati Evropian që zhvillohet në këtë verë rrezikon të mos zhvillohet shkaku i coronavirusit që ka kapluar Evropën.
Situata alarmante nga koronavirusi, EURO 2020 rrezikon shtyerjen Situata alarmante e krijuar nga koronovirusi krahas panikut që po shkakton, ka detyruar që një serë aktivitetesh të pezu
Të gjithë "sy e vesh", Arilena Ara zbulon titullin e ri të këngës përfaqësuese në Eurovizion (FOTO LAJM) Arilena Ara është fituesja e festivalit të 58-të në RTSH. Kënga “Shaj” do të përfaqësoj Shqipërinë në Eurosong. Prej
Sfida e Europa Legaue pritet të luhet pa tifozë Përhapja me shpejtësi e koronavirusit në Europë ka detyruar shumë shtete të zhvillojnën ndeshje pa tifozë. Pas Italis
Me grep peshkimi arrinë ta vjedhë varësen me vlerë qindra euro (VIDEO) Mënyrat e vjedhjes vetëm sa po bëhen më kreative se më parë duke përdorur metoda të ndryshme. Një metod e tillë i ka
Lokomotiva kërkon ulje për Joao Marion, Interi shqyrton mundësi të tjera I huazuar në verë te rusët e Lokomotivës së Moskës, fantazisti portugez Joao Mario po bën mjaft mirë, por duket se ko mu
Këto janë vendet e vetme në Europë që i kanë shpëtuar koronavirusit deri më tani (FOTO LAJM) U përhap në Kinë mirëpo për një kohë të shkurtër arriti edhe në shumë vende të tjera të botës. E së fundmi sipas rapo
Sa pushtet kanë vajzat dhe gratë shqiptare? Si renditemi në Europë Gratë në pushtet zënë pozicione që iu falin autoritet, ndikim dhe në të njëjtën kohë përgjegjësi. Historikisht pushteti
Mustafa Nano sulmon deputetët: Shkoni në Kuvend me makina 100 mijë euro-she Ligji mbi dekriminalizimin e politikës erdhi pas një nisme të opozitës dhe suksesi ishte i padiskutueshëm. Menjëherë u e
Klubet italiane nga mbyllja e dyerve humbin miliona euro, Juventusi e pëson më shumë Juventusi do të humbasë rreth 12 milionë euro në të ardhura nga ndalimi i tifozëve për ngjarje sportive. Seria A ësht
Anulohet vendimi i Qeverisë Haradinaj, "shpëtojnë" 50 milion euro? Ditën e sotme në Kuvendin e Kosovës është anuluar vendimi i qeverisë “Haradinaj” për dy qasje në një mbikalim në autostr
Do na përfaqësojë në Eurovision, Arilena Ara bën sakrificën e madhe për klipin (VIDEO) Shqipëria do të përfaqësohet këtë vit në Eurovision me një baladë shumë të fuqishme nga Arilena Ara me titull "Shaj". Kë
Ka marrë 750 mijë euro? Çili pranon takimin me Alikon Botuesi Henri Çili ka folur në lidhje me takimin e tij me shtetasin Adil Aliko, duke sqaruar se me të nuk ka pasur asnjë
Tha se Atalanta nuk është për Champions, Kryetari i Bashkisë së Bergamos i sulmon Agnellin ryetari i Bashkisë së Bergamos, Xhorxho Gori i është përgjigjur deklaratave të presidentit të Juventusit, Andrea Anjeli,