999 rezultate për

eulex

BE nis negociatat me Kosovën për EULEX-in Lidhur me të ardhmen e Eulex-it, Bashkimi Europian dhe Qeveria e Kosovës kanë nisur negociatat, e këtë lajm e ka konfirm
EULEX e mori Sami Lushtakun me forcë nga QKUK-ja (VIDEO) Në një intervistë për Klan Kosova, mjeku Nexhmi Zeqiri ka deklaruar se Sami Lushtaku është marrë me dhunë nga EULEX në Q
PDK kërkon nga EULEX-i garanci për jetën e Lushtakut Partia Demokratike e Kosovës, ka zhvilluar sot takimin e radhës nën drejtimin e kryetarit Hashim Thaçi, ku u diskutua gj
EULEX do të zbarkojë edhe në Maqedoni? Bashkimi Evropian po shqyrton dërgimin e një misioni evropian për drejtësi dhe polici në Maqedoni, me një mandat më të g
Andrea Stefani: Të vijë të na e bëjë drejtësinë EULEX Andrea Stefani në "Opinion" u shpreh se drejtësia në vendin tonë duhet bërë nga EULEX, pasi vetëm ata mund të veprojnë d
Policia dhe EULEX aksion masiv në tërë Kosovën Policia e Kosovës bashkë me forcat e EULEX-it, ka vijuar në orët e para të mëngjesit të sotëm aksion masiv nëpër tërë te
Gashi: Qëllimi i EULEX-it shantazhimi i Fatmir Limaj Avokati Tom Gashi përmes profilit të tij në Facebook, reagon ndaj aktakuzës që është shpallur në rastin e MTPT ku njëri
Lushtaku do të transferohet në Burgun e Sigurisë së Lartë në Gërdofc Gjykata Themelore e Mitrovicës ka marrë vendim të martën që Sami Lushtaku të transferohet në Burgun e Sigurisë së Lartë
Gjykata Themelore cakton rigjykimin e Mujës në tetor Gjykata Themelore e Prizrenit të premten e kaluar i ka dërguar ftesat për seancat kryesore të rigjykimit në rastin e kry
Largimi i EULEX-it "nuk pikëllon" as serbët, as shqiptarët Pa dhjetë muajsh"EULEX-i e përfundon misionin në Kosovë dhe largohet, por tani është e sigurt se nuk do t'u vijë keq as
Përfundimi i mandatit të EULEX, Mustafa takon Meuccin Shefi i Misionit EULEX në Kosovë, Gabriele Meucci dhe kryeministri Isa Mustafa u takuan sot për të diskutuar lidhur me p
Meucci: Kosova meriton më shumë Shefi i EULEX-it, Gabrielle Meucci ka mbetur i zhgënjyer nga raporti i Freedom House, për vitin 2015-të, të publikuar gj
EULEX-i mungon në Komisionin për Persona të Zhdukur Në mbledhjen e sotme të Komisionit Qeveritar për Persona të Zhdukur mungonin përfaqësuesit e EULEX-it dhe të departament
Kjo është Rezoluta për EULEX-in e votuar sot në Kuvend (DOKUMENT) UPDATE - Kuvendi Kosovës ka miratuar me shumicë votash Rezolutën e paraqitur nga Lëvizja Vetëvendosje për misionin e EUL
Kuvendi miraton Rezolutën për EULEX-in, ja 4 pikat e saj Kuvendi Kosovës ka miratuar me shumicë votash Rezolutën e paraqitur nga Lëvitzja Vetëvendosje për misionin e EULEX-it në
Nuk votohet Rezoluta për EULEX-in, nuk ka kuorum Kuvendi i Kosovës ka përfunduar debatin mbi Rezolutën për EULEX-in, të thirrur nga deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes Al
Seancë e Kuvendit, votohet Rezoluta e VV-së për EULEX-in Kuvendi i Republikës së Kosovës do të mbajë sot seancën e radhës, ndërsa para se të kalojë në rendin e paraparë të ditës
Hasani shpërthen kundër EULEX: Organ i korruptuar dhe kriminal Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, e ka quajtur misionin e EULEX-it organ të korruptuar dhe kriminal. Gjatë debatit për
Lirohen 11 aktivistët e Vetëvendosjes? Frashër Krasniqi anëtar i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se arrestimi i 11 aktivistëve të kësaj lëvizje është bërë pikër
Arrestohen 11 aktivistë të Vetëvendosjes Sot janë arrestuar 11 aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje, nga 21 të kërkuar në total. Ata akuzohen për pjesëmarrje në dë