999 rezultate për

eulex

EULEX-i largohet pasi të përfundojë rastet e mëdha Autoritetet në Kosovë kanë deklaruar se po zhvillojnë bisedime të nivelit politik me Bashkimin Evropian për mundësinë e
Vazhdohet paraburgimi edhe për 3 muaj për Azem Sylën Avokati i ish deputetit të PDK-së Azem Syla, Tomë Gashi ka njoftuar përmes një statusi në "Facebook" se ish deputetit i
Behar Selimi: EULEX-i ka pasur dështime Njohësi i çështjeve të sigurisë, Behar Selimi, deklaron se misioni i EULEX-it nuk ka arritur të arsyetojë buxhetin e Bas
Arrestohet një aktivist i Vetëvendosjes për rastin e EULEX-it Të blutë e Kosovës, kanë arrestuar aktivistin e lëvizjes Vetëvendosje, Blerim Maqastena. Lajmi u bë i ditur nga Lëviz
Gjykata vendos një muaj paraburgim për Azem Sylen Një gjyqtar i EULEX-it, sot pasdite, vendosi të caktojë masën e paraburgimit prej një muaj, për të pandehurin Azem Syla.
Qeveria nuk do një mandat tjetër për EULEX-in Brukseli zyrtar po shqyrton një Plan për transferimin e të gjitha kompetencave nga misioni i EULEX-it tek autoritetet ve
EULEX-i nuk largohet në qershor Misioni evropian për sundimin e ligjit në Kosovë (EULEX) mesa duket nuk do të largohet as pas dy muajsh. Sipas burimeve
EULEX-i do të qëndrojë në Kosovë dhe pas qershorit Misioni evropian për sundimin e ligjit në Kosovë (EULEX) nuk do t’i paketojë valixhet as pas dy muajsh. Do të vazhdojë p
Ministri Kuçi takon Keneth Dean, biseduan për tranzicionin e EULEX-it Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një takim me Udhëheqësin e Operacioneve Civile t
EULEX rëndon akuzën për vrasje Gani Gecit Prokurorja e EULEX-it, Oprea Stalute është shprehur se, "Gjatë administrimit të provave do ta argumentojmë se Gani Geci
Pse sulmohet kaq shumë Eulex në Kosovë? Nga Lavdrim Lita Kreu i EULEX-it në Kosovë, Gabriele Meucci, në një intervistë për RTK, ka deklaruar se politi
Ambasadori Delawie mbështet EULEX-in në reagimin ndaj Hajredin Kuçit Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie ka mbështetur plotësisht qëndrimin e Misionit të EULEX-it në reagimin e tyr
EULEX anulon takimin me Hajredin Kuçin: Ndërhyn në gjyqësor Takimi i paralajmëruar për sot i EULEX-it dhe zyrtarëve të lartë të gjyqësorit të Kosovës, duke përfshirë Ministrin e Dr
EULEX po vjen, Hoffmann takon drejtorin e policisë së Maqedonisë Drejtori i policisë së Maqedonisë, Gorançe Spasovski, është takuar sot në Shkup me drejtorin e Policisë së EULEX në Koso
EULEX-i ndihmon Policinë e Kosovës Një orë para fillimit të mbledhjes së Kuvendit të Kosovës, Prishtina është pothuaj në rrethim të hekurt. Forcat policore
Vetëvendosje: Gjyqi politik i zgjat paraburgimin aktivistëve Sot pushteti kishte urdhëruar mbajtjen e seancës gjyqësore për aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! të arrestuar për prot
FOL: EULEX ka dështuar në Kosovë Drejtori i Lëvizjes FOL, Petrit Zogaj, ka thënë se, EULEX ka dështuar me luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organi
AKP: EULEX-i dhe UNMIK-u nuk janë uzurpatorë Pas publikimit të listës së uzurpatorëvë të pronave publike, Agjencia Kosovare e Privatizimit, ka dhënë një sqarim nëpër
EULEX: Nuk kemi gisht në arrestimet e aktivistëve të Vetëvendosjes Pas arrestimeve të aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, ka reaguar EULEX, duke thënë se nuk janë të përfshirë në këto a
Ja emrat që pritet të arrestohen sot nga Policia e Kosovës Sot Policia e Kosovës do të përfshihet në një aksion të gjerë për kapjen e 27 të akuzuarve për dëmtim të veturave të EUL