999 rezultate për

eulex

Reagon familja e Agron Sylejmanit pas bastisjes nga EULEX-i dhe Policia Raportimet se Policia e Kosovës dhe EULEX-i ka bastisuar shtëpinë e Agron Sylejmanit, janë hedhur poshtë nga familja e k
E FUNDIT/ EULEX-i rrethon shtëpinë e Agron Sylejmanit, i dyshuar për vrasje të pasluftës Policia e EULEX-it dhe ata të njësive elite të Policisë së Kosovës, të veshur me maska kanë rrethuar shtëpinë e Agron Sy
Gjykata Kushtetuese refuzon gjyqtarin e EULEX-it për Trepçën Gjykata Kushtetuese ka refuzuar kërkesën e një gjyqtari të EULEX-it për vlerësimin e kushtetutshmërisë së Ligjit të Trep
Vrau 116 shqiptarë në Vushtri, ja kush është serbi që akuzoi EULEX-i (FOTO LAJM) Kanë kaluar rreth dy dekada pas masakrës në fshatin Studime të Vushtrrisë, ku mbetën të vrarv 116 shqiptarë. Prokurorët
EULEX-i nuk ka kërkuar arrestimin e 57 serbëve për krime lufte në Kosovë EULEX-i nuk ka kërkuar arrestimin e 57 serbëve dhe nuk ka lëshuar urdhër arreste ndaj tyre për krime lufte në Kosovë.
EULEX pohon se Astrit Dehari ka kryer vetëvrasje Përmes njoftimit për media, EULEX bën të ditur se mbështet konstatimet e Prokurorisë se Astrit Dehari ka kryer vetëvrasj
EULEX-i po monitoron hetimet rreth vdekjes së mistershme të Astrit Deharit Kanë kaluar dhjetë ditë nga vdekja e aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje, Astrit Deharit, në Qendrën e Paraburgimit në P
Si e zbuloi Maria Bamieh korrupsionin në EULEX? Ish-prokuroja e EULEX-it Mariah Bamieh ka hedhur dritë mbi ngjarjen e rastit "Klinton", në lokalin Sekiraqa me 23 shtato
Papadopoulou: Eulex nuk do të qëndroj përgjithmonë në Kosovë Shefja e Misionit për Sundimin e Ligjit në Kosovë, Alexandra Papadopoulou, e cila po merr pjesë në seminarin e AP-së, ka
Hyseni dhe Papadopoulou bisedojnë për bashkëpunimin MPB-EULEX Ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni, ka zhvilluar sot një takim me shefen e re të Misionit të EULEX-it në Kos
Lirohet Azem Syla Gjyqtarja e procedurës paraprake, Jennifer Seal, ka vendosur ta refuzojë kërkesën e prokurorit të EULEX-it, për paraburg
Sot jepet vendimi më i ri për Azem Zyla “Daja" Gjyqtarja e EULEX-it, Jenifer Seal pritet që sot të japë vendimin për Azem Syla, ish-deputetin e PDK-së dhe komandantin
Shefja e re e EULEX-it e merr detyrën Alexandra Papadopoulou ka marrë sot detyrën si shefe e re e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Koso
EULEX shkarkon të gjithë stafin serb në Kosovë? Axelle Reiter, avokatja e punonjësve serbe në EULEX, në një komunikatë për media, ka deklaruar se EULEX-i ka shkarkuar t
"Dosja e Shefave" tashmë në dorën e EULEX Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi zhvilloi një takim me kryeprokurorin e EULEX-it, Claudio Pala. Në këtë ta
EULEX përgjysmon stafin, 800 veta largohen nga puna Zëdhënësja e Komisionit Evropian Maja Kocijançiç ka bërë me dije se po parashihet rikonfigurimi i Misionit të EULEX-it n
EULEX do vazhdojë të mbështesë drejtësinë në Kosovë Ministrja e Drejtësisë në Kosovë, Dhurata Hoxha ka pritur sot shefin e EULEX-it, Bernd Thran. Gjatë takimit, Hoxha fa
Kush është shefja e re e EULEX në Kosovë? Diplomatja greke Alexandra Papadopoulou, është emëruar si shefja e re e misionit të Bashkimit Europian për sundimin e li
Tahiri falënderon Thran për angazhimin në zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit Ministrja për dialog, Edita Tahiri, priti sot në takim ushtruesin e detyrës së shefit të Misionit të EULEX-it në Kosovë,
Thaçi ia jep “dritën e gjelbër” misionit të EULEX-it Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka dekretuar dy ligjet që ia vazhdojnë mandatin misionit të EULEX-it në Kosovë. Në