999 rezultate për

eulex

EULEX-i dëshiron ta përmbyllë gjykimin e Rugovës EULEX-i po llogarit që procesin gjyqësor ndaj Ukë Rugovës, djalit të ish-presidentit Ibrahim Rugova, i akuzuar për krim
EULEX reagon ndaj mediave Përmes një komunikate për media, EULEX-i ka reaguar ndaj disa kritikave të adresuara ndaj këtij misioni. Në kumtesë t
Çfarë po paralajmëron opozita? Berisha flet për dosjet e EULEX-it Prej disa ditësh opozita “kërcënon” me fakte akoma të papublikuara për kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako. Ditë
EULEX të burgosurit e Drenicës i quante kafshë Ditë më parë dha dorëheqje kryetari i gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons, duke akuzuar këtë mision për korrupsion d
Deklarata tronditëse: “Eulex” ka sjellë dosje për Vangjush Dakon Pak pasi Kryetari i PD-së Lulzim Basha doli dhe akuzoi Vangjush Dakon së ka marrëdhënie me një bandë kriminale, kanë fil
SMS-të janë të montuara, Limaj pret lirimin pas skandaleve në EULEX U deshën më shumë se shtatë vite që trupi gjykues të vërtetojë atë që pala mbrojtëse në rastin e Fatmir Limajt, e thosht
KMDLNj kërkon rishikimin e gjykimeve politike të EULEX-it Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut nëpërmjet një reagimi ka thënë se dorëheqja e fundit e kryeta
E FUNDIT/ Haradinaj komenton deklaratat e Simmons-it për EULEX-in Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është intervistuar nga Politico për deklarimet shokuese të ish-kryetarit të Gj
Dyshime për biografinë e gjyqtarit që akuzon për korrupsion në EULEX Një avokat i njohur pak në Britani u ngrit aq shumë në detyrë, sa u bë një nga gjykatësit më të fuqishëm të Kosovës, pav
EULEX-i të peshkojë peshqit e mëdhenj që janë brenda tij Misioni i EULEX-it, i ardhur në Kosovë para gati dhjetë vjetësh për të ndihmuar në fushën e rendit dhe të ligjit, i cili
EULEX reagon pas akuzave për korrupsion EULEX ka reaguar përmes një komunikate për media për rastin e gjyqtarit të tyre, Malcolm Simmons, i cili ka dhënë dorëhe
Gjyqtari i dorëhequr: EULEX kërkonte rrëzimin e Limajt Një skandal i ri ka plasur në Misionin Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë. Është Malcolm Simmons, gjyqtari që ka d
BE: Një gjyqtar po heton akuzat ndaj EULEX-it Maja Kocijançiç, zëdhënëse e përfaqësuese së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, ka t
Dorëhiqet gjyqtari i EULEX, flet për afera korruptive Ka dhënë dorëheqjen kryetari i Gjyqtarëve të EULEX-it, Malcolm Simmons. Lajmin e ka publikuar e përditshmja franceze “Le
Tahiri - shefes së EULEX-it: Të sqarohet sa më shpejt provimi i Kryeprokurorit Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka takuar sot shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulou, për të diskutuar rreth p
EULEX dhuron 33 vetura Në Ministrinë e Punëve të Brendshme u mbajt ceremonia e pranim dorëzimit të veturave të EULEX-it për MPB-në. Në ceremoni
Vrasja e policëve në vitin 2004, ja çfarë vendosi gjykata Për krimin që u krye para 13 viteve, sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës dolën para trupit gjykues, Bedri Krasniqi,
Hetohet ish Prokurorja e EULEX Marie Bamieh Prokuroria Themelore në Prishtinë, departamenti për krime të rënda, është duke zhvilluar hetime kundër ish prokurores së
UNMIK ikën vetëm pas shfuqizimit të rezolutës 1244 Largimi i UNMIK-ut nga Kosova është i mundur vetëm në qoftë se Këshilli i Sigurimit të OKB-së heqë Rezolutën 1244 ose bë
Lirohet nga të gjitha akuzat Lirim Jakupi Lirim Jakupi, ish-luftëtari i tri luftave në trojet shqiptare, atë të Kosovës, të Luginës së Preshevës, Medvegjës e Buja