999 rezultate për

eulex

KMDLNJ kritikon Gjykaten Specialen pa fulluar ende funksionalizimin Përmes një reagimi për media, KMDLNj ka sulmuar Gjykatën Speciale duke thënë se do të korruptohet sikurse UNMIK dhe EULE
EULEX heq dorë nga gjykimi i Ukë Rugovës për krim të organizuar EULEX-i ka hequr dorë nga gjykimi i Ukë Rugovës, ish-ministrit të Kulturës, Astrit Haraqija dhe 18 të tjerëve, të akuzua
EULEX ndal procedurat e gjykimit të Oliver Ivanoviçit EULEX’i së shpejti me anë të një aktvendimi, do të ndali çdo procedurë ndaj Oliver Ivanoviçit, i akuzuar për krime lufte
EULEX-i kthen gjyqtarin Vladimir Mikula në rastin e Azem Sylës Pas tërheqjes nga kërkesa për kthimin e gjyqtares Nora Bllaca në trup gjykues, i cili po e gjykon ish-deputetin e PDK-së
Serbia kërkon të hetojë vrasjen e Ivanovic Ministria e Brendshme e Serbisë ka njoftuar sot se dje, më 16 janar, menjëherë pas dërgimit të dokumentit zyrtar Prokuro
Komplikohet hetimi për Azem Sylën Rasti ku i akuzuar është ish deputeti i PDK-së, Azem Syla, dhe 21 persona të tjerë, rrezikon të hyjë në një rrugë të paf
EULEX dënon fuqishëm vrasjen e Oliver Ivanoviç Misioni i EULEX-it ka dënuar fuqishëm vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanoviç, i cili ndërroi jetë pasi mori pesë plu
Lista Serbe reagon për Ivanoviçin, ka një kërkesë për EULEX dhe KFOR Lista Serbe ka reaguar pas vrasjes së Oliver Ivanoviq në mëngjesin e sotëm. Me anë të një letre, kryetari i Listës Serbe
Mehmeti: Vendimet e Gjykatës Supreme po ndikohen direkt nga bandat e Haradinajt Unë, Shkumbin Mehmeti, njoftoj publikun se në vitin 2012, përmes policisë së Kosovës i kam dërguar materiale, deklarata
Prokuroria thotë se ka marrë në pyetje dëshmitarin por i ka kushtëzuar Prokuroria e Shtetit ka njoftuar se ka kontaktuar me Shkumbin Mehmetin por i njëjti ka refuzuar të japë dëshmi derisa nu
EULEX i shqetësuar për rastin e Azem Sylës EULEX-i po “frikësohet” se nuk do të arrijë të përfundojë procesin gjyqësor ndaj Azem Sylës, si dhe ndaj 38 të akuzuarve
Tahiri mbështet Gjykatën Speciale pasi të largohet EULEX Ministri i Drejtësisë, Ablerad Tahiri, ka ofruar mbështetje për Dhomën e Posaçme të Gjykatës Speciale, e cila ndikohet
EULEX-i zvarrit procesin gjyqësor ndaj Azem Sylës Afro 12 muaj po bëhen që kur është mbajtur seanca e fundit gjyqësore ndaj Azem Sylës dhe 38 të akuzuarve të tjerë për kr
​EULEX u përgjigjet deputetëve që lëshuan seancën e Kuvendit si protestë ndaj këtij misioni Zyra e BE-së në Prishtinë, EULEX-i dhe Shefat e Misioneve të BE-së në Kosovë janë përgjigjur ndaj deputetëve të koalicio
Gjykata Speciale ka tensionuar situatën Deklarata e kryetares së Gjykatës Speciale të Kosovës, Ekaterina Trendafilova, se aktakuzat e para për krime lufte do të
Gjyqtari britanik është i gatshëm të dëshmojë për shkeljet e EULEX-it As Misioni i BE-së për Sundim të Ligjit (EULEX) e as zyrtarë të Bashkimit Evropian nuk i kanë hedhur poshtë të gjeturat
BE ka filluar hetimet kundër EULEX-it Pretendimet e ngritura kohëve të fundit për përfshirjen e EULEX-it në afera korruptive nga ish-kryetari i gjyqtarëve të
EULEX-i largohet në qershor 2018-ës? Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri Tahiri është shorehur thotë se deklaratat e Simmons dëmtuan imazhin e EULEX-it.
Bamieh: Në EULEX janë 11 prokurorë të pakualifikuar Maria Bamieh, një ish-prokurore, e cila akuzoi Bashkimin Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë, EULEX, për përfundim t
Zeka kritikon PDK-në dhe kërkon seancë të jashtëzakonshme për EULEX-in Deputeti i vetëm i pozitës nga radhët e NISMA-s Milaim Zeka që nuk lëshoi seancën e kuvendit u shpreh se PDK është e fun