999 rezultate për

erman

18-vjeçari hedh në liqen BMW-në, donte Jaguar për ditëlindje Një djalosh 18- vjeçar nga India thuhet se e hodhi BMW-në e tij të re në një lumë pasi pranoi makinën gjermane si dhurat
6 gola në 1 ndeshje: Talenti që bën shqiponjën dhe po mahnit Gjermaninë Borusia e Dordmundit njihet nga të gjithë si një ekip që di të prodhojë talentë dhe më pas t’i shesë ata me shifra të më
Prestigjozja gjermane: Coutinho i ofrohet Bayernit Kampionët gjerman janë duke kërkuar përforcime dhe atyre i është ofruar ylli i Brazilit Sipas asaj që ka raportuar Bi
Këto tri qytete gjermane ofrojnë ekuilibrin më të mirë të punës dhe jetës Ekspertët e sigurisë ‘Kisi’ analizuan 40 qytete në gjithë botën, në një përpjekje për të zbuluar banorët e të cilëve kan
Perisiç te Bayern, agjenti i kroatit ndodhet në Gjermani Agjenti i Ivan Perisicit, Nelio Lucas, ka udhëtuar në Munih për ta kompletuar transferimin e anësorit kroat nga Interi n
Haradinaj "zbërthehet" për median gjermane: Çfarë më pyetën në Hagë, arsyeja e dorëheqjes Kryeministri i Kosovës në një intervistë të dhënë për gjermanen Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), ndër të tjera ka f
Ekstradohet nga Gjermania Byniamin Hajro, dogji të gjallë 2 të rinj në '98-tën Byniamin Hajro, 56 vjeç i shpallur në kërkim ndërkobëtar është ekstraduar nga Gjermania drejt vendit tonë. Hajro rezu
Shqipëria një "prezervativ", kurse Kosova një fantazëm: Si e imagjinon artisti gjerman Europën (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin Italinë në hartë për shkak të formës së çizmes, por një gjerman ka prezantuar mënyrën se si i sheh h
Turistët gjerman humbin në pyjet e Borshit, gjenden nga policia pas 6 orësh Policia Kufitare e Sarandës iu vjen në ndihmë 6 turistëve gjermanë, të cilët për afro 6 orë kishin humbur rrugën në zonë
Gjermania del me qëndrim të papritur për taksën Berlini zyrtar është kundër bllokimit të procesit të dialogut. Kështu është shprehur në një intervistë ekskluzive për “K
Dortmund thyen Bayernin, fiton Superkupën e Gjermanisë (VIDEO) Dortmund ka fituar Superkupën e Gjermanisë, duke mposhtur Bajernin me rezultat të pastër 2:0. Golat i shënuan Paco Al
Superkupa e Gjermanisë, Bayern-Dortmund formacionet zyrtare Sezoni i futbollit 2019/20 në Gjermani fillon sonte në orën 20:30, me përballjen mes kampionit të Bundesligës, Bayern Mu
Qindra çanta, bllokohet 1 miliard euro kokainë në Gjermani Një sasi kolosale kokaine është bllokuar nga autoritetet gjermane pak ditë më parë ndërsa lajmi është bërë publik sot.
Ekzekutohet me breshëri 21-vjeçari shqiptar në Gjermani, zbulohet vrasësi Një 21-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje të enjten mbrëma në Kassel të Gjermanisë. Siç raportojnë mediat gjerm
Tronditëse në Gjermani: Burri theret me shpatë në mes të rrugës (VIDEO) “Dëshmitarët e rastit kanë njoftuar policinë me të parë rastin, i cili ndodhi pas një mosmarrëveshje. Ndërsa pas sul
Gazeta gjermane jehonë Teatrit Kombëtar: Artistët bërtasin "rroftë Teatri, poshtë diktatura" Gazeta gjermane “Tageszeitung” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve më të fundit në lidhje me çështjen e Teatrit Kombë
Njeriu i afërt i Michael Schumacher gëzon fansat e gjermanit: I shijon garat e Formula 1 nga televizori Zhan Tod është një nga miqtë më të ngushtë të Shumaker, prej kohës kur ai ishte shefi i pilotit gjerman te Ferrari. Pas
Tërbohet demi në Gjermani, vret fermerin dhe djalin e tij Në Gleisenberg të Gjermanisë një dem mbyti babanë dhe të birin. Demi nga qetësia e plotë, papritmas sulmoi djalin e f
Mbytet varka më të cilën po lundronte, shpëton ish-presidenti gjerman Ish-presidenti gjerman, Joachim Gauck u shpëtua sot pasi një varkë e vogël në të cilën po lundronte u përmbys në ujëra t
Kryemadhi takon ambasadoren gjermane dhe i jep lamtumirën Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim në selinë e LSI me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë Susanne S