999 rezultate për

erman

Tërmeti: Instituti gjerman tregon sa rrezikohet Shqipëria Lajmi i tërmeteve që vazhduan edhe pas mesnatës në Shqipëri është pasqyruar nga mijëra media në botë. Mediat gjermane
Nuk ndalet Valdet Rama, shënon supergol në Gjermani (VIDEO) Ish-futbollisti i Kukësit, Valdet Rama, është duke kaluar një formë të shkëlqyer në Ligën e tretë gjermane me skuadrën e
VV pritet të mbushë autobusët me votues nga Gjermania për në Kosovë (FOTO LAJM) Partia e Albin Kurtit po organizon udhëtime falas me autobus nga Gjermania për në Kosovë. Udhëtimi organizohet katër dit
Momenti kur Arbër Çekaj mbërrin në aeroportin e Rinasit (FOTO LAJM) Nga Specialistët e Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Dyzeldorfi, Gjermani drejt vendit tonë i shtetasit shqiptar A.Ç
Arbër Çekaj ekstradohet sot nga Gjermania Arbër Çekaj, pronari i firmës “Arbri Garden”, ku u sekuestrua kontenieri me 613 kg kokainë po ekstradohet nga Gjermania
Merkel: Gjermania ka dhënë rekomandim pozitiv për Shqipërinë Në konferencën për shtyp të Angela Merkel-it me kryeministren e Serbisë, kancelarja gjermane deklaroi se qeveria gjerman
Kryeministrja e Serbisë: Çështja e Kosovës është mospajtimi i vetëm që kemi me Gjermaninë Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq, ka qëndruar sot për një vizitë zyrtare në Gjermani, ku ka takuar në Berlin kacnela
Çelja e negociatave: Nëntë kushte për Shqipërinë Parlamenti gjerman voton me 26 shtator për çeljen e negociatave. Për Shqipërinë pritet të vendosen kushte, ndërsa Maqedo
NEGOCIATAT/ Gjermania shpall datën, kur do të jepet vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Hapja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut është një prej tematikave më të nxehta gjatë kohëve të fundit.
Gjermania cakton njeriun anti-Palmer për dialogun Kosovë-Serbi Është gjithnjë e më e sigurt se gjatë mandatit të ri të institucioneve të Bashkimit Evropian, pritet të emërohet një i d
Debati për portën e Gjermanisë, Ter Stegen thumbon sërish Neuer Marc Andre Ter Stegen ka reaguar sërish pas deklaratave të Manuel Neuer se titullari i portës së Gjermanisë është ai sep
U vodhi biçikletat turistëve gjermanë, policët ua kthejnë (VIDEO) Policia e Fierit falë bashkëpunimit me qytetarët u gjen në kohë rekord dy turistëve biçikletat që u kishte vjedhur një 1
Ish futbollisti gjerman Asamoah, ndihmon voglushen kosovare për të jetuar (FOTO LAJM) Lutjet dhe falënderimet e familjes së Oltës janë të panumërta për ish futbollistin gjerman Gerald Asamoah. Fondacioni
Gjenerali gjerman: E duam ushtrinë në "top formë", siç ishte kur bombarduam Jugosllavinë Gjenerali i Ushtrisë Gjermane, Johen Bot, në një intervistë për gazetën Bild, ka thënë se nuk është i kënaqur me gjendje
I lodhur dhe i vrenjtur në fytyrë, kështu u kthye Rama nga Berlini (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama është fotografuar në avion teksa kthehej nga vizita 3 ditore në Gjermani. Në foto ai shihet të
U gjet në Gjermani 250 vjet më parë, identifikohet krokodili misterioz Një krokodil parahistorik që jetoi 180 milionë vjet më parë është identifikuar përfundimisht – gati 250 vjet pasi fosili
Bayern nuk do të ketë në dispozicion për disa javë yllin e ekipit Probleme nga infermieria për skuadrën kampione të Gjermanisë, Bayer Munich. Sipas medieve gjermane, mesfushori Leon G
"Shpërthen" Valdet Rama, Hat-trick në kampionatin gjerman 2 ndeshje 3 gola. Ish-futbollisti i Kukësit, Valdet Rama është duke kaluar një formë të shkëlqyer në Ligën e tretë gjerm
Policinë gjermane e gjen belaja: Shqiptarë, turq dhe sirianë bllokojnë rrugën për dasmë Policia gjermane po ballafaqohet me një problem në rritje: turq, sirianë, shqiptarë e libanezë e kanë shndërruar në zako
Jo vetëm Merkel, Edi Rama takohet në Gjermani me reperin shqiptar (FOTO LAJM) Ditën e sotme Kryeministri shqiptar, Edi Rama bëri një takim me kancelaren gjermane, Angela Merkel. Ndryshe nga herët