999 rezultate për

erman

“Danke Deutschland”, politikanët falenderojnë Bundestagun gjerman Kreu shtetëror i Maqedonisë së Veriut, nëpërmjet rrjeteve sociale e ka përshëndetur vendimin e Bundestagut gjerman, i ci
Tentuan të trafikonin 20 vjeçaren në Gjermani: Kapet 1 person, në kërkim 2 të tjerë Policia e Tiranës finalizon operacionin "Fraud", duke ndaluar 1 person që tentoi të trafikonte një 20 vjeçare dhe u shpa
"PO" zyrtare nga Gjermania për hapjen e negociatave, reagon ambasadori Soreca "Bundestagu gjerman ka votuar këtë mbrëmje në favor të hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në te
Hahn: Vlerësoj vendimin e Gjermanisë Votimin PRO hapjes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë, edhe pse me kushte për vendin tonë, e ka përshëndetur ed
Bundestagu gjerman voton "pro" hapjes së negociatave me Shqipërinë Mbëmjen e sotme ligjvënësit gjermanë kanë votuar për kërkesën e paraqitur nga deputetët e kolaicionit CDU/CSU si dhe të
Dënimi i Tahirit diskutohet në parlamentin gjerman, deputeti: Nuk na hidhni dot hi syve me atë dënim Peter Beyer përfaqesues i CDU/ CSU në fjalën e tij në Bundestag për Shqipërinë dhe Maqedonine e veriut foli edhe për çës
Hapja e negociatave, Bundestagu gjerman nis diskutimet prej 45 minutash Pak minuta e ndajnë Shqipërinë nga vendimi i Bundestagut për hapjen ose jo të negociatave me Bashkimin Evropian. Pas Rez
I mori jetën boshnjakut dhe ia plagosi djalin në Gjermani, shqiptari nuk pranon të flasë Klodian F. 51 vjeç me origjinë shqiptare dyshohet se është vrasësi i boshnjakut Samir H. 46 vjeç. Shqiptari Klodian ësht
Tre qëndrimet për negociatat me Shqipërinë, çfarë pritet të ndodhë në Bundestagun gjerman Ndryshe nga Maqedonia e Veriut për të cilën ka vetëm një rekomandim për qeverinë federale që të miratojë hapjen e negoci
Bundestagu i jep dritë jeshile qeverisë gjermane për Maqedoninë Alsat mëson se Bundestagu gjerman sot përveç pëlqimit për dhënien e datës për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Ver
Gjermania voton për Shqipërinë, çfarë pritet të ndodhë sot në Bundestag Bundestagu gjerman pritet të zhvillojë sot debatin përsa i përket hapjes së negociatave me Shqipërinë. Pas diskutimev
Mashtruan dynjanë, Gjermania dhe Italia nisin hetim për 200 call centera në Shqipëri Gjermania dhe Italia kanë nisur një fushatë të gjerë kundër kompanive call-center pirate, një pjesë e rëndësishme e të c
"Lufta" Ter Stegen-Neuer, presidenti i Bayernit kërcënon Gjermaninë Nëse nuk do të ishit në dijeni, ekziston një betejë e plotfuqishme për fanellën Nr.1 ​​të Gjermanisë tani.
Pse gratë bënin seks më të mirë në Komunizëm (FOTO LAJM) Nga Rebecca Mead, NewYorker Një nga atraksionet më popullore turistike në Berlin, është Muzeu i Gjermanisë Lindore,
Deputeti gjerman: Boll me kushte për Shqipërinë, le të hapen negociatat Në situatën kur grupi parlamentar CDU/ CSU ka vendosur 2 kushte të reja për çeljen e negociatave me Shqipërinë, politika
Janë ndarë? Si reagoi Arbenita për largimin e Feros në Gjermani (FOTO LAJM) Disa javë më parë, reperi Fero njoftoi nëpërmjet një fotoje në Instagram se ishte larguar nga “On Records”, pasi kishte
Zbardhen 9 kushtet që Gjermania i ka vendosur Shqipërisë për hapjen e negociatave Grupet parlamentare qeverisëse në Gjermani, kanë autorizuar Qeverinë e Kancelares Merkel që të miratojë negociatat e an
"Duhet zgjidhur kriza politike", Gjermania vendos për hapjen e negociatave me Shqipërinë Grupet Parlamentare të Koalicionit Qeverisës CDU-CSU dhe SPD në Bundestagun Gjerman vendosin sot se për Shqipërinë nuk k
Modelja shqiptare që po bën namin! Bëhet pjesë e klipit të reperit gjerman (FOTO & VIDEO) Modelja shqiptarë Alba Vejseli mahniti italianët pak muaj më parë me pjesëmarrjen e saj në “Ciao Darwin”. Ajo u shpal
E quajtën "mason" dhe "spiderman", ky është kuptimi i shenjës së Kadri Veselit (FOTO LAJM) Me liderin e PDK-së, Kadri Veselin, u morën shumë njerëz në rrjetet sociale, pasi që shpesh është parë duke bërë një she