999 rezultate për

erdoganit

Juncker: Jam i skandalizuar nga deklaratat e Erdoganit Tensionet mes Turqisë dhe Bashkimit Europian janë rritur ndjeshëm që pas deklaratave të presidentit turk, Recep Tayyip E
Gjermania "i tregon vendin" Erdoganit: Kemi të drejtë t'ua ndalojmë zyrtarët Nga shtabi i kancelares gjermane, Angela Merkel, kanë paralajmëruar sot Turqinë se qeveria gjermane i ka të gjitha të dr
Holanda i quan falsifikim i neveritshëm i historisë deklaratat e Erdoganit Kryeministri holandez, Mark Rutte e cilësoi sot si falsifikim i neveritshëm i Historisë në deklaratat e presidentit turk
Kryeministri Hollandez-Erdoganit: Ke tejkaluar çdo masë Kryeministri i Hollandës, Mark Rutte, i është kundërpërgjigjur akuzave të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdohan,
Ivanov i ankohet Erdoganit për Platformën Shqiptare Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka dërguar një letër antarëve të Këshillit Europian, Presidentit të KE-së, Don
Gjermania i kundërpërgjigjet Erdoganit: Deklaratet e tij, të papranueshme Deklaratat e presidentit turk i kanë "shpallur luftë" Gjermanisë, kjo pasi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha një
Pas Gjermanisë, Hollanda i ndalon Erdoganit tubimet e fushatës për referendum Pas Gjermanisë, tashmë edhe Hollanda ia ka ndaluar presidentit të Turqisë, Erdoganit, mbajtjen e tubimeve të ministrave
Gjermanët shpërthejnë kundër Erdoganit: Të mos hyjë në Gjermani "Duket se marrëdhëniet mes Gjermanisë dhe Turqisë po përballen me një prej sfidave më të mëdha të epokës moderne", ka th
Ish-deputeti i Erdoganit: Profeti Muhamed na ka premtuar fitore në referendumin e 16 prillit (VIDEO) Në 16 prill Turqia do t'i drejtohet sërish kutive të votimit për të votuar referendumin që kërkon prurjen e disa ndryshi
Jeta e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, do të bëhet film Jeta e presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdoganit, do të bëhet film. Roli i Erdogan dhe i bashkëshortes së presi
ANALIZA/ Tri arsye pse Erdogani është i fiksuar me Gylenin Yüksel Alp Aslandogan- Huffington Post Në telefonatën e tij të parë me presidentin Trump, presidenti i Turqisë,
Paralajmërimi i Bushatit: Zgjedhjet në Shqipëri do t'i ngjajnë atyre të Erdoganit dhe Putinit Analisti Andi Bushati ka bërë një parashikim të zymtë në lidhje me zgjedhjet e ardhshme në vend, të cilat sipas tij do t
këshilltari shqiptar i Erdoganit-Kosovës: Turqinë do e keni përherë krah të fortë Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka në krah të tij si këshilltar për informacionet për zhvillimet në Ballkan,
"Nuk mund të merrja frymë në Turqinë e Erdoganit" Nga BIRN Një shtetas turk shkruan në mënyrë anonime mendimet e tij për mërgimin nga Turqia ndërsa kalon kontr
Deputetja turke lidhet me pranga ne Kuvend, protestë ndaj Erdoganit Një deputete Parlamentin Turk deputete vendosi të prangoste veten gjatë ditës së sotme në Parlament duke u lidhur me
Pangallos: Rama ecën me kokën e Erdoganit, Xhufi: Ai të shpjegojë tri anijet me naftë kontrabandë në Durrës Ish-kryediplomati grek, Teodoros Pangalos e cilësoi si të ndikuar nga Turqia kreun e qeverisë shqiptare Edi Rama duke bë
Serwer: Kosova të bëjë kujdes nga islami politik i Erdoganit! Analisti i njohur dhe njëherësh njohës shumë i mirë i politikave në Ballkan, Daniel Serwer, ka thënë se lideri turk, Erd
Superprojekti i Erdoganit, tunel 5 km nën ujërat e Bosforit (FOTO LAJM) Turqia europiane dhe ajo aziatike tashmë do të lidhen përmes tunelit të parë nën ujërat e Bosforit. Tuneli është i g
Shpërthim i fuqishëm në Turqi, pranë zyrave të Erdoganit Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur pak minuta më parë në Turqi. Mediat e huaja raportojnë se një makinë-bombë ka shpërt
Biden "ul kokën" dhe i kërkon falje Erdoganit, "Duhet të kisha ardhur më herët" Zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, gjatë vizitës së së djeshme në Turqi, i ka kërkuar falje presidentit Erdogan, që