999 rezultate për

erdoganit

Rojet e Erdoganit rrahën protestuesit, McCain: Ambasadori turk në SHBA, "person no-grata" Senatori amerikan John McCain, një nga zërat kryesorë të politikës së jashtme në Kongres, kërkoi të dëbojë ambasadorin e
Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurdë dhe armenë (VIDEO) Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Wa
Vila super-luksoze e Erdoganit, me 1100 dhoma dhe…(FOTO LAJM) Shtëpia ku banon presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan është 30 herë me e madhe se Shtëpia e Bardhë dhe mendohet se
Kush është gruaja që po i thotë "Jo" Erdoganit Ajo quhet Meral Aksener dhe kur mbajti miting të shtunën në Ankara, publiku e përshëndeti me ovacione. Turqia po përgati
Gjermania ndalon përgjimin e turqve nga shërbimet sekrete të Erdoganit Shërbimet sekrete dhe shoqatat turke spiunojnë dhe u bëjnë presion qytetarëve, që konsiderohen korrekt në Gjermani. Kësa
BE thërret ambasadorin turk pas deklaratave kërcënuese të Erdoganit Bashkimi Evropian thirri sot ambasadorin e Turqisë në Bruksel për t’i kërkuar shpjegime pas deklaratave kërcënuese për s
Deklarata "bombë" e Erdoganit: Evropa fashiste e mizore, s'na kërcënon dot se… Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan e ka përshkruar Evropën si "fashiste dhe mizore" dhe tha se ajo i ngjan periu
BE i kundërpërgjigjet Erdoganit: Ska antarësim nëse rikthen dënimin me vdekje Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka deklaruar se pret që Parlamenti të miratojë rivendosjen e dënimit me vdek
Mbi 30.000 kurdo-turq protestojnë kundër Erdoganit në Gjermani Ka shkuar në rreth 30.000 kurdo-turq numri i protestuesve të cilët kanë protestuar dje në Frankfurt të Gjermanisë kundër
Thirrja "e çmendur" e Erdoganit: Bëni nga 5 fëmijë Presidenti i Turqisë, Recep Tayip Erdogan, u ka kërkuar shtetasve të tij që jetojnë në Bashkimin Europian, të bëjnë nga
Kurdët e Turqisë protestojnë në Frankfurt kundër Erdoganit Rreth 9.000 kurdë kanë protestuar të shtunën në Frankfurt të Gjermanisë, kundër presidentit turk, Recep Tayip Erdogan.
"Srebrenica" kundër Erdoganit: Mos e përdorur gjenocidin tonë për luftë me Evropën Polemikat e kryeministrit turk Rexhep Tajip Erdogan, për vendet e BE-së, kanë shkaktuar reagimin e kreut të aleancës për
Juncker: Jam i skandalizuar nga deklaratat e Erdoganit Tensionet mes Turqisë dhe Bashkimit Europian janë rritur ndjeshëm që pas deklaratave të presidentit turk, Recep Tayyip E
Gjermania "i tregon vendin" Erdoganit: Kemi të drejtë t'ua ndalojmë zyrtarët Nga shtabi i kancelares gjermane, Angela Merkel, kanë paralajmëruar sot Turqinë se qeveria gjermane i ka të gjitha të dr
Holanda i quan falsifikim i neveritshëm i historisë deklaratat e Erdoganit Kryeministri holandez, Mark Rutte e cilësoi sot si falsifikim i neveritshëm i Historisë në deklaratat e presidentit turk
Kryeministri Hollandez-Erdoganit: Ke tejkaluar çdo masë Kryeministri i Hollandës, Mark Rutte, i është kundërpërgjigjur akuzave të presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdohan,
Ivanov i ankohet Erdoganit për Platformën Shqiptare Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i ka dërguar një letër antarëve të Këshillit Europian, Presidentit të KE-së, Don
Gjermania i kundërpërgjigjet Erdoganit: Deklaratet e tij, të papranueshme Deklaratat e presidentit turk i kanë "shpallur luftë" Gjermanisë, kjo pasi presidenti turk Recep Tayyip Erdogan tha një
Pas Gjermanisë, Hollanda i ndalon Erdoganit tubimet e fushatës për referendum Pas Gjermanisë, tashmë edhe Hollanda ia ka ndaluar presidentit të Turqisë, Erdoganit, mbajtjen e tubimeve të ministrave
Gjermanët shpërthejnë kundër Erdoganit: Të mos hyjë në Gjermani "Duket se marrëdhëniet mes Gjermanisë dhe Turqisë po përballen me një prej sfidave më të mëdha të epokës moderne", ka th