999 rezultate për

erdoganit

KMDLNJ: Kosova të mos ia ekstradojë kundërshtarët politikë Erdoganit Kërkesa për ekstradimin e shtetasit turk, Ugur Toksoy, i cili dyshohet se ka lidhje me lëvizjen opozitare turke të udhëh
Senatorët letër Trump: Të rritet presioni ndaj Erdoganit (DOKUMENT) Kryetari i Komitetit për Forcat e Armatosura në Senatin amerikan, Xhon Mekkein dhe anëtari i Komisionit për Politikën e
Serbët kënaqen nga milionat e Erdoganit, Dacici i këndon turqisht këngën e agait (VIDEO) Serbët kanë ngelur të kënaqur nga investimet e Turqisë në Serbi dhe kjo duket qartë edhe nga Ministri Ivica Dacic i cili
Shokon amerikani: Nuk duhet xhamia në Prishtinë, Kosova është agjendë islamike e Erdoganit Në intervistën që David Phillips, nga Instituti për Studime të të Drejtave të Njeriut i cili është pjesë e Universitetit
Zyrtari serb flet për vizitën e Erdoganit Nënkryetari i qeverisë serbe dhe ministër i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit Rasim Ljajiq, në kuadër të përgati
Dhunë në takimin e Erdoganit në New York, badigardët rrahin protestuesit kundër presidentit (VIDEO) Një tjetër paraqitje e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan coi në dhunë totale në tokën amerikane të enjten, disa muaj
Rama huazon "devizën" e Erdoganit dhe ka një mesazh të fortë për Greqinë Kryeministri Edi Rama përdori një term të ri në komunikimin e tij publik në raport me vendet përreth: Zero probleme me f
Merkel i vendos ultimatum Erdoganit Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se qeveria e saj mund të “mendoj përsëri” për raportet me Turqinë dhe ka kërkuar
Pamuk: Turqia nuk janë vetëm islamistët e Erdoganit Shkrimtari turk, Orhan Pamuk, fitues i çmimit Nobel në letërsi, ka dhënë së fundi një intervistë për CNN. Pak kohë pa
Gjermania reagon kundër Erdoganit Ministri gjerman i Punëve të Jashtme dhe ai i Drejtësisë kërkuan sot një kontroll mëtë fortë për xhamitë që transmetonin
"Shqipëria mund të marrë Kosovën dhe gjysmën e Maqedonisë me ndihmën e Erdoganit" Walter Russel Mead, profesor i lëndës për punë të jashtme në Universitetin e Bardit, në një koment për Ëall Street Journ
Loja e Erdoganit me zjarrin Presidenti i Turqisë Taip Erdogan po ia sharron vet këmbët karriges së vet. Turqia varet ekonomikisht nga Gjermania. Tan
Premtimi i frikshëm i Erdoganit, pritet rikthimi i dënimit me vdekje Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar akuzat ndaj Bashkimit Evropian, duke thënë se Turqia duhet të sh
Spastrimet pas grushtit të shtetit në Turqi dhe ushtria personale e Erdoganit Presidenti turk ka spastruar brutalisht radhët e ushtrisë dhe po ndërton një ushtri të re me mbështetës të çuditshëm
"Vrasja e Erdoganit", terror në Turqi (VIDEO) Regjisori turk Ali Avci është arrestuar pas shfaqjes së trailerit te filmit “Zgjimi”, film ky i cili rindërton grushtin
Rojet e Erdoganit rrahën protestuesit, McCain: Ambasadori turk në SHBA, "person no-grata" Senatori amerikan John McCain, një nga zërat kryesorë të politikës së jashtme në Kongres, kërkoi të dëbojë ambasadorin e
Përleshje në Uashington, truprojat e Erdoganit rrahin protestuesit kurdë dhe armenë (VIDEO) Të paktën nëntë persona janë lënduar ndërsa dy të tjerë janë arrestuar gjatë një përleshjeje pranë Ambasadës turke në Wa
Vila super-luksoze e Erdoganit, me 1100 dhoma dhe…(FOTO LAJM) Shtëpia ku banon presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan është 30 herë me e madhe se Shtëpia e Bardhë dhe mendohet se
Kush është gruaja që po i thotë "Jo" Erdoganit Ajo quhet Meral Aksener dhe kur mbajti miting të shtunën në Ankara, publiku e përshëndeti me ovacione. Turqia po përgati
Gjermania ndalon përgjimin e turqve nga shërbimet sekrete të Erdoganit Shërbimet sekrete dhe shoqatat turke spiunojnë dhe u bëjnë presion qytetarëve, që konsiderohen korrekt në Gjermani. Kësa