999 rezultate për

erdoganit

Në Kosovë janë edhe 200 kundërshtarë të Erdoganit që mund të rrëmbehen nga Turqia Fondacioni i gazetarëve dhe shkrimtarëve ka bërë të ditur se në Kosovë janë edhe 200 shtetas turq që kërkohen nga autori
Arbana Xharra kërcënohet me jetë pasi denoncoi rrëmbimin e mësuesve nga Kosova (FOTO LAJM) Gazterja dhe deputetja Arbana Xharra është kërcënuar me jetë pas publikimit të një postimi kritik ndaj regjimit të Erdog
Pacolli kërcënon pasi rrëmbyen mësuesit me urdhër të Erdoganit Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, në një prononcim për Telegrafin tha se nuk ka arsye të shkarkohet mini
Haradinaj shkarkon argatët e Erdoganit në qeverinë e Kosovës Kryeministri Ramush Haradinaj e ka konfirmuar se nesër do të ketë shkarkime pas pengmarrjes skandaloze të 6 mësuesve tur
Misteri i njeriut të Erdoganit, i infiltruar në qeverinë e Ramushit Pas kryeparlamentarit Kadri Veseli, edhe kryeministri Ramush Haradinaj, ka reaguar ashpër kundër arrestimit të gjashtë g
KMDLNJ: Mos u bëni pjesë e luftës së Erdoganit Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar në lidhje me arrestimin e pesë shtetasve turq sot
Maliqi i kërkon Qeverisë të mos i deportojë gulenistët e arrestuar me urdhër të Erdoganit Analisti Shkëlzen Maliqi i ka kërkuar Qeverisë së Kosovës që të mos i deportojë gulenistët e arrestuar me urdhër të Taip
Presidenti grek i përgjigjet ashpër Erdoganit: Je komplet injorant Ndërkohë që vijon retorika e ashpër mes Greqisë dhe Turqisë për një sërë problemesh që kanë ridalë në sipërfaqe, kreu i
Brenda pallatit presidencial të Erdoganit në Turqi, ja si jeton "sulltani" (FOTO LAJM) "Tirani" i luksit me një pallat 30 herë më të madh se Shtëpia e Bardhë është presidenti turk, Rexhep Taip Ergodan. Pa
Biznesmeni i Erdoganit blen grupin mediatik opozitar në Turqi Grupi më i madh mediatik opozitar në Turqi, Doğan Holding, është shitur ditën e mërkurë për një shumë prej 1.2 mili
Tone lufte, këshilltari i Erdoganit e quan Greqinë mizë para Turqisë Këshilltari kryesor i presidentit turk Recep Tayyip Erdogan, ka thënë që është i sigurtë që Amerika do ta detyrojë Greqi
Kryeprokurori Lumezi për kërkesën e Erdoganit: Ligji nuk lejon ekstradimet politike Prokuroria e Shtetit mund të refuzojë ndjekjen penale ndaj shtetasve turq që Erdogan u ka kërkuar autoriteteve kosovare
Në Kosovë luten që ushtria e Erdoganit të fitojë kundër kurdëve Në organizim të Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Kryesisë së Çështjeve Fetare të Republikës së Turqisë (Diyanet), në xha
Kërcënon Myftaraj: Erdoganit do t'i ikë koka po erdhi në Tiranë (VIDEO) Njëri ndër analistët më kontraverz në Shqipëri i cili shpesh herë shfaq edhe urrejtje të hapur ndaj komunitetit musliman
Themelohet partia e Erdoganit në Maqedoni Partia për Drejtësi dhe Zhvillim (AK Parti) në Turqi do të hapë përfaqësi në SHBA, Gjermani, Francë, Rusi, Britani, Maqe
Pas vizitës së Erdoganit, Turqia i dërgon ushtrinë Greqisë në Egje Një sërë shkeljesh të vijës ajrore greke janë shënuar ditën e enjte nga avionë dhe helikopterë turq, duke rritur tension
Refuzimi i Erdoganit nga Kosova, lajm në mediat ndërkombëtare Tërheqja e prokurorit special të Kosovës nga kërkesa për ekstradim të Ugur Toksoyt, shtetasit turk që kërkohet nga autor
Këtë javë vendoset për turkun e arrestuar në Kosovë Gjykata Themelore e Prishtinës pritet që të enjten të vendosë nëse shtetasi turk, Ugur Toksoy, do t'iu ekstradohet autor
Meral Aksener, sfidantja e vetme e Erdoganit të Turqisë Një parti e re e udhëhequr nga Meral Aksener, një grua e vendosur me prejardhje nga Ballkani, premton të trondisë politi
Si po ia bën Kosova "hyzmetin" Erdoganit duke shkelur edhe konventat ndërkombëtare Vetëm 9 rreshta arsyetim jep Gjykata e Hatayt në Turqi për supozimet e saj se shtetasi turk i arrestuar në Kosovë Ugur T